خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸

الثلاثاء ٢٠ ذو القعدة ١٤٤٠

Tuesday, July 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مسجد و کانون ها - مسجد طراز اسلامی زمان :   ۱۳۹۸/۲/۲۵ - ۱۳:۴۱ شناسه خبر : ۷۸۹۱۵۹
آیت‌الله مقدم قوچانی:
ابتکار ارتشی‌ها برای روزه‌داری در رژیم پهلوی/وقتی مسجد پناه نیروی هوایی بود
امام جماعت مسجد علوی با بیان اینکه گسترش فعالیت‌های دینی از برکات انقلاب است، گفت: برخی از نیروهای روزه‌دار ارتش در دوران حکومت پهلوی به بهانه صرف ناهار در کنار خانواده‌هایشان، از ستاد نیروی هوایی خارج شده و در مساجد اطراف نماز می‌خواندند.

آیت‌الله «سیدعلی مقدم قوچانی» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه گسترش فرهنگ اقامه نماز و روزه داری در میان نیروهای نظامی، یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: شکل گیری واحدهای عقیدتی سیاسی در سازمان های نظامی موجب فراگیرتر شدن آموزه های دینی و عمل به احکام شرعی در میان نیروهای نظامی شد.

 

امام جماعت مسجد علوی تصریح کرد: من در سال های حضورم در سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع شاهد ساخت مساجد زیادی در یگان های نظامی و نیز استقبال گسترده تر نظامیان از برنامه های دینی و فرهنگی بودم، این موضوعات نیز از جمله برکات انقلاب اسلامی است.

 

وی بیان کرد: زمانی که من در اداره عقیدتی سیاسی وزارت دفاع (سازمان صنایع دفاعی واقع در خیابان پیروزی، نرسیده به میدان شهدای تهران) مشغول خدمت بودم بارها از شخصیت های تبلیغی و فرهنگی برجسته برای سخنرانی دعوت می کردیم و یک بار از مرحوم آقای فلسفی دعوت کردیم تا در مسجد این سازمان سخنرانی کنند. ایشان پس از اتمام برنامه از من پرسیدند «آیا همیشه این همه جمعیت در مسجد و نماز جماعت حاضر می شوند»، من پاسخ دادم، امروز به احترام شما دو صف به صفوف نماز اضافه شد و همیشه شاهد حضور پرشور نیروهای این سازمان در نماز جماعت و استقبال گسترده آنان از برنامه های دینی و فرهنگی اداره عقیدتی سیاسی هستیم. این پاسخ با تعجب و البته خوشحالی بسیار از سوی آقای فلسفی همراه شد.