خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

الأربعاء ١٦ ربيع الثاني ١٤٤٢

Wednesday, December 2, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خراسان جنوبی - زمان :   ۱۳۹۸/۲/۲۱ - ۱۳:۵۷ شناسه خبر : ۷۸۸۶۱۱
تا پایان امسال؛
طرح تبادل الکترونیک و رسیدگی به اسناد بستری در ۵۰۰ بیمارستان اجرا می شود
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از اجرایی شدن طرح تبادل الکترونیک و رسیدگی به اسناد بستری تا پایان امسال در ۵۰۰ بیمارستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «طاهر موهبتی» امروز (21 اردیبهشت) در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: پوشش جمعیت 65 درصدی بیمه سلامت در خراسان جنوبی از میانگین کشوری بالاتر است.

 مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه 40 میلیون نفر در کشور تحت پوشش خدمات سازمان بیمه سلامت هستند، گفت: از این میزان 22 میلیون نفر از خدمات صندوق بیمه روستایی، 5 میلیون و 600 نفر صندوق کارکنان دولت، بیش از 600 هزار نفر سایر اقشار و 11 میلیون نفر بیمه سلامت ایرانیان استفاده می کنند.

 موهبتی بیان کرد: هر یک میلیون نفر جمعیت بیمه شده برای دولت 580 میلیارد تومان هزینه دارد.

 وی با اشاره به اینکه سالانه 200 میلیون بار افراد به مراکز ارائه دهنده خدمات مراجعه می کنند، افزود: 50 درصد مراجعات در بخش بستری و 50 درصد در بخش سرپایی است که بیمه 90 درصد هزینه های سرپایی و 70 درصد هزینه های بستری را پرداخت می کند.

 مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات هم پوشانی بیمه ها است، گفت: در حال که از جمعیت 80 میلیون نفری کشور تعداد هفت میلیون نفر فاقد پوشش بیمه هستند اما 80 میلیون دفترچه بیمه در کشور وجود دارد.

 موهبتی با اشاره به اینکه 4 میلیون و 700 هزار نفر هم پوشانی بیمه ای بین سازمان بیمه سلامت و تامین اجتماعی بوده، عنوان کرد: تاکنون 2 میلیون نفر هم پوشانی بیمه ای حذف شده است.

 وی به هدفمند کردن بیمه رایگان به سمت گروه های نیازمند و اقشار آسیب پذیر جامعه اشاره کرد و گفت: جی دی پی ایران یک 44 ام برخی کشورهای توسعه یافته است و سرانه نیز یک دهم تا یک بیستم سرانه دنیا است اما ولخرجی در حوزه بهداشت و درمان بسیار قابل توجه است.

 


مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: بسیاری از ولخرجی ها قابل کنترل است و به عنوان مثال برخی پزشکان چندین مرتبه ام آر آی نسخه می کنند که این امر موجب بالا رفتن هزینه ها می شود.

 موهبتی با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات عدم فراهم بودن زیرساخت های آی تی در کشور برای ارائه خدمات الکترونیکی بیمه سلامت بوده اما اکنون این زیرساخت های فنی راه اندازی شده و خدمات درمانی ارائه شده به بیمه شدگان ثبت می شود.

 وی یکی از اقدامات خوب را اجرای نسخه الکترونیکی در سطح کشور دانست که به صورت پایلوت در هر استان یک شهرستان در حال اجرا است، گفت: انتظار است ائمه جمعه و جماعات در خصوص ما را یاری کنند.

 مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه مردم چند هزار میلیارد تومان در منزل دارو دارند و تقریبا پروتکل های درمانی رعایت نمی شود در حالی که مصرف بسیار دارو مضر است و منابع کشور هدر می رود لذا باید در این زمینه باید مردم آگاه شوند.

 موهبتی با بیان اینکه رسیدگی الکترونیکی در بیمارستان ها یکی از برنامه های بیمه سلامت است، افزود: در حال حاضر این طرح در 60 بیمارستان در سطح کشور آغاز شده و تا پایان سال به 500 بیمارستان افزایش می یابد.

 به گفته وی اکنون در تمام بیمارستان های دولتی حذف شده است و یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری تامین منابع مالی پایدار در حوزه سلامت مردم است لذا در این بخش گام های موثری برداشته شده و در مجلس برای اینکه بتوانیم بخشی از مالیات ارزش افزوده را به بخش سلامت اختصاص دهیم در حال پیگیری است.

 مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه براساس تفاهم نامه ای با کمیته امداد یک میلیون نفر از افراد تحت پوشش این نهاد حمایتی از خدمات بیمه سلامت بهره مند شدند، گفت: هم اکنون 2 هزار و 500 قلم دارو تحت پوشش بیمه سلامت است و چهار هزار و 900 نفر خدمت توسط بیمه سلامت ارائه می شود.

 


موهبتی با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی خدمات بیمه ای به مردم، ادامه داد: پرداخت هزینه مردم از جیب در حوزه سلامت اکنون از 70 درصد به 45 تا 47 درصد کاهش یافته است.

 

 

 

پایان پیام/375

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

استاندار خراسان جنوبی تشریح کرد؛

رسانه مهمترین تریبون برای رشد عقلانیت در جامعه/ مدیران مجرم!

ملانوری با تأکید بر اینکه رسانه مهمترین تریبون برای آگاهی بخشی و رشد عقلانیت جامعه است، گفت: کسی که نقد و انتقاد، اعلام نظر و شفافیت را از رسانه ها بگیرد می توان او را به عنوان یک مجرم تلقی کرد.

اخبار برگزیده شبستان