خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

السبت ١٤ شعبان ١٤٤٠

Saturday, April 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مازندران - زمان :   ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۷:۱۷ شناسه خبر : ۷۷۴۴۱۴
قرارگاه رسانه ای شهید کابلی/۱۰
اعزام بیش از هزار بسیجی محلات بهشهر به سرزمین نور
پورقربان از اعزام هزار و ۲۰۰ بسیجی محلات بهشهر در قالب کاروان اردویی به سرزمین نور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از ساری و به نقل از قرارگاه رسانه ای شهید مدافع حرم حاج رحیم کابلی، «حسن پور قربان» در جمع پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت بهشهر با بیان اینکه این شهرستان همسو و هم صدا با سایر شهرهای مازندران با اعزام هزار و ۲۰۰ نفر از بسیجیان بهشهر به صورت مرحله ای در سرزمین نور حضور یافته، اظهار کرد: هدف از اعزام کاروان های راهیان نور راهنمایی و آشنایی نسل جوان با رشادت های شهدا، جانبازان، ایثارگران و پیشکسوتان و تعمیق ارزش های ناب دفاع مقدس در آحاد جامعه اسلامی و فهم عمیق مبانی و ارزش های انقلابی گری دوران دفاع مقدس برابر منویات مقام معظم رهبری است.

 

وی تصریح کرد: امروزه باید با حفظ ارزش های شهدا، کرامت و شخصیت شهدا و پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت در ایام پرشکوه جهاد فی سبیل الله که لبیک گویان به فرامین بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امام راحل بوده با ایثارگری از خود گذشته تا انقلاب محفوظ بماند.

 

فرمانده سپاه بهشهر خاطرنشان کرد: پیشکسوتان و یادگاران دوران ۸ ساله دفاع مقدس آینه تمام نمای انقلاب بوده و الگوی ارزشی انقلابی ایده آل برای جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامی است.

 

پور قربان با اشاره به اینکه تلاش شبانه روزی ما هم نمی تواند به اندازه یک قطره خون شهدا بوده و حداقل کار ممکن تکریم از خانواده های معزز و محترم شهدا است، گفت: امروزه شهدا در معین نمودن مسیر راه انقلاب که با نثار خون پاکشان برای کشور محقق و طنین انداز شد، آزادی و عزمت کنونی انقلاب را برای ما به یادگار گذاشته لذا تکریم از مقام شامخ خانواده های شهدا و پیشکسوتان عرصه ایثار و شهادت بر کسی پوشیده نیست.

 

وی با تاکید بر اینکه تقویت برنامه اردویی راهیان نور در سال آینده نیز از الویت های مهم اجرایی بهشهر خواهد بود، بیان کرد: مسیر دستیابی به انقلاب اسلامی به فرموده مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب اسلامی تعمیق تشکیل محله انقلابی و اداره انقلابی بوده تا گامی بزرگ در تحقق تمدن انقلاب باشد.

 

راهیان نور بستری برای انتقال فرهنگ ایثار به نسل امروز است

 

به گزارش خبرگزاری شبستان از ساری و به نقل از قرارگاه رسانه ای شهید مدافع حرم حاج رحیم کابلی، « قاسم موقر» با بیان اینکه راهیان نور بستری عظیم و یک بعد معنوی و فرهنگی عالی درسطح جامعه است، اظهار کرد: اردوی راهیان نور بستری جهت حفظ پاسداشت یاد و خاطره همه شهدای عملیات در۸ سال دفاع مقدس بوده تا به نسل آینده انتقال دهیم.

 

وی با اشاره به اینکه اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در بحث سیاست گذاری راهیان نور قرارگاهی را در ۶حوزه فرهنگی دفاع مقدس مازندران راه اندازی کرده، تصریح کرد: برنامه های راهیان نور قرارگاه با سیاست گذاری برنامه های اردویی توسط سپاه کربلا مازندران به عنوان مجری  اقدام به فعالیت کرده است.

 

مدیر تشکل های مردم نهاد اداره کل حفظ آثار ونشر ارزش های دفاع مقدس مازندران افزود: 60هکتار از زمین های کنار رودخانه تجن با نمادین سازی عملیات والفجر ۸ و مسجد فاو برای برپایی نمایشگاه گذر انقلاب از دفاع مقدس آماده شده تا برای نسل های آینده به نمایش گذاشته است.

 

موقر خاطرنشان کرد: نمایشگاه از رمضان ۹۸ به بعد افتتاح و همه اقشار مردم، دانشجویان و دانش آموزان خواهر و برادر می توانند از نمایشگاه بازدید کنند.

 

وی با اشاره به اینکه ۷۰ نفر ازخانواده های شهدا به دعوت و اعزام قرارگاه به مناطق عملیاتی لبیک گفتند، بیان کرد: سال گذشته و جاری تعدادی از خانواده های شهدایی که در کنار اروند، شلمچه، نهر خین و سایر مناطق عملیاتی به شهادت رسیدند از سوی اداره کل حفظ آثار و نشر دفاع مقدس برای اردوی راهیان نور دعوت و اعزام شدند و امیدوارم بتوانیم با برگزاری اردوهای راهیان نور پیوند دهنده نسل گذشته و نسل آینده باشیم.

