خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٨ ذو الحجّة ١٤٤٠

Tuesday, August 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کرمان - زمان :   ۱۳۹۸/۱/۲ - ۲۱:۳۵ شناسه خبر : ۷۷۴۹۶۷

تلاش کنیم تا در ماه رجب به خدا وصل بشویم
رئیس دادگستری رفسنجان گفت: در اعتکاف انسان از خانواده و تعلقات جدا می شود تا سفری در درون خود داشته باشد و هرکس خود را شناخت خدا را می شناسد پس هدف اصلی اعتکاف سفر به درون است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رفسنجان حجت الاسلام مهدی پور محمدی امروز 2 فروردین در آیین اعتکاف در مسجد جامع شهر رفسنجان بیان کرد: باطن ماه رجب رسیدن به شفاعت امیر المومنین است، اگر انسان بتواند ماه رجب را روزه بگیرد و درک کند این ماه نورانیت و معنویتی که در آن نازل می شود می تواند به باطن این ماه و شفاعت آن حضرت برساند.

 

 

وی با اشاره به اینکه انسان در ماه شعبان با صلوات و نماز خود را زینت می کند، افزود: ماه رجب مقدمه برای شعبان و این دوماه مقدمه برای ورود به ماه میهمانی خدا و این سه ماه مقدمه است برای درک شب قدر، لذا اگر انسان شب قدر را درک کرد به اندازه عمر انسان رشد می کند پس این مقدمات را دست کم نگیرید، از اول ماه رجب تا اخر این ماه هر شب ملکی در آسمان هفتم به نام داعی مستقر است که دائم می گوید طوبی للذاكرین، طوبی للطائعین و یقول الله تعالی انا جلیس من جالسنی و مطیع من اطاعنی و غافر من استغفرنی، الشهر شهری و العبد عبدی و الرحمه رحمتی فمن دعانی فی هذا الشهر اجبته و من سالنی اعطیته و من استهدانی هدیته و جعلت هذا الشهر حبلاً بینی و بین عبادی فمن اعتصم به وصل الی».

 

 

پورمحمدی بیان کرد: اگر انسان معرفت داشته باشد این میهمانی را ارج می نهد خدا به پیامبرش حضرت ابراهیم (ع) و فرزند وی حضرت اسماعیل دستور داده که خانه من را تمیز کنید برای کسانی که می خواهند معتکف شوند، در اعتکاف نماز می خوانید، روزه را که با همه عظمتش و سپر آتش جهنم است می گیرید و این روزه مقدمه اعتکاف است، چه نوع عمل مرکبی است که خداوند حتی آثار حج را در آن قرار داده است؟! در اعتکاف چیزهایی که در روز حرام است در شب هم حرام است از جمله ترک کردن مسجد و معامله، مجادله و غیره.

 

 

وی ادامه داد: سه روز متصل میهمان خدا هستید چرا؟ این چه میهمانی است که خدا ترتیب داده است؟ خدا می گوید نخور، معامله نکن، نیاشام، مثل فرشته ها شوید و از تعلقات جدا شوید و میهمان من شوید، اثر این عبادت مرکب و شبانه روزی چیست؟ خدا در قران می فرماید تو بسوی خدا با زحمت حرکت می کنی؛ من به انسان از رگ گردنش نزدیکترم لذا اساس قصه در اعتکاف این است که غبار و زنگارها و چرک ها و آلودگی ها را از روی قلبمان پاک کنیم و به خدایی که از رگ گردن نزدیکتر است برسیم؛ همت تان بالا باشد دنبال آن چیزی باشید که خدا فرمود هرکس به ماه رجب متصل شود به من می رسد پس در اعتکاف انسان از خانواده و تعلقات جدا می شود تا سفری در درون خود داشته باشد و هرکس خود را شناخت خدا را می شناسد.

 

رئیس دادگستری رفسنجان خاطرنشان کرد: هدف اصلی اعتکاف سفر به دورن است، کمتر صحبت کردن، عبادت شبانه، عزلت و گوشه گرفتن؛ انسان احساس کند که تغییر محسوسی در وی اتفاق افتاده است و بعد از اعتکاف انسان نباید با چشم و گوش و دست و پا و دل و دیگر اندام گناه کند، جهنم رفتن که هزینه نمی خواهد مومن باید ترمز داشته باشد و مومن مراقب زبان و چشمش هست و این نتیجه اعتکاف باشد که انسال احساس کند کنترلش نسبت به دنیا بیشتر شده است.

پایان پیام/605
کلید ‫واژه‌ها:
|
|
|

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مسئول امور استان های سازمان اوقاف:

امروز پرچم امامت و ولایت روی دوش مقام معظم رهبری است

حجت الاسلام روحانی نژاد تصریح کرد: اگر امامت به صورت مستقیم در غیبت کبری قطع شده اما این مسیر با معرفی خود ائمه و حضرت حجت، با جانشینان ائمه کاملاً هموار شده و امروز پرچم امامت و ولایت روی دوش رهبری است.

اخبار برگزیده شبستان