خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸

الثلاثاء ٢ جمادى الثانية ١٤٤١

Tuesday, January 28, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خراسان رضوی - زمان :   ۱۳۹۸/۲/۱ - ۱۳:۱۴ شناسه خبر : ۷۸۲۷۴۸
رئیس قوه قضائیه:
امام زمان(عج) پرچمدار توحید و عصاره رسالت همه انبیای الهی است
حجت الاسلام رئیسی گفت:وجود مقدس حضرت قائم(عج) پرچمدار توحید است و اعتقاد به او، اعتقاد به توحید و نبوت است، ایشان عصاره رسالت همه انبیای الهی است، اعتقاد به وجود مقدس او، اعتقاد به معاد است زیرا ایشان جلوه عدالت پروردگار است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد، حجت‌الاسلام و‌المسلمین «سیدابراهیم رئیسی» امروز(۱ اردیبهشت) در جمع زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی با اشاره به اینکه نیمه شعبان جلوه امید و دلدادگی به خداست، افزود: این میلاد برای بشر آینده‌ای درخشان و نورانی و همراه با عدالت و امنیت و رشد و تعالی را نوید می‌دهد، اعتقاد به موعود امری است که فقط به ما به عنوان شیعه مربوط نمی‌شود بلکه امری دینی مربوط به تمام ادیان ابراهیمی است، تمام ادیان ابراهیمی آمدن منجی عالم بشریت را نوید داده‌اند.

 

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه اعتقاد به موعود امری قطعی است و فقط اعتقاد به مهدویت، اعتقاد ما شیعیان نیست، تمامی مذاهب اهل‌سنت، بزرگان علما و دانشمندان‌شان نسبت به شخصیت امام عصر بیش از ۳۰ کتاب مستقل نوشته‌اند، اظهارداشت:وجود مقدس حضرت قائم(عج) پرچمدار توحید است و اعتقاد به او، اعتقاد به توحید و نبوت است، ایشان عصاره رسالت همه انبیای الهی است؛ اعتقاد به وجود مقدس او، اعتقاد به معاد است، ‌اعتقاد به ایشان، اعتقاد به امامت و عدل است زیرا ایشان جلوه عدالت پروردگار است.

 

وی با اشاره به اینکه آثار عقیدتی برای یک انسان منتظر، آثار زیادی است و آثار اجرایی نیز برای یک انسان معتقد به مهدویت زیاد است، انسانی که منتظر مصلح است خود باید صالح باشد، در صلاحیت او تمامی آنچه که او می‌پسندد، باید باشد، افزود:هیچ معروفی در عالم نیست که آن معروف، ایشان را شادمان نکند و هیچ منکری نیز نیست که ایشان را ناخشنود نکند، نظام‌سازی قرآنی مدنظر حضرت ولی‌عصر(عج) است؛ ارتباط انسان با خدا و دیگران و ارتباط انسان با خودش و عالم هستی چهار تعامل اصلی هستند که اگر انسان در مسیر آن گام بردارد، در مسیر عدالت گام برداشته است.

 

حجت الاسلام رئیسی افزود: همه آمدن ایشان را به‌عنوان مصلح کل عالم را نوید داده‌اند، آنچه از بایدها و نبایدها باید توجه کنیم و همه آحاد بشر باید مدنظر داشته باشند، عنوان شده و باید زمینه ظهور را آماده کرد، تردید نکنید از هر ظلم و فساد و منکری که نهی شود برای رضای خدا، موجب شادمانی امام عصر(عج) است، هر باید و عدالتی در جامعه گسترش یابد هم در جهت خواست وجود مقدس ایشان است. از شاخصه‌های حکومت مهدوی، عدالت است و همه هم امید عدالت ایشان را دارند و هیچ مفهومی بعد از توحید گسترده نیست.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اجرای عدالت در جامعه به عنوان فلسفه بعثت افزود: معاد و محشر، جلوه عدالت پروردگار متعال است و به ما نیز گفته‌اند تلاش کنید عدالت انفسی و آفاقی داشته باشید، عدالت باید در بطن و متن جامعه اجرایی شود. بسیار در باب عدالت کتاب نوشته شده اما سخن در باب عدالت اثباتی است که باید مردم طعم شیرین آن را در جامعه بچشند.

