خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

السبت ١٩ صفر ١٤٤١

Saturday, October 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - دفاعی و امنیتی زمان :   ۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۰۹:۲۱ شناسه خبر : ۷۸۲۱۳۶
رییس جمهوری در مراسم رژه روز ارتش:
تلاش سپاه و ارتش دست تروریست در کشورهای دیگر را کوتاه کرد
روحانی با اشاره به با اشاره به فداکاری‌های سپاه و نیروهای مسلح در مقابل با تروریسم در منطقه گفت: تلاش سپاه و ارتش دست تروریست در کشورهای دیگر را کوتاه کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی دفاعی خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «حسن روحانی» در مراسم روز ارتش در ۲۹ فروردین در جوار مرقد امام خمینی (ره) با اشاره به سالروز ارتش و همزمانی آن با روز ولادت حضرت مهدی (عج) این روز را به فرماندهی کل قوا و نیروهای مسلح تبریک گفت و اظهار کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران نقش بسیار ارزنده ای در پیروزی انقلاب و روزهای قبل از پیروزی انقلاب داشته است.

 

رییس جمهوری ادامه داد: وقتی دولت فرودگاه های کشور را در اویل بهمن برای بازگشت امام خمینی بست این هوانیروز اصفهان بود که اعلام کرد ما با تمام توان فرودگاه را باز نگه می داریم و از ورود امام استقبال می کنیم.

 

روحانی با اشاره به نقش نیروی هوایی ارتش در بازگشت امام (ره) به کشور گفت: نیروی هوایی در آن روز به پشتوانه مردم و رهبر امام خمینی (ره) ایستادگی کرد و نقش خود را در پیروزی انقلاب ایفا کرد.

 

وی با اشاره به توجه ویژه امام خمینی (ره) به ارتش ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در سال ۴۲ و ۴۳ وقتی به سخنرانی های امام مراجعه می کنید می بینید که امام برای عزت نیروهای مسلح این کشور احترام خاصی قائل هستند و یکی از اهداف انقلاب را عزت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می دانند.

 

ریس جمهوری با اشاره به دو مناسبت روز ارتش در ۲۹ فروردین ۵۸ و روز جمهوری اسلامی ایران به فرمان امام تصریح کرد: در طی این ۴۰ سال ارتش همواره در کنار ولایت و مردم برای پاسداری از تمامیت ارضی و استقلال کشور و نظام اسلامی فداکاری کرده است.

 

روحانی با اشاره به حادثه سیل در کشور یادآور شد: در جایی که مردم به کمک نیاز دارند ارتش، سپاه، بسیج و تمام نیروهای مسلح در کنار مردم هستند و مانند افراد عادی جامعه بدون شانیت و مقام منزلت خود برای امداد و نجات به کمک مردم رفتند و از تمام توان خود برای بازگشایی راهها و عبور سیلاب استفاده کردند.

 

وی با یادآوری دفاع ارتش و سپاه و نیروهای مسلح در دفاع مقدس و جنگ تحمیلی گفت: در آن روز نیروهای  مسلح به خوبی از استقلال و عزت کشور دفاع کردند و امروز نیز با هماهنگی و یکپارچگی شاهد تبلور این نیروها در عرصه های مختلف هستیم.

 

روحانی تاکید کرد: فکر نمی کنم در کشوری نمونه این  وحدت و اتحاد و پیوند میان مردم و نیروهای مسلح باشیم، نیروهای مسلح جز ملت هستند و قدرت خود را از عزت و استقلال ملت می دانند.

 

وی با بیان اینکه از نیروهای مسلح به دلیل حضور در مناطق سیل زده تشکر می کنیم، گفت: از طرف ملت ایران برای کمک رسانی نیروهای مسلح در روزهای اول سال و هفته های پیشرو و خدمت رسانی این نیروها تشکر می کنیم و جز این توقعی از این نیروها نبود.

 

رییس جمهوری با اشاره به اقدام زشت امریکا علیه سپاه و تروریست خواندن نیروهای فداکار سپاه اظهار کرد: در این حجمه امریکا دیدیم که ملت ایران یکپارچه در کنار سپاه بودند و خواهند بود و سپاه نیز همواره کنار مردم بوده و برای همیشه خواهد بود.

 

وی ادامه داد: اینکه دشمنان فکر می کنند سپاه بخشی از نیروهای مسلح است اشتباه می کنند، سپاه در تمام صحنه های ملی و خدمت رسانی در سراسر کشور حضور دارد مردم سپاه را از خود می دانند و توهین به سپاه را توهین به ملت ایران می دانند و در این مقطع زمانی جایگاه نیروهای مسلح از هر زمان. دیگر بارزتر است.

