خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸

الأحد ٠ جمادى الثانية ١٤٤١

Sunday, January 26, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۸/۲/۸ - ۱۳:۴۹ شناسه خبر : ۷۸۴۶۵۷

حق شناس از عملکرد پنج ماهه شهردار تهران انتقاد کرد
رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران از عملکرد پنج ماهه شهردار تهران و معاونان اش در تعامل با شورا انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، «محمد جواد حق شناس» در نطق پیش از دستور خود که به مناسبت سالروز شوراها ارایه کرد، گفت: شهردار تهران و مدیران طراز اول شهرداری تعامل قابل قبولی با شورا نداشته و خود را ملزم به این تعامل نمی داند.

 

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران افزود: ادامه روند عدم تعامل بین شورا و شهرداری باعث می شود که شوراها از عمل به وظایف قانونی خود باز بمانند که این امر باعث تزلزل جایگاه شوراها می شود.

 

حق شناس از انتصابات شهردار تهران انتقاد کرد و گفت: با جمع دوستان مدرسه و دانشگاه نمی توان مدیریت درستی انجام داد.

 

وی با اشاره به عملکرد پنج ماهه سومین شهردار تهران در دوره پنجم شوراها گفت: امیدوار بودیم که با انتخاب یک شهردار اصلاح طلب آشنا به امور شهری و شهرداری دوره موفق کارآمد و پر افتخار در مدیریت شهری تهران داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: شهردار تهران و مدیران طراز اول شهرداری تعامل سازنده و قابل قبولی با شورای شهر ندارند و خود را ملزم به این تعامل هم نمی دانند و این وضعیت یا ناشی از آن است که مدیران شهرداری آگاهانه به جایگاه قانونی شورا بی توجه هستند یا درک درستی از مدیریت شورایی ندارند.

 

حق شناس تاکید کرد: در چنین شرایطی از یک سو شورای شهر از عمل به وظایف ذاتی و قانونی خود باز می ماند و از سوی دیگر در فقدان پشتوانه شورا، سطوح پایین مدیریتی و بدنه شهرداری دلگرمی و ثبات لازم را در پیشبرد امور ندارند.

 

وی تاکید کرد: چنین وضعیتی باعث متزلزل شدن اساس نهاد شورای شهر و نقض عهد و پیمان شورای پنجم با مردم و رکود و رخوت و نابسامانی و هدر رفت منابع و زمان در حوزه اجرایی شهرداری می شود.

 

حق شناس با اشاره به سابقه شکل گیری شوراها تاکید کرد: نهاد شورا نهادی مردمی است که ریشه در عمق تاریخ و اعتقادات دینی و آزادی خواهی این ملت دارد.

 

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران تصریح کرد: هیچ کس حق ندارد گامی در جهت تضعیف و بی خاصیت کردن شورا نهاد برخواسته از رای مردم بردارد یا در مقابل افرادی که درصدد تضعیف آن هستند، سکوت کند.

 

وی با بیان اینکه در فقدان نگاه راهبردی و نبود تعامل و همکاری باعث ایجاد ناهماهنگی در تصمیم سازی و ناکارآمدی در مدیریت عالی شهری می شود، تاکید کرد: آیا درک و فهم ما از شورا و دموکراسی همین قدر است، اینکه یک ملت در سرما و گرما در صف های طولانی رأی با هزار امید بایستند و رأی بدهند و نمایندگانی انتخاب شوند که همه رأی اعتماد ملت را یکجا تقدیم یک فرد کنند و فرد منتخب پس از نشستن بر کرسی شهرداری خود را مبرا از رأی مردم و نظارت منتخبان آن دانسته و صاحب همای سعادت بداند.

 

ادامه دارد

 

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

برای دریافت وام ازدواج یک ضامن کفایت می کند ، بیشتر از آن تخلف محسوب می شود

ذوالقدر گفت: با توجه به رایزنی هایی که با بانک مرکزی داشتیم قرار است، فقط یک ضامن قبول کنند ولی طبق گزارش های واصله برخی بانک ها کارشکنی کرده و دو ضامن می خواهند که این تخلف محسوب می شود.

اخبار برگزیده شبستان