خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

الجمعة ١٩ رمضان ١٤٤٠

Friday, May 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مهدویت و غدیر - مهدی باوران زمان :   ۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۱۰:۲۱ شناسه خبر : ۷۸۲۰۱۳
یک کارشناس مهدوی بیان کرد
جهان با ظهور، حقوق بشر را درک می کند/امنیت ۴۰ ساله ایران وامدار دکترین مهدویت است
حجت الاسلام خادمیان با بیان اینکه امنیت و آرامش واقعی در ابعاد روحی، ملکوتی، جسمی و اخلاقی تنها با ظهور محقق می شود، گفت: ملت ما بیش از ۴۰ سال است که امنیت خود را بر مبنای اندیشه دکترین مهدویت و بر محور انسان کامل تامین کرده است.

حجت الاسلام «عباس خادمیان» در گفت و گو با خبرنگار گروه مهدویت و غدیر خبرگزاری شبستان، با اشاره به نامگذاری نهمین روز از دهه مهدویت با عنوان «دفاع، امنیت، آمادگی به سوی ظهور»، اظهار کرد: اندیشه و دکترین مهدویت، یکی از آموزه ها نسبت به آینده بشریت است و بشر منتظر به وضعیت مطلوب و نجات از وضعیت نامطلوب دست نمی یابد، مگر با ظهور حضرت حجت(عج).

 

این کارشناس مهدوی با اشاره به معنای انتظار فرج، بیان کرد: انتظار فرج یعنی بشریت نسبت به ظلم هایی که در اطرافش رخ می دهد، ناراضی و آرزومند درک امنیت و  وضعیت مطلوب در سایه آمدن منجی موعود(عج) باشد.

 

وی با بیان اینکه بنابر روایات انتظار فرج افضل العبادات است، تصریح کرد: یکی از شاخصه های جامعه منتظر، برقراری امنیت است. هر انسانی برای دستیابی به سعادت و کمال مطلوب تلاش می کند و آنچه که مانع پیشرفت و تکامل انسان در ابعاد اخلاقی و کمال انسان می شود، این است که امنیت در جامعه حاکم نباشد. امنیت و آرامش واقعی در ابعاد روحی، ملکوتی، جسمی و اخلاقی تنها در سایه ظهور برای بشر محقق می شود.

 

حجت الاسلام خادمیان با بیان اینکه در جامعه عصر ظهور امنیت فراگیر، جسمی، روحی، معنوی و ملکوتی برای بشر حاصل می شود، ابراز کرد: تا قبل از ظهور امنیت فراگیر و همسان با آن شرایط را کسی تجربه نکرده است. در جنگ جهانی اول و دوم شاهد اتفاقاتی در خاورمیانه بودیم که هر روز امنیت بشر در خطر بود و تدابیر و راهکاره های اتخاذ شده برای فراهم کردن امنیت برای بشریت هیچ نتیجه ای نداشت.

 

وی با بیان اینکه منتظر واقعی در نگاه فراگیر مدافع وضع مطلوب و حقوق بشر است، ادامه داد: یکی از اقدامات مهم برای تحقق وضعیت بهتر این است که اهداف متعالی، طرح و برنامه مناسبی را ارایه کنیم و  البته همه طرح ها و برنامه ها با التزام و اهتمام به اندیشه مهدویت و باور به وجود انسانی کامل و منجی ممکن می شود. اگر لحظه ای  زمین از انسان کامل و رهبر و ولایت تامه خالی باشد، هدایت و امنیت بشر از دست می رود.

 

حجت الاسلام خادمیان اضافه کرد: امروز بشر با وجود متفکران و سیاستمداران و ساز و کار و ساختارهای بزرگی همچون شورای امنیت و سازمان ملل به امنیت لازم دست نیافته است، چنین سازمان ها و ساختارهایی نمی توانند حقوق بشر و امنیت واقعی را در جامعه محقق کنند، امروز جنگ های مختلف به نام حقوق بشر اتفاق می افتد ولی نه تنها مدافع حقوق بشر نیست بلکه در پس آن ظلم های بسیاری رخ می دهد.

 

این کارشناس مهدویت با بیان اینکه در روایات حضور ولی و حجت خدا به عنوان رهبر و مدافع حقوق بشر تاکید شده است، گفت: در حال حاضر و در عصر غیبت هم حضرت حجت(عج) لحظه ای زمین را از عنایت خود خالی نمی کند و زمین و زمان از وجود حضرت بقیه الله(عج) بهره می برد و امام زمان(عج) مدافع حقوق بشر است.

 

حجت الاسلام خادمیان با اشاره به تلاش های حضرت  حجت(عج) برای برقراری صلح و امنیت در عصر ظهور، اظهار کرد: در دوران ظهور نخستین مکان هایی که امنیت در آنها برقرار می شود، مکه، مدینه و عراق است و در این عصر جمعیت بسیاری به حضرت حجت(عج) می پیوندند تا آرامش در دنیا شکل گیرد، آن وقت است که امنیت واقعی در سایه وجود حضرت بقیه الله(عج) برای بشریت میسر می شود.

 

این کارشناس مهدویت با اشاره به حدیث «اگر به شرق و غرب بروید، امنیت روانی و اقتصادی توسط منجی بشریت محقق می شود»، خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس، رزمندگان جبهه های حق علیه باطل با تاسی به طرح واره امام زمان(عج) و پیروی از اندیشه انتظار، توانستند در جبهه ها موفق شوند و امنیت نسبی را ایجاد کردند، امروز هم با اقتداء به اندیشه مهدویت و با پیروی از ولی فقیه که راه امام زمان(عج) ادامه می دهد، می توانیم حماسه آفرینی کنیم و دشمنان نمی توانند علیه امنیت کشور ما نقشه کشیده و توطئه کنند، زیرا ملت ما بیش از 40 سال است که امنیت خود را بر مبنای اندیشه دکترین مهدویت و بر محور انسان کامل تامین کرده است.

پایان پیام/40

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

یک کارشناس مهدوی بیان کرد

لیله‌القدر، شب امام زمان(عج) است/راه رسیدن به بهترین تقدیرها

حجت‌الاسلام فوادیان با بیان اینکه ملائکه و روح در شب قدر بر امام زمان(عج) نازل می‌شوند و مقدرات یکساله انسان‌ها به امضای ایشان می‌رسد، گفت: می‌توانیم کوله‌بار یکساله و سرنوشت خود را در این شب با توجه و توسل به حضرت حجت(عج) رقم بزنیم.

اخبار برگزیده شبستان