 

روحانی گفت: امروز روزی است که قدرتهای بزرگ صهیونیست ها در این منطقه نمی خواهند حفاظت از منافع ارضی وجود داشته باشد به همین دلیل شاهد حضور انها در منطقه هستیم.

 

وی با بیان اینکه از ۱۸ سال پیش تا کنون شاهد جنایات امریکا در عراق، افغانستان، سوریه،  لبنان هستیم، گفت: این  حضور امریکا در این کشورها چیزی جز نکبت و ویرانی و ادمکشی نداشته است.

 

رییس جمهوری با اشاره به استفاده امریکا از قدرت نیابتی در منطقه گفت: امریکا با این تصمیم از لحاظ تسلیحاتی این کشورها را حمایت می کند تا نقشه شوم امریکا را عملی کنند اما نیروهای مسلح ایران و بویژه سپاه پاسداران نقشه های آنها را خنثی کرد.

 

روحانی ادامه داد: امریکا به خاطر ۴۰ سال ایستادگی از ملت و نیروهای مسلح عصبانی است. امریکا به خاطر ایستادگی نیروهای مسلح و سپاه پاسداران در برابر توطئه هایش عصبانی است. امریکا از حشدالشعبی، لبنان، عراق و یمن عصبانی است و از هر قدرتی که تحت سیطره   و تسلیم او نباشد عصبانی است.

 

وی گفت: امریکا فکر نمی کرد ملتهای منطقه با کمک ملت و نیروهای مسلح ایران بتوانند او را در منطقه سرنگون کنند.

 

روحانی در مورد نقشه امریکا به عنوان نقشه قرن گفت: امریکا نمی تواند به دلیل مقاومت ملت ایران و نیروهای مسلح این نقشه خود را پیش ببرد. راه امریکا غلط و اشتباه است سردمداران امریکا در اوهام خود غرق شدند ، امروز نیروهای مسلح از هر زمان دیگر ی قدرتمندتر  هستند و اسمان ما در سایه پدافند هوایی از هر زمان دیگر امن تر است.

 

رئیس جمهوری اظهار کرد: دریاها و ابهای همجوار در سایه حضور نیروی دریایی ارتش و سپاه از هر زمان دیگر امن تر هستند. حضور نیروهای مسلح در کنار ملت ایران قدرتمند تر از هر زمان دیگر است. امریکا قدرت ایران و نیروهای مسلح ما و کشورهای  منطقه را نمی خواهد اما هدف ما ثبات و امنیت کشورهای منطقه است.

 

وی با اشاره به فداکاری‌های سپاه و نیروهای مسلح در مقابل با تروریسم در منطقه اظهار کرد: یکی از افتخارات نیروهای مسلح و به ویژه سپاه مقابله با تروریسم است و در این راه گامهای بلندی برداشته است. امروز اگر دست تروریست در کشورهای دیگر کوتاه است به دلیل تلاش سپاه و ارتش و درخواست کمک کشورهای منطقه از نیروهای مسلح ایران است.

 

روحانی وی ضمن تشکر از ارتش و تبریک این روز گفت: از ارتش استانها و شهرستانها برای خدمت رسانی به مردم تسکر می کنیم که امسال این رژه را به خدمت رسانی تبدبل کردند و این امر برای ما ارزشمند است.

 

وی گفت: به مردم منطقه می گویم که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه در برابر شما و منافع ملی شما نیست بلکه این نیروها در برابر هر تهدید و تجاوزی ایستادگی می کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: قدرت ما قدرت دنیای اسلام است اگر در این منطقه مشکلی داریم از حضور امریکا و صهیونیست است. ملتها قرن هاست با هم زندگی می کنند و کنار هم مشکلی ندارند، بیاید در کنار یکدیگر  باشیم و منطقه را از حضور متجاوزان پاک کنیم. صهیونیست ۷۰ سال است که مشغول است بیاید در کنار یکدیگر حق تاریخی فلسطین را به خودش برسانیم و قطعا در این راه پیروزی از ان حق است./

 

 

پایان پیام/34

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

خطیب موقت نماز جمعه تهران:

راهپیمایی اربعین یک اعجاز است/اربعین اسم رمز شیعه برای سازماندهی است

حجت الاسلام حاج علی اکبری با اشاره به اینکه اربعین یک پدیده الهی و آسمانی و نشانه اراده نصرت الهی بر امت اسلامی است، گفت: راهپیمایی اربعین یک اعجاز است.

اخبار برگزیده شبستان