خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹

الاثنين ١٥ ذو القعدة ١٤٤١

Monday, July 6, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - بهداشت و درمان زمان :   ۱۳۹۸/۲/۲۱ - ۰۹:۵۲ شناسه خبر : ۷۸۸۵۰۷
قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت:
روزانه بیش از ۶۰۰ هزار نفر به مراکز بهداشتی وزارت بهداشت مراجعه می کنند
شریعتی گفت: هر روز بیش از ۶۰۰ هزار نفر به مراکز بهداشتی وزارت بهداشت مراجعه و خدمات مورد نیاز خود را دریافت می کنند. تلاش ما این است که شماره تلفن همراه افراد تحت پوشش مراکز بهداشتی و درمانی، ثبت شود.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری شبستان: «محمد شریعتی» اظهار داشت: ثبت تلفن همراه افراد تحت پوشش خدمات بهداشتی در دانشگاه های علوم پزشکی متفاوت است به عنوان نمونه دانشگاه علوم پزشکی توانسته مشخصات تلفن همراه بیش از 95 از افراد تحت پوشش خود را در سامانه سیب ثبت کند. البته به طور میانگین، تلفن همراه بیش از 80 درصد از افراد تحت پوشش خدمات بهداشتی در سامانه سیب ثبت شده است.

 

 

قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت و رییس مرکز مدیریت شبکه تصریح کرد: پس از مراجعه افراد و دریافت خدمت از مراکز بهداشتی و درمانی، پیامکی از سوی وزارت بهداشت با سرشماره 100035 برای آنها ارسال می شود و در این پیامک از فرد گیرنده خدمت، نظرسنجی می شود که اگر از خدمت دریافت شده رضایت دارید عدد 1، اگر نارضی هستید عدد 2 و اگر خدمتی دریافت نکرده اید، عدد 3 را به همین شماره ارسال کنید. اگر فرد گیرنده خدمت از خدمت ارائه شده رضایت داشته باشد، برای فرد پیامک تشکر ارسال می شود، اگر عدد 2 یا 3 را ارسال کند، پیامکی به فرد ارسال می شود که به زودی همکاران ما با شما تماس می گیرند.

 

قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت و رییس مرکز مدیریت شبکه اضافه کرد: در فاصله زمانی بسیار کوتاه، کارشناسان با افراد ناراضی از خدمت یا افرادی که خدمتی دریافت نکرده اند، تماس می گیرند که البته این فاصله زمانی و درصد نارضایتی های بررسی شده در سامانه ثبت و رصد می شود و دانشگاه ها، 99 درصد از نارضایتی های خود از خدمات سامانه سیب را بررسی کرده اند.

 

دکتر شریعتی خاطرنشان کرد: اگر در طول بررسی نارضایتی افراد از خدمات، نیاز به آموزش مردم باشد، این آموزش ها ارائه می شود. برای مثال، فرد گیرنده خدمت عنوان می کند که از یک پزشک به دلیل عدم تجویز یک دارو یا آمپول نارضایتی دارم و در این موارد، کارشناسان ما برای فرد توضیح می دهند که تشخیص و تجویز یک دارو یا آمپول بر عهده پزشک است و در وزارت بهداشت رصد می کنیم که درصد ثبت تلفن همراه افراد تحت پوشش دانشگاه ها، کامل باشد، پیامک های نظرسنجی برای مردم به طور کامل ارسال شود و درصد رضایت از هر دانشگاه، شبکه بهداشت، هر واحد و هر فرد ارائه کننده خدمت، چه میزان است و براساس آن به دانشگاه ها بازخورد می دهیم تا نقاط ضعف را برطرف کنند.

 

وی با بیان اینکه درصد پاسخگویی مردم به پیامک نظرسنجی از خدمت مراکز بهداشتی، درصد نارضایتی، رضایت و علل نارضایتی به دقت در سامانه سیب مشخص و قابل مشاهده است، افزود: بیش از 97 درصد از افرادی که به پیامک نظرسنجی وزارت بهداشت در دریافت خدمت، پاسخ داده اند از خدمت ارائه شده، رضایت داشته اند و تنها حدود 2.9 پاسخ دهندگان ناراضی بودند، البته می دانیم سخاوتمندی، لطف و بزرگواری مردم است که چنین رضایتی از خدمت ارائه شده دارند.

پایان پیام/55

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

یک روانشناس بررسی کرد

تاثیر سبک زندگی اقتصادی در افزایش و کاهش طلاق

حجت الاسلام کریمیان گفت: برای موضوع طلاق مسئله ی «تغییر سبک زندگی اقتصادی» در مقابل «اصل تورم و نسبت درآمد به فضای زندگی مردم» بیشتر اهمیت دارد. اگر مشکل فرهنگی حل شود شاید وضعیت اقتصادی به میزان زیاد در مسئله ی طلاق تعیین کننده نباشد.

اخبار برگزیده شبستان