 

وی خاطرنشان کرد: امروز جامعه اسلامی، امیدوار است و حق ندارد کسی در جامعه یأس و نومیدی داشته باشد، مستکبران در مسیر نومیدی تلاش می‌کنند، امروز اگر رسانه‌های بیگانه رصد شود شاهد هستیم امپراتوری خبری دشمن برای القاء یاس و نومیدی در جوامع بشری است، به لبنانی، افغانستانی، سوری، تونسی، لیبیایی، ایرانی و عراقی می‌گوید شما نمی‌توانید، فیلم‌های سینمای هالیوود را مشاهده کنید که اساس آن القاء یأس و نومیدی است؛ امروز در عالم دو مکتب داریم که شامل مکتب انتظار و انظلام است که هر کدام شاخصه‌هایی دارد، مکتب دوم، مکتب ظلم‌پذیری است.

 

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: منظلم، بستر را برای ظلم ظالم فراهم می‌کند، مکتب انظلام اساس کار مکتب غربی است که می‌خواهد فرهنگ ما نمی‌توانیم را القاء کند و بگوید سرنوشت شما این است که به آقایی و کدخدایی آمریکا تن دهید و آن را بپذیرید، در مقابل مکتب انتظار است که مکتب امید و اعتقاد به توحید و معاد و منجی عالم بشریت و ایستادگی در راه هدف و دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی است، مکتب انتظار اعتقاد به باورهای دینی است. مکتب خسته‌شدن و ناتوان‌شدن و فشل‌شدن و عقب‌گرد نیست و مکتب پیشرفت و تعالی است.

 

حجت‌الاسلام رئیسی افزود: مکتب انتظار، مکتب دلدادگی به خدا و ایستادگی در راه هدف است و این پرچم را امام بزرگوار برافراشت و به تمام مردم ایران، القاء امید کرد و فرمودند ما می توانیم حکومت ظلم و ستم پهلوی را کنار بزنیم و به نام اعتقاد به مهدویت نظامی را ضدظلم و ضداستکبار برپا کنیم؛ ایشان این پرچم را به‌دست گرفته و وعده الهی عملی شد و حکومت ستمشاهی به زباله دان تاریخ فرستاده شد.

 

وی گفت: با همه مشکلات و فساد و تبعیضی که وجود دارد آینده از آنِ صالحین است، اعتقاد به مهدویت در انسان امید ایجاد می‌کند، یأس، القاء شیطان است که می‌گوید جامعه بشری از زیرِ بار استکبار خلاص نمی‌شود اما اعتقاد به مهدویت آینده روشن را نشان می‌دهد. نیمه‌شعبان نماد امید به خدا و آینده توحیدی و رقم‌زدن عدالت در زندگی انسان معاصر است.

 

رئیس قوه قضائیه افزود: امروز در اطراف ما و در بسیاری از کشورها، اعتقاد به مهدویت و اعتقاد به مکتب انتظار در حال گسترش است و شعاع آن عالم‌گیر شده و اعتقاد و باور ما این است که زمینه‌های ظهور با همین دلدادگی‌ها و جانفشانی‌ها مهیا می‌شود، بهترین عزیزان ما برای حاکمیت حق حاضرند از جان شیرین خود بگذرند.

 

حجت‌الاسلام رئیسی گفت: انقلاب اسلامی در کشور ما در گام دوم خود زمینه‌ساز برای ظهور است و کارهای بسیاری به برکت حضور مردم و خون مطهر شهیدان و اخلاص مخلصان صورت گرفته و کارهای زیادی نیز باید صورت بگیرد اما سمت و سوی این نظام، سمت و سویی است که امام زمان(عج) برای حاکمیت حق و ارزش‌های الهی می‌پسندد، سمت‌گیری اصلی نظام امر مثبت و آینده ای درخشان است.

 

وی تصریح کرد: با وجود همه مشکلات و مصائب، آینده بسیار روشن و نویدبخش است، معتقدان به حضرت مهدی(عج) هیچگاه آینده را تاریک نمی‌بینند و ضعف‌ها و کاستی‌ها ناشی از عملکرد ماست، کاستی‌ها و قصورات باید برچیده شود و حرکت توفنده مکتب انتظار در پیش است. ما یقین داریم جرقه‌ای که امروز در کشورهای مختلف زده شده و به برکت اخلاص شماست، باید با قدرت ادامه پیدا کند و این جرقه‌ها، مشتعل شده و دامن ابرقدرت‌ها را خواهد گرفت و انشاء‌الله شاهد حکومت عدل مهدوی خواهیم بود.

پایان پیام/483

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رئیس شورای شهر مشهد:

مشارکت فعال و رقابتی بودن انتخابات از ابزارهای قدرت ملی است

حیدری با اشاره به اینکه شرایط امروز مشهد در ابعاد مختلف، نسبت به سایر شهرهای کشور منحصر به ‎فرد است، گفت: موضوع مشارکت فعال و رقابتی بودن انتخابات و اعمال اراده ملی، یکی از ابزارهای اقتدار و قدرت ملی است.

اخبار برگزیده شبستان