خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸

الأربعاء ١٦ صفر ١٤٤١

Wednesday, October 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : زنجان - زمان :   ۱۳۹۸/۲/۱۴ - ۱۳:۵۷ شناسه خبر : ۷۸۶۵۱۸
مشاور معاون حقوقی امور مجلس استان ها در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
ایجاد حس ملی منطق با دغدغه های دینی و ملی، جامعه را در جنگ نرم واکسینه می کند
مشاور معاون حقوقی امور مجلس استان ها در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در دفاع غیرعامل حوزه فرهنگی با بهره گیری از کار تیمی وایجاد حس ملی منطبق با دغدغه های دینی و ملی که مهمترین عناصر فرهنگ عمومی هستند می توان جامعه را در جنگ نرم واکسینه کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، سعید جابری انصاری امروز 14 اردیبهشت در اولین جلسه کمیته فرهنگی پدافند غیرعامل در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به اینکه استان زنجان جزو امن ترین استان های کشور است، گفت: این امنیت به جهت تلاش نیروهای نظامی و انتظامی و مسولانی که در وفاق این استان سهم دارند ایجاد شده است.

 

مشاور معاون حقوقی امور مجلس استان ها در  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با یادآوری اینکه پدافند غیرعامل یک بحث پیچیده ای است و در این بین حوزه های فرهنگی در این بحث از حساسیت بیشتری برخوردار است، خاطرنشان کرد: در حوزه پدافند غیرعامل به دنبال امنیت فرهنگی هستیم که تضمین کننده کمترین آسیب به مولفه های فرهنگی است

 

وی به تذکرات مقام معظم رهبری به مسولان و تاکید ایشان در حوزه پدافند غیرعامل اشاره کرد و افزود: در کنار این مهم حوزه فرهنگی ضرورت خود را بیش از پیش نشان می دهد.

 

جابری انصاری بر ضرورت برنامه ریزی بر مبنای علمی و تقویت عناصر مشترک و سرمایه های کشور برای مقابله با جنگ نرم در حوزه پدافند غیرعامل در حوزه فرهنگی تاکید کرد و افزود: دشمن تمام مواردی که به سرمایه های کشور مربوط می شود مورد هدف قرار داده است و تمام این موارد به حوزه پدافند غیرعامل مربوط می شود.

 

مشاور معاون حقوقی امور مجلس استان ها در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه بایستی در این جنگ به اطلاعاتی هوشمند با دشمن رسید، افزود: در حال حاضر در جنگ روانی به سر می بریم باید با ایجاد ایمنی و دفع دغدغه ها به امنیت فرهنگی برسیم و نیازمند همدلی دستگاه های فرهنگی هستیم.

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه با همدلی این دستگاه ها می توان توانایی های پراکنده در این حوزه را متمرکز کرد و بتوانیم براساس دغدغه های دینی و ملی جامعه را واکسینه نمود، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا در جنگ نرمی که دشمن راه انداخته است تهدیدها و وضعیت فرهنگی حال حاضر را شناسایی و برای رسیدن به وضع مطلوب برنامه ریزی کنیم.

 

وی با یادآوری اینکه رهبری سال ها پیش بر این تهدید تاکید کردند، افزود: باید با بررسی وضعیت مطلوب کشور یک وحدت رویه ایجاد کرد و این ایمنی را در جامعه تسری داد .

 

جابری انصاری با اشاره به اینکه تلاش برای حفظ سرمایه ها در پدافندغیرعامل مورد تاکید است و بایستی ماهیت تغییر را شناسایی کرد و بر ان اساس ماهیت دفاع را تببین کرد، خاطرنشان کرد: باید هدف دشمن در جنگ نرم را شناسایی کرد در اینصورت در سطح میدانی همچون دوران جنگ تصمیمات درست اتخاذ کرد.

 

وی با یادآوری اینکه دشمن به دنبال ایجاد دغدغه بین مردم  از طریق جنگ روانی و ناکارآمد نشان دادن دولت است، افزود: دشمن تلاش می کند تا اعتراضات سطحی را پررنگ و افکار عمومی را مدیریت کند.

 

این مقام کشوری با اشاره به اینکه نیازمند کار علمی و هوشمندانه برای مبارزه با این اهداف هستیم، گفت: ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار دیگر مراکز فرهنگی استان ها بایستی تصمیات درست برای مبارزه با جنگ نرم اتخاذ کنند که برای رسیدن به نقطه مطلوب نیازمند صبر والفت مهربانی بین دستگاه ها هستیم.

 

جابری انصاری با یادآوری اینکه امنیت فرهنگی مهمتر از امنیت اقتصادی و سیاسی است چرا که فرهنگ همواره پیچیدگی خاصی خود را دارد، تصریح کرد: دشمن اذهان عمومی را هدف قرار داده و صحنه جنگ را مدیدیت می کنند ازاینرو لازم است باید نسبت به سخنان رهبری دقت کنیم نگرانی های رهبر از جنگ نرم را باره ها شنیده ایم و باید با گوش جان به آن توجه کنیم.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان هم در سخنانی گفت: مهمترین بخش در پدافند غیرعامل مساله فرهنگی است که باید توجه جدی به آن داشت.

 

فاطمه کرباسی با اشاره به بحثی در فضای مجازی مبنی بر اعطای ارز دولتی به زائران حج تمتع گفت: حج نمادی برای پدافند غیرعامل است ودر احکام آمده است که اگر مسلمانان استطاعت مالی لازم را نداشته باشند می توان از بیت المال اختصاص داد تا مناسک عبادی حج که نمادی از اسلام است تعطیل نشود.

 

در ادامه هریک از حاضران در جلسه به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.

پایان پیام/73

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان:

تلفیق علم و هنر در خدمت به فرهنگ عاشورایی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، پوشش را نمایشی از هویت، شخصیت، جایگاه اجتماعی، شغلی و قومیت ها خواند و گفت: از تلفیق علم و هنر در خدمت به فرهنگ عاشورایی بهره مند شوید.

اخبار برگزیده شبستان