خبرگزاری شبستان

جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸

الجمعة ٢٤ ربيع الأوّل ١٤٤١

Friday, November 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کهگیلویه و بویر احمد - زمان :   ۱۳۹۸/۲/۱۳ - ۲۳:۵۶ شناسه خبر : ۷۸۶۲۹۹

احتمالا حاشیه های دانشگاه یاسوج بخشی از سناریوهای دعوای «تام و جری» باشد
مظلوم گفت: احتمال قوی داده که این حاشیه های به وجود آمده در دانشگاه یاسوج بخشی از سناریوهای دعوای «تام و جری» است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، امید مظلوم پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته یاسوج پیرامون تحولات و اتفاقات این دانشگاه، گفت: دانشجویان بسیج دانشجویی به عنوان فرزندان شما در صدد پیاده سازی مطالبات رهبر انقلاب و همچنین خواسته های شما مردم کهگیلویه و بویراحمد بوده و در سنگر دانشگاه مانند همیشه از طریق مسئولان بدون ملاحضه پیگیر آن مطالبات هستند.

 

دبیر شورای تبیین بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج اظهار داشت: اعتقاد داریم در رابطه با مطالبات مردم و کشور، ملاحظه های بی مورد تبدیل به قتل گاه آرمان های انقلاب خواهد بود، بنابراین برای آرمان های اسلام و انقلاب با قدرت قدم برمی داریم.

 

وی گفت: یکی از مشکلات اساسی در استان موضوع تبعیض در استخدام ها براساس روابط بوده، از طرفی زمین خواری های حقیقی و حقوقی در شهرها و روستاها به بهانه های متفاوت، صدور مجوزهای مشکوک برای طبیعت بکر و دست نخورده استان که این موضوعات از دید دانشجویان استان پنهان نخواهد ماند و به موقع برای همه آنها اقدام خواهیم کرد.

 

مظلوم با اشاره به اینکه در شرایط حاضر پروژه های اجتماعی و مردمی در ابتدای سال در دستور کار جنبش دانشجویی استان قرار گرفته، اضافه کرد: می توان به تعیین و تکلیف نهایی کارخانه قند یاسوج و برگشت آن به مردم و کارگران این کارخانه و اخذ وثیقه های تضمینی، از طرفی تعطیلی و ابطال مجوزهای زمین های سقاوه و امضای آن توسط دادگستری استان، پرداخت کامل حقوق سد چم شیر گچساران که متولی آن دستگاه مسئول بوده، که اطلاعات بیشتری در این رابطه را به اطلاع عموم مردم استان خواهیم رساند.

 

دبیر شورای تبیین بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج با اشاره به اینکه موضوع گرانی ها افسار گسیخته در شهر یاسوج توسط دانشجویان رصد و به اطلاع مسئولان رسانده خواهد شد، ادامه داد: اگر موثر واقع نشد ،اقدامات بعدی را به صورت علنی تر پیش خواهیم برد.

 

وی ابراز داشت: در مجموع بخشی از فعالیت های دانشجویان رصد مسائل آحاد ملت در حوزه معیشتی، اقتصادی، رانت ها، گرانی ها خواهد بود و از همین تریبون به مسئولان خطاب می شود مطالبات دانشجویان را جدی بیگرند.

 

مظلوم ضمن تاکید بر اینکه در چند روز گذشته اتفاقی در دانشگاه یاسوج رخ داد که سبب جریحه دار کردن احساسات پاک مردم، علما و نخبگان شد، ادامه داد: در این قضیه چهره دانشجویان تخریب و به عنوان متهم معرفی می شود، اما در این قضیه دانشجو نقش اصلی را نداشته، از طرفی دانشگاه یاسوج همچنان منشاء تحولات بوده و در جوامع علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور در بین دانشگاه های تراز اول کشور و حتی جهاد قرار دارد.

 

دبیر شورای تبیین بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج یاداور شد: تعداد قابل توجهی از مدیران، مسئولان و رزمندگان استان از فارغ التحصیلان و تربیت یافتگان این مرکز علمی است.

 

وی عنوان کرد: بنده به عنوان نماینده بخش زیادی از دانشجویان و اساتید دانشگاه در خصوص آنچه اتفاق افتاد محضر شما نمازگزاران جمعه و مردم شریف استان در ابتدا از اساتید، نخبگان، مردم شریف استان و در راس آنها از پدر معنوی استان که هشدار جدی دادند، تشکر می کنم و دانشجویان تا پاک شدن این ننگ از پیشانی دانشگاه بیکار نخواهند نشست.

 

مظلوم اذعان داشت: از طرفی رئیس فعلی دانشگاه یاسوج علی رغم اختلاف ها و اختلاف سلیقه با او، انسانی متدین و بدون وابستگی به جریان خاصی بوده و به معنای واقعی کلمه دانشگاه را از دست اندازی های قومی، طایفه ای، علمی و فرهنگی نجات دادند و در حال تلاش برای رساندن دانشگاه به جایگاه اصلی خود است.

 

این فعال دانشجویی با اشاره به اینکه این حرکت او مورد قطع برخی جریانات بیرون از دانشگاه قرار گرفته و یک دعوای تام و جری با دانشگاه را در دستور کار قرار داده، اظهار داشت: دانشجویان از رئیس دانشگاه حمایت می کنند و احتمال قوی داده که این حاشیه های به وجود آمده در دانشگاه یاسوج، بخشی از سناریوهای دعوای «تام و جری» است و این اتفاقی که در دانشگاه یاسوج از طریق جریان به اصطلاح فرهنگی به وجود آمد، ناشی از نگاه تعمدی بخش فرهنگی مسئولان دانشگاه بوده و دانشجویان تقصیری نداشته است.

 

وی تاکید کرد: مسبب و مقصر این موضوع مسئولانی بوده که زمینه را برای دانشجویان فراهم کرده که باید گفت، دانشجو به خودی خود وارد این بازی بی شرمانه نمی شود.

 

مظلوم گفت: تاکید دانشجویان این بوده که هیچ کس و هیچ گروهی حق دخالت در دانشگاه را نداشته و خود دانشجویان غیور تا تنبیه و برکنار کردن مسببان اصلی این اتفاق کوتاه نخواهند آمد که در این موضوع مدیریت دانشگاه با دانشجویان همراهی دارد.

پایان پیام/82

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

اخبار برگزیده شبستان