خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

الخميس ١٦ شوّال ١٤٤٠

Thursday, June 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : بوشهر - زمان :   ۱۳۹۸/۲/۲۳ - ۱۱:۴۴ شناسه خبر : ۷۸۹۲۳۴
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر:
اوقات فراغت جوانان در رشد و شکل گیری شخصیت فرهنگی اجتماعی آنان نقش تاثیرگذاری دارد
علیرضا پولاد با تاکید بر اینکه در جهت پر نمودن مفید اوقات فراغت جوانان برنامه ریزی های کارشناسی شده ای باید صورت بگیرد، گفت: اوقات فراغت جوانان مضوع بسیار مهمی است که موجب رشد و شکل گیری شخصیت فرهنگی اجتماعی آنها می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بوشهر، علیرضا پولاد، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر صبح دوشنبه (۲۳ اردیبهشت) در نشست مشترک با محمد صادق سعیدی، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بندر بوشهر با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی در طول سال توسط کانون های مساجد سراسر استان، اظهار داشت: برنامه های اجرایی توسط ستاد هماهنگی استان بوشهر کانون محور و متولی هر برنامه یکی از کانون های فرهنگی هنری مساجد استان می باشد.

 

پولاد با تاکید بر حمایت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهراز برنامه های پیشنهادی از سوی کانون های مساجد سراسر استان، بیان کرد: یکی از دغدغه های متولیان برگزاری برنامه های فرهنگی و مدیران کانون ها مسائل مالی جاری در کانون ها می باشد.

 

وی ادامه داد:  با سیاست گذاری های انجام شده در جهت فعال نمودن کانون ها و بالا بردن سطح کیفی برنامه ها ، هر کانون با توجه به ارائه طرح های فرهنگی و اجرای آن ها، از سوی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر پس از کارشناسی طرح مذکور بودجه ای جهت کانون متولی برنامه در نظر گرفته می شود و در کمتری زمان ممکن به حساب کانون پرداخت می گردد.

 

 

 

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر در سال 96 رتبه اول در ویژه برنامه اوقات فراغت در کل کشور را کسب کرده است، تصریح کرد: زمینه بسیار مطلوب در استان بوشهر جهت ویژه برنامه های اوقات فراغت وجود دارد که میتوان با برنامه ریزی مناسب بستری در جهت پرنمودن مفید اوقات فراغت جوانان را فراهم ساخت.

 

وی با اشاره به اینکه اوقات فراغت جوانان بهترین زمینه جهت شکل گیری شخصیت فرهنگی اجتماعی و همچنین بالا بردن سطح آگاهی آنان می شود، بیان کرد: اوقات فراغت جوانان مضوع بسیار مهمی است که جهت پر نمودن مفید آن باید برنامه ریزی های کارشناسی شده ای صورت بگیرد.

 

پولاد با تاکید بر هدفمند بودن فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد، اظهار داشت: با شناخت دقیق از مناطق سراسر استان و همچنین ظرفیت های موجود می توان با برنامه ریزی مناسب در جهت طراحی و برگزاری ویژه برنامه هایی فرهنگی  و سبک زندگی اسلامی اقدامات خوبی را انجام داد.

 

 

 

 

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین دغدغه های موجود در سطح  استان بوشهر دغدغه فرهنگی جامعه می باشد، بیان کرد: ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بندر بوشهر در این راستا می توانند دو بازوی توانمند فعالیت های فرهنگی باشند و با همکاری های دوجانبه فعالیت های خوبی را در آینده انجام دهند.

 

محمد صادق سعیدی، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بندر بوشهر در این نشست نیز با تاکید برگسترش و بالا بردن سطح فعالیت های فرهنگی در محلات، اظهار داشت: برگزاری برنامه های فرهنگی  پرورش محور در مساجد و محلات موجب همدلی بیشتر در میان خانواده ها و نهادینه شدن کار مشارکتی در محلات می شود.

 

 

 

 

سعیدی با اشاره به اینکه مسائل فرهنگی و سبک زندگی اسلامی یکی از دغدغه های موجود در سطح جامعه می باشد، تصریح کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد با حضور مستمر در محلات وهمچنین شناخت بهتر ظرفیت های موجود نقش تاثیر گذاری را می توانند در این راستا ایفا کنند.

 

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بندر بوشهر با اشاره به اینکه اولویت اول برنامه های ما برای گروه سنی نوجوان و جوانان می باشد، خواستار شد: کانون های فرهنگی هنری مساجد در جهت پر نمودن اوقات فراغت افراد سالمند در محلات برنامه ریزی هایی را انجام دهند.

 

محمد صادق سعیدی تصریح کرد: سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بندر بوشهر از هرگونه فعالیت فرهنگی در جهت بالا بردن سطح فرهنگی جامعه، برنامه های اوقات فراغت و همچنین سبک زندگی اسلامی حمایت می کنند.

 

گفتنی است که در پایان این نشست تفاهم نامه ای میان ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بندر بوشهر در جهت همکاری های دوجانبه برای بالا بردن سطح کیفی برنامه های فرهنگی امضا شد.

 

 

 

 

 

 

پایان پیام/647

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر:

تقویت برنامه های اوقات فراغت جوانان از اصلی ترین وظایف کانون های فرهنگی هنری مساجد می باشد

علیرضا پولاد با تاکید بر اهمیت بالای برنامه ریزی و اجرای مناسب طرح های اوقات فراغت جوانان، اظهار داشت: تقویت برنامه های اوقات فراغت جوانان از اصلی ترین وظایف کانون های فرهنگی هنری مساجد می باشد.

اخبار برگزیده شبستان