خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

الأربعاء ١٨ شعبان ١٤٤٠

Wednesday, April 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - اقتصاد مقاومتی زمان :   ۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۱۵:۵۱ شناسه خبر : ۷۸۱۳۴۴
در پایان معاملات امروز؛
بورس با رشد ۵۷۲۱ واحدی پرواز کرد
بورس امروز از ساعات ابتدای فعالیت رکورد تاریخی را ثبت کرد و با افزایش ۴۴۷۴ واحدی روز خود را آغاز کرد و در پایان داد و ستدها شاخص کل با ۵۷۲۱ واحد رشد معادل ۲.۹۲ درصد به ۲۰۱ هزار و ۸۰۵ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، امروز (دوشنبه 26 فروردین) بورس رکورد تاریخی را در تاریخ فعالیتش برای خود ثبت کرد. در ساعات اولیه امروز شاخص کل با ۴۴۷۴ واحد افزایش به ۲۰۰ هزار و ۵۵۸ واحد رسیده بود و این اتفاق برای اولین بار در تاریخ بازار سهام رخ داده است. شاخص کل، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، شاخص کل (هم وزن)، شاخص قیمت (هم وزن)، شاخص آزاد شناور، شاخص بازار اول و شاخص بازار دوم» همگی امروز صبح با رشد مواجه شده بودند.

 

بنابراین گزارش در پایان معاملات امروز آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که اکثر شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدها با رشد دسته مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۵۷۲۱ واحد رشد معادل ۲.۹۲ درصد به ۲۰۱ هزار و ۸۰۵ واحد رسید. بر اساس بررسی های شبکه پولی بانکی امروز ۷ نماد «وتجارت با ۶۰۱ واحد، کگل با ۵۴۸ واحد، فولاد با ۴۴۴ واحد، پارس با ۲۴۵ واحد، تاپیکو با ۲۳۸ واحد، فارس با ۲۳۶ واحد و شبندر با ۲۳۵ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند.

 

براساس این بررسی ها قیمت سهام نمادهای «وتجارت، وایران، کگل، شپترو، غدشت، سنیر و فلامی» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «قشهد، قصفها، دیران، سبجنو، قمرو، دامین و قلرست» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام داشتند و به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۳۲۹ هزار و ۴۱۷ نوبت معاملاتی، ۷ میلیارد و ۶۱۷ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۴ هزار و ۷۸۸ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۷۷۳ هزار و ۹۹۵ میلیارد تومان رسید.