خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

السبت ١٤ شعبان ١٤٤٠

Saturday, April 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۸/۱/۱ - ۱۲:۵۲ شناسه خبر : ۷۷۴۵۷۴
رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران:
طرح جامع مدیریت پسماند عملیاتی می شود
صدراعظم نوری درخصوص اقدامات پیش بینی شده برای سال ۹۸ گفت: مطالعاتی که درخصوص طرح جامع مدیریت پسماند انجام شده است نهایی و در سال ۹۸، عملیاتی خواهد شد.

«زهرا صدراعظم نوری» در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان گفت: مساله پسماند یکی از چالش های جدی شهر تهران است.

 

رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران افزود: پسماندهایی که روزانه در تهران تولید می شود بیش از حد نرمال است و پسماندی که ما در تهران تولید می کنیم از نرم جهانی خیلی بیشتر است.

 

وی با بیان اینکه تولید زباله زیاد به معنای آن است که منابع خود را به خوبی مدیریت نمی کنیم و در هررفت منابع خیلی موفق هستیم، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم با آموزش و فرهنگ سازی، درست مصرف کردن و استفاده درست از منابع را همه یاد بگیریم.

 

صدراعظم نوری با بیان اینکه باید از سرمایه های خدادادی و سرمایه های ملی کشور به درستی استفاده کنیم، تاکید کرد: تولید روزانه 8 تا 9 هزار تن زباله در شهر تهران، اتفاق قابل دفاعی نیست.

 

رییس کمیسیون محیط زیست، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران افزود: فرایندی که زباله از زمان تولید تا امحا، دفن یا ریسایکل می شود و یا به انرژی تبدیل می شود این فرایند هم در تهران خیلی درست انجام نمی شود و در آن پرتی زیاد داریم و منابع و امکانات زیادی برای آن هزینه می کنیم.

 

وی با بیان اینکه باید فرایند امحا، بازیافت و دفن پسماندها باید مورد بازنگری  قرار گیرد و تغییر کند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سال 97 پروژه طرح جامع مدیریت پسماند را نهایی کردیم.

 

صدراعظم نوری افزود: پیمانکار و مشاور پروژه طرح جامع مدیریت پسماند که پیش از این در بودجه تصویب شده بود، انتخاب کرده ایم و قرارداد آن را منعقد کرده ایم.

 

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در بخش پسماند خشک طی سال 97، گفت: با قراردادهایی که شهرداری های مناطق با پیمانکاران در بخش پسماند خشک بستند باعث شد تا درآمد از این حوزه را از 12 میلیارد به حدود 200 میلیارد تومان افزایش دهیم.

 

صدراعظم نوری تاکید کرد: در حوزه پسماند خشک ظرفیت زیادی وجود دارد و این امکان هست که بتوانیم درآمد بیشتری در این حوزه کسب کنیم.

 

رییس کمیسیون محیط زیست، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران درخصوص اقدامات پیش بینی شده برای سال 98 گفت: مطالعاتی که درخصوص طرح جامع مدیریت پسماند انجام شده است نهایی و در سال 98، عملیاتی خواهد شد.

 

وی افزود: بخشی از مطالعات طرح جامع مدیریت پسماند برای سال 98 آماده می شود و سعی می کنیم آن را عملیاتی کنیم، همچنین روی فرایندها و نحوه جمع آوری پسماند بازنگری خواهیم کرد و مکانسیم جمع آوری پسماند را تغییر می دهیم.

 

رییس کمیسیون محیط زیست، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران درخصوص پسماندهای بیمارستانی گفت: پسماند بیمارستانی بر عهده مدیریت شهری نیست ومدیریت شهری نباید در این بخش مسئولیتی بپذیرد.

 

صدراعظم نوری توضیح داد: وزارت بهداشت و درمان مسئول جمع آوری و امحا پسماندهای بیمارستانی است و سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیز بر این فرایند نظارت می کند.

 

وی درباره همکاری شهرداری تهران در این زمینه نیز گفت: شهرداری تهران، قراردادی با وزارت بهداشت و درمان می بندد و پس از اینکه پسماندها عادی سازی شده و بی خطر شدند، شهرداری پسماندها را می برد و در سلول های دفن بهداشتی، دفن می کند.

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

یک پژوهشگر:

بدبینی و یاس در جامعه ثمره شایعه سازی /فضای مجازی سرعت انتشار شایعات را افزایش داده است

صفویه گفت: ایجاد فضای ناسالم، انحراف افکار عمومی، ایجاد تفرقه، ایجاد بدبینی و ناامیدی و سلب اعتماد و آرامش و کاهش اعتماد مردم به وسایل ارتباط جمعی داخلی از اهداف شایعه سازی است.

اخبار برگزیده شبستان