خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

الأحد ١٥ شعبان ١٤٤٠

Sunday, April 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جهان اسلام - خاورمیانه زمان :   ۱۳۹۸/۱/۱۲ - ۱۰:۳۱ شناسه خبر : ۷۷۶۴۷۹
«گاردین» گزارش داد
«ملک سلمان» باگزارش شکنجه زندانی های سیاسی چه می کند؟
بر اساس گزارش های پزشکی فاش شده که گفته می شود برای «ملک سلمان»،پادشاه عربستان آماده شده است،زندانی های سیاسی در عربستان سعودی در نتیجه شکنجه های سخت از سوء تغذیه،بریدگی،کبودی و سوختگی اعضای مختلف بدن رنج می برند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «گاردین»، بر اساس گزارش های پزشکی فاش شده که گفته می شود برای «ملک سلمان»،پادشاه عربستان آماده شده است،زندانی های سیاسی در عربستان سعودی در نتیجه شکنجه های سخت از سوء تغذیه،بریدگی،کبودی و سوختگی اعضای مختلف بدن رنج می برند.

به نظر می رسد این گزارش ها اولین شواهد مستند شده از قلب دادگاه سلطنتی را ارائه می کنند مبتنی بر اینکه زندانی های سیاسی با آزارهای فیزیکی بسیار سخت در زندان های سعودی مواجه هستند.

این در حالی است که دولت سعودی منکر این حقیقت است که زنان و مردان در زندان های عربستان،تحت شکنجه قرار دارند.

منابع آگاه به گاردین گفته اند که گزارش های پزشکی در راستای پیشنهادهای ارائه شده برای عفو زندانی ها یا حداقل آزادی زودتر از موعد برای آنهایی که از مشکلات جدی سلامتی رنج می برند به ملک سلمان ارائه خواهد شد.

این گزینه ها بخشی از بررسی های اساسی داخلی است که پادشاه عربستان دستور آنها را صادر کرده است.

برای ارائه این گزارش به دادگاه سلطنتی وضعیت حدود 60 زندانی که اکثر آنها را زنان تشکیل می دهند مورد بررسی قرار گرفته است.

بسیاری از ارزیابی های درز پیدا کرده به دست گاردین رسیده است که بیشتر از یک هفته پیش در آنها از دولت سعودی خواسته شده بود تا در مورد این گزارش های پزشکی ،توضیحاتی را ارائه کنند.

یکی از سخنگوهای دولت که بارها فرصت توضیح در این زمینه به او ارائه شد از اظهار نظر و بحث در مورد این مسئله خودداری کرد.

فشارها بر عربستان سعودی به خاطر زندانی کردن و برخورد با زندانی های سیاسی در ماه های اخیر افزایش پیدا کرده است.

این در حالی است که گزارش های متعددی در خصوص اینکه فعالان زن در زندان های عربستان در معرض شوک های الکتریکی و شلاق قرار دارند،منتشر شده است.

گفته می شود که در پی جنجال های به وجود آمده در مورد قتل «جمال خاشقجی»،روزنامه نگار منتقد سعودی،ملک سلمان دستور بررسی تصمیم گیری ها برای دستگیر کردن حدود 200 فعال زن و مرد در سرکوب هایی که به دستور «محمد بن سلمان» ،ولیعهد سعودی انجام شده است را صادر کرده است.

حال باید منتظر ماند و دید که ملک سلمان چه دستوراتی را در پی مشاهده گزارش شکنجه زندانی های سیاسی در عربستان صادر می کند.

پایان پیام/7

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

تحصن خارطوم ادامه دارد

خواسته مردم سودان؛ گرفتن قدرت از «شورای نظامی»

سودانی ها تحصن در برابر مقر فرماندهی نیروهای مسلح را ادامه می دهند تا شورای نظامی قدرت را به مردم تحویل دهند.

اخبار برگزیده شبستان