خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

الجمعة ١٩ رمضان ١٤٤٠

Friday, May 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۴:۴۰ شناسه خبر : ۷۸۱۶۲۰

۱۲ خیابان و میدان به نام شعرا و هنرمندان تغییر نام داد
اعضای شورای شهر تهران با نامگذاری خیابان ها و معابر تهران به نام شعرا و هنرمندان موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دستور جلسه نامگذاری و تغییر نام معابر نام 12 کوچه را به نام 12 شاعر و اصحاب هنر نامگذاری کردند. همچنین تعدادی از خیابان ها و معابر شهر تهران به نام اخوان ثالث، فروغ و 10 شاعر دیگر با نظر اعضای شورا نامگذاری شد.

 

«محمدجواد حق شناس» در روند بررسی نامگذاری و تغییر نام معابر گفت: به پیشنهاد انجمن شاعران که در خیابان شهید کلاهدوز قرار دارد، مقرر شد تا 12 کوچه در اطراف خانه شاعران به نام شعرای مشهور ایران زمین نامگذاری شود.

 

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران افزود: بنابراین پیشنهاد دادیم خیابان بیستون به نام محمود شاهرخی، خیابان کاوه شرقی به نام حسین منزوی، خیابان ارغوان به نام امیرهوشنگ ابتهاج، کوچه 186 غربی به نام شهید مجید احدی، یک میدان بی نام به نام افق و یک میدان بی نام دیگر واقع در منطقه شش در شهرک والفجر به نام علی حاتمی و پل بی نام حد فاصل تقاطع خیابان حافظ و خیابان آیت الله طالقانی به نام حافظ، پل بی نام در تقاطع خیابان جمهوری و حافظ به نام چهارسو، بن بست منصور به نام یحیی مافی، کوچه رهبری به نام سیمین دانشور و کوچه دوازدهم به نام علی معلم نامگذاری شود.

 

وی افزود: پیشنهاد می کنیم خیابان 10 متری دوم در محله مسعودیه واقع در منطقه 15 به نام شهید ابراهیم صفا، کوچه 50 در محله تختی به نام شهید بایرامعلی اسکندری و بن بست سی و هشتم در محله تهرانسر به نام سردار شهید رضا صداقت نامگذاری شود.

 

در ادامه، تغییر نام ها با اکثریت آرای اعضای شورای شهر تهران تصویب شد و در مورد تغییر نام پل هایی به چهارسو و حافظ قرار شد کمیسیون تخصصی بیشتر بررسی کند.

 

در ادامه تغییر نام معابر و خیابان ها، اعضای شورای شهر تهران به نامگذاری خیابان هایی به نام فروغ فرخزاد، اخوان ثالث و بیژن ترقی رأی مثبت دادند و قرار شد خیابان دوم در خیابان شهید نعمتی در محدوده شهید کلاهدوز واقع در منطقه سه به نام منوچهر آتشی نامگذاری شود.

 

همچنین، یازده خیابان و کوچه دیگر در خیابان شهید نعمتی در محدوده شهید کلاهدوز به نام شهدای دیگر تغییر یافت. در همین آدرس خیابان هفتم به نام پروین دولت آبادی، خیابان هشتم به نام اخوان ثالث، خیابان نهم به نام سیمین بهبهانی، خیابان یازدهم به نام فروغ فرخزاد، خیابان دوازدهم به نام فریدون مشیری، خیابان شانزدهم به نام محمدعلی سپانلو و خیابان هجدهم به نام سید کریم امیری فیروزکوهی نامگذاری شد.

 

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش اعلام کرد:

حل مشکلات معوقات فرهنگیان با اجرای یک بند قانونی

الهیار ترکمن گفت: اگر بند ک تبصره ۱۲ اجرا شود حقوق معلم ها، خرید خدمات، حق التدریسی ها بدون تاخیر داده می شود.

اخبار برگزیده شبستان