خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

السبت ١٤ شعبان ١٤٤٠

Saturday, April 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۸/۱/۳ - ۰۰:۴۸ شناسه خبر : ۷۷۴۷۹۱
رییس کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران:
تاسیس سازمان گردشگری شهرداری تهران/ خدمات تردد از نیازهای اصلی در توسعه گردشگری
خلیل آبادی با بیان اینکه تاسیس سازمان گردشگری شهرداری تهران طبق برنامه سوم توسعه در دستور کار قرار دارد، گفت: حفظ و توسعه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هدف اصلی تشکیل سازمان گردشگری شهرداری تهران است و به عنوان تسهیل کننده فعالیت خواهد کرد.

«سیدحسن خلیل آبادی» در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان با اشاره به اقدامات مدیریت شهری در حوزه میراث فرهنگی طی سال ۹۷، گفت: توانستیم توجه مردم را به سمت حفظ و نگهداری میراث فرهنگی جلب کنیم.

 

رییس کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران افزود: در بسیاری جاها که متاسفانه مالکان بناهای تاریخی قصد تخریب و بازسازی داشتند، توانستیم از تخریب بناها جلوگیری کنیم به عنوان مثال اجازه ندادیم خانه نیمه تخرب و به ساختمان معمولی تبدیل شود و در سال ۹۸ نیز خریداری و تملک می شود.

 

وی ادامه داد: تلاش کردیم آب را به چشمه علی برگردانیم، مانع از ساخت پاساژ سیگارچی در کنار کاخ گلستان شدیم و مانع از تخریب کلی بنگاه شیشه ای فرد شدیم و همه اینها با کمک مردم، خبرنگاران و انجمن های دوستدار میراث فرهنگی محقق شد.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اولویت های شهر تهران در حوزه میراث فرهنگی طی سال ۹۸ خاطرنشان کرد: تاسیس سازمان گردشگری شهرداری تهران در سال ۹۸ و طبق برنامه سوم توسعه شهر تهران در دستور کار قرار دارد.

 

خلیل آبادی تصریح کرد: امیدواریم سازمان ها و ارگان های مرتبط و ذی نفع به ما برای تشکیل سازمان گردشگری شهرداری تهران کمک کنند تا مدیریت شهری بتواند در توسعه گردشگری و حفظ میراث فرهنگی خدمات بهتری به شهروندان ارائه کند.

 

وی تاکید کرد: سازمان گردشگری شهرداری تهران با هدف هم افزایی در حوزه گردشگری تشکیل می شود و به هیچ عنوان موازی کاری نیست و در راستای سندهای بالادستی خواهد بود و طبق برنامه های سازمان میراث فرهنگی کار می کنیم.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: حفظ و توسعه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هدف اصلی از تشکیل این سازمان است و سازمان گردشگری شهرداری تهران به عنوان تسهیل کننده فعالیت خواهد کرد و سازمان میراث فرهنگی کشور مسئول مستقیم در حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی است.

 

خلیل آبادی با تاکید بر اینکه بخش عمده ای از امکانات گردشگری و حفظ میراث فرهنگی که باید به آن توجه شود، در حیطه اختیارات مدیریت شهری است، گفت: حفاظت از آثار و ابنیه تاریخی و عدم صدور مجوز برای تخریب آنها، مراقبت از آثار تاریخی و رصد آنها در حوزه مدیریت شهری است چراکه سازمان میراث فرهنگی اینقدر نیرو ندارد که تمام ساختمان ها را در محلات رصد کند درحالیکه مدیریت شهری همه جا ناحیه شهرداری دارد و گشت های متعددی داریم که می تواند از این بناها مراقبت کند.

 

رییس کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: خدمات تردد نظیر مترو، اتوبوس، تاکسی، بوستان ها، سرویس های بهداشتی و علائم راهنمایی و رانندگی یکی از نیازهای اصلی در توسعه گردشگری است که همه اینها در اختیار شهرداری و مدیریت شهری قرار دارد.

 

وی افزود: همه این موارد در دنیا و در راستای مدیریت یکپارچه در اختیار مدیریت شهری قرار دارد و با توجه به اینکه در ایران مدیریت یکپارچه نداریم، سازمان ها با هم هماهنگی می کنند و این اقدامات را با کمک هم انجام می دهیم. باید به این نکته توجه داشته باشیم که توجه به تهران، گردشگری و میراث فرهنگی یک ضرورت است برای پایتخت.

 

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

یک پژوهشگر:

بدبینی و یاس در جامعه ثمره شایعه سازی /فضای مجازی سرعت انتشار شایعات را افزایش داده است

صفویه گفت: ایجاد فضای ناسالم، انحراف افکار عمومی، ایجاد تفرقه، ایجاد بدبینی و ناامیدی و سلب اعتماد و آرامش و کاهش اعتماد مردم به وسایل ارتباط جمعی داخلی از اهداف شایعه سازی است.

اخبار برگزیده شبستان