خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

السبت ١٤ شعبان ١٤٤٠

Saturday, April 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جهان اسلام - اروپا و آمریکا زمان :   ۱۳۹۸/۱/۴ - ۱۴:۲۶ شناسه خبر : ۷۷۵۲۰۴
بزرگ ترین تظاهرات لندن از زمان جنگ عراق تا کنون
بیش از ۴ میلیون بریتانیایی ،طومار لغو «برگزیت» را امضا کردند
بزرگ ترین تظاهرات از زمان جنگ عراق تا کنون برای اعتراض علیه برگزیت در لندن برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «سی ان ان»،بزرگ ترین تظاهرات از زمان جنگ عراق تا کنون برای اعتراض علیه برگزیت در لندن برگزار شد.

گزارش ها حاکی از آن است که بیش از یک میلیون نفر در این تظاهرات شرکت کرده بودند.

«نوامی پنفولد» 29 ساله با قطار از کمبریج به لندن آمده بود تا در تظاهرات با عنوان «برگزیت را به مردم بسپارید» شرکت کند.

پنفولد می گوید: «من هم مثل دیگر بریتانیایی ها که آزرده خاطر هستند می خواهم که برگزیت در اسرع وقت لغو شود.

او هم مانند بسیاری دیگر از شهروندان بریتانیایی نام خود را به طومار درخواست برای لغو برگزیت که تا کنون چهار میلیون و 700 هزار نفر آن را امضا کرده اند،اضافه کرده است.

در این تقاضانامه از نمایندگان پارلمان بریتانیا خواسته شده است تا «ماده 50» یعنی فرآیند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را کنار بگذارند و برگزیت را به طور کلی لغو کنند.

اما سوالی که بسیاری از شرکت کندگان در تظاهرات لندن از خود می پرسند این است که آیا اقدامات آنها تفاوتی هم در تصمیم گیری پارلمان ایجاد می کند و آیا نمایندگان پارلمان به حرف های آنها گوش می دهند یا نه ؟

قرار بود بریتانیا در آخر ماه جاری یعنی روز 29 مارس از اتحادیه اروپا خارج شود اما بروکسل در هفته جاری پیشنهاداتی را به «ترزا می»نخست وزیر بریتانیا برای نجات برگزیت ارائه داد.

اتحادیه اروپا توافق کرد که تاخیری در زمان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ایجاد شود تا به این ترتیب بتوان از برگزیت بدون توافق جلوگیری کرد.

اما بریتانیایی ها که از همه این بحث ها خسته هستند می گویند که دیگر خواستار هیچ گونه تغییر یا تصمیم گیری جدید نیستند و فقط می خواهند که برگزیت به طور کلی لغو شود.

پایان پیام/7
کلید ‫واژه‌ها:
|
|
|

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می دهد

آثار «تاریخی – اسلامی» قربانی «تروریسم تکفیری»

آثار صد ساله و هزاران ساله که به دست انسان ها در طول تاریخ برای ماندگاری تمدن ملتها ساخته شد، با جنگ و ویرانگری خود انسانها ویران می شود که برخی از این ویرانی ها ناشی از تفکر افراطی – تروریستی ضد آثار تاریخی قدیمی است.

اخبار برگزیده شبستان