خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

الثلاثاء ٢٣ جمادى الثانية ١٤٤١

Tuesday, February 18, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جهان اسلام - خاورمیانه زمان :   ۱۳۹۸/۱/۹ - ۱۴:۵۷ شناسه خبر : ۷۷۶۰۸۸

بازداشت استاد دانشگاه عربستان به علت انتقاد از سران سعودی
مقامات سعودی، یک استاد حقوق عربستان را به علت سخنرانی درباره بازداشت شدگان سیاسی در این کشور و نظام حکومت فردی در نمایشگاه کتاب ریاض دستگیر کردند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از الجزیره، فعالان عربستانی گزارش دادند: دستگاه امنیتی عربستان، «انس المزروع» استاد دانشکده حقوق دانشگاه ملک سعود در همایش حقوق بشر در نمایشگاه کتاب ریاض به علت سخنرانی درباره مسئله بازداشت شدگان سیاسی در این کشور دستگیر کردند.

انس المزروعی دربرابر حاضران درباره سرکوب مخالفان و دستگیری فعالان زن در زندان ها سخنرانی کرد. همچنین از نظام حکومتی فرد انتقاد کرد.

صفحه رسمی «معتقلی الرای» (بازداشت شدگان عقیده) در توئیتر نوشت: مقامات سعودی انس المزروع را ساعاتی پس از ورود به نمایشگاه کتاب روز دوشنبه (18 مارس) دستگیر کردند. وی در این نمایشگاه دستاوردهای معتقلی الرای را ستود.

پس از بازداشت وی، کاربران توئیتر با اعلام بازداشت انس المزروع، هشتگ # بطل- معرض- الکتاب(# قهرمان- نمایشگاه – کتاب) را قرار دادند. از خداوند آزادی فوری وی و سایر بازداشت شدگان را مسئلت کردند.

تعدادی از کاربران توئیتر، فیلم ویدیویی از المزروع هنگام سخنرانی اش در همایش نمایشگاه کتاب ریاض را منتشر کردند. این کاربران وی را قهرمان نمایشگاه کتاب توصیف کردند و شجاعت وی را ستودند.

«محمد الاحمری» نیز در توئیتر خود نوشت: قهرمان نمایشگاه کتاب، انس المزروع شجاع است که مسئولیت و امانت در کلمه داشته است. ملت به اینگونه افراد شجاع و دوستدار وطن و اصلاح طلب نیاز دارند نه طلب کار. کسی که وطنش را دوست دارد تا عیوب آن را اصلاح کند.

   از سوی دیگر، «عبدالله العوده» فعال سعودی گفت: امنیت دولت عربستان، بازداشت قهرمان نمایشگاه کتاب پس از ساعتی از سخنرانی بی نظیر و شجاعانه اش است.

بازداشت انس المزروع درحالی است که مقامات سعودی روز گذشته(پنجشنبه هشتم فروردین) سه فعال زن در زمینه حقوق بشر به نام های «ایمان النفجان»،«عزیزه الیوسف» و «رقیه المحارب» را آزاد کرد.

پایان پیام/44

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

تابلوهای نژادپرستانه علیه گروه‌های فلسطینی

در بعضی از تابلوهای افراطی نیز نوشته شده است که صلح در سرزمین های اشغالی تنها با نابود کردن دشمنان فلسطینی تحقق می یباد.

اخبار برگزیده شبستان