راهیان نور فرصتی برای ارتباط جوانان با نسل انقلاب است

 

به گزارش خبرگزاری شبستان از ساری و به نقل از قرارگاه رسانه ای شهید مدافع حرم حاج رحیم کابلی، « عیسی رضایی » با بیان اینکه رسالت ما در بخش مشارکت روحانیت، شناسایی شهدای روحانی، جانبازان، ایثارگران و خانواده های آنان برای جمع آوری، ثبت و ضبط، تدوین و چاپ آثار، زندگینامه و خاطراتشان است، اظهار کرد: با درس گرفتن و عبرت آموزی از سرنوشت گذشتگان به عنوان چراغ راه برای ترسیم آینده ای روشن بهره بگیریم.

 

وی با اشاره به اینکه راهیان نور حرکتی است همانند معلمی برای نسل جوان و نسل انقلاب، تصریح کرد: وظیفه ما انعکاس واقعیات آن دوران در ابعاد مثبت و منفی بوده و هدف ما از حضور یادآوری فرهنگ ایثار، شهادت، زندگی و خاطرات شهدا است تا امروز با روحیه ای جهادی با مشکلات جامعه روبه رو شویم.

 

مسئول بخش مشارکت روحانیت در دفاع مقدس اداره کل حفظ و نشر آثار و ارزش های دفاع مقدس مازندران خاطرنشان کرد: تلاش حداکثری و جهادی که ادامه دهنده راه شهدا بوده یکی از راه های بسیار مهم برای رهایی از بن بست ها با توجه به شرایط حال کشور است.

 

رضایی با تاکید بر اینکه حضور در راهیان نور تجدید بیعتی با رهبر انقلاب، شهدا و آرمان های آنان بوده تا اخلاق و رفتارشان را سرمشق قرار دهیم، افزود: دوران ۸ سال دفاع مقدس با دست خالی در مقابل چند کشور ایستادگی کرده و پیروز شدیم پس با الگو پذیری از روحیه جهادی شهدا و ایثارگران بیاموزیم تا به عنوان مسئولین این کشور با بهره گرفتن از توانمندی های داخل کشور و با ارائه راه و رسم شهدا در مقابل مشکلات ایستادگی کنیم.

شلمچه نقطه آغاز و پایان ۸ سال دفاع مقدس است

 

 

به گزارش خبرگزاری شبستان از ساری و به نقل از قرارگاه رسانه ای شهید مدافع حرم حاج رحیم کابلی، «محمد رضا الله یاری» با بیان اینکه شلمچه بنا بر فرموده مقام معظم رهبری قطعه ای از بهشت و محلی است فرشتگان الهی برخاکش تقرب می جویند، اظهار کرد: شلمچه نه تنها با نام شهدا شلمچه شد بلکه نقطه آغازین و پایان ۸ سال دفاع مقدس در خاک شلمچه است.

 

وی تصریح کرد: راهیان نور حرکتی عظیم بوده که بر جوانان تاثیر گذار است، امروزه ما شاهد این هستیم که دانش آموزان و دانشجویان کشور برای بازدید ار منطقه عملیاتی حضور پیدا کرده و با این مناطق آشنا می شوند.

 

 راوی و پیشکسوت جهاد و شهادت منطقه شلمچه بیان کرد: وظیفه خطیر راویان آشنایی کاروان ها با یادمان ها و مناطق عملیاتی بوده تا به طور کلی جوانان شهدا و حماسه آنان را بشناسند و ما با تدبیر دفاع ۴۰ ساله که از اول انقلاب شروع و تاکنون ادامه دارد در کنار بسیجیان و جوانان این کشور هستیم.

 

الله یاری با اشاره به اینکه استقبال بسیجیان و جوانان امسال نسبت به سال گذشته از سرزمین نور بیشتر بوده و از ساعت ۷.۵ صبح تا ۱۱ شب این عزیزان با حضور چشمگیر خود از مناطق بازدید می کنند، افزود: مطالعه وصیت نامه و زندگینامه شهدا باعث آشنایی جوانان با راه و رسم زندگی شهدا شده و بدانند که شهدا چه کسانی بودند که از بین این همه رزمنده گلچین شدند تا با عمل به وصیت نامه شهدا عاقبت به خیر و شهدا شاخه ای برای ما در روز قیامت باشند.

 

وی در ادامه با یادآوری یاد و خاطره شهید مدافع حرم بلباسی گفت: شهید بلباسی از سازمان های اردویی راهیان نور مازندران بوده و در جلسات متعددی در کنار ایشون حضور داشتم و آن چیزی که شهید بلباسی را همانند شهدای دفاع مقدس گلچین کرد اخلاق، رفتار و کردار شهادت گونه شهید بود.

 

 راوی و پیشکسوت جهاد و شهادت منطقه شلمچه با اشاره به اینکه شهدا مدافع حرم کسانی بودند که از دنیای مادی بریده و با خدا معامله کردند، خاطرنشان کرد: شهید بلباسی قبل از شهادت نیز با خدا معامله داشت، فردی با اخلاق و نگاه شهدا بود، مجاهدین راه حق شهدای زنده هستند، شهید بلباسی نه تنها در اردوهای جهادی بلکه در کارهای عام المنفعه نیز فعالیت داشتند.

پایان پیام/286

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

سرپرست کانون های مساجدمازندران خبرداد:

بیش از هزار کانون مساجدمازندران میزبان برگزاری جشن ولادت مهدی موعود(عج)

حجت الاسلام علیخانی گفت: جشن میلاد منجی بشریت حضرت مهدی موعود (عج)، امشب و فردا (۳۱فروردین و ۱ اردیبهشت) به صورت خودجوش و مردمی در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مازندران برگزار می شود.

اخبار برگزیده شبستان