خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

الجمعة ١٨ صفر ١٤٤١

Friday, October 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جهان اسلام - اروپا و آمریکا زمان :   ۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۱۱:۱۰ شناسه خبر : ۷۷۳۶۸۲
وحشتی که جهان را لرزاند
ارتباط اسلام هراسی با کشتار نیوزلند
پایگاه عربی «خلیج آنلاین» در گزارشی بین گسترش اسلام هراسی در غرب و کشتار مسلمانان در نیوزلند ارتباط قائل شد. کشتاری که جهان را رعب و وحشت فرو برد.

خبرگزاری شبستان، گروه بین الملل: پایگاه عربی «خلیج آنلاین» در گزارشی ویژه به «ارتباط اسلام هراسی با کشتار نیوزلند» پرداخته و نوشته است: در زمانی نامشخص هربار تصاویر و فیلم های تکان هنده ای در جهان از یک گروه انسانی منتشر می شود که به خاطر دینی که دیگری نمی پذیرد، کشته شده اند.

رهبران و سیاستمداران تندروی غرب در مناسبت های متعدد اسلام را خطری تهدید می کنند، زیرا به سرعت در این کشورها در حال گسترش است. به همین دلیل بارها با خشونت و بیشتر با حملات رسانه ای و گروه های ضد دینی بر مسلمانان تاختند.

 

این اقدامات تلاشی برای جلوگیری از گرویدن مردم به دین اسلام و جلوگیری از گسترش این دین در کشورهای غربی است.

این گزارش تاکید دارد که اسلام هراسی را یک گروه بزرگی کنترل می کنند که دغدغه شان مبارزه با دین اسلام است.

آخرین رویارویی و خشونت ضد اسلامی که جهان را لرزاند، روز جمعه (24 اسفند 1397) رخ داد، هنگامی که مسلحان تروریست به دو مسجد در نیوزلند حمله کردند، شمار زیادی از نمازگران را که برای ادای نماز جمعه گردهم آمده بودندف مورد حمله تروریستی قرار گرفتند. در نتیجه این حمله تروریستی یکصد نفر کشته و زخمی شدند.

 

اسلام هراسی ... تصویر اسلام در غرب

مفهوم «اسلام هراسی» به معنای ترس جمعی از اسلام و مسلمانان است.اما در واقع نوعی نژادپرستی در افکار و احساسات و اقدامات است که به دشمنی با اسلام و مسلمانان  می پردازد.

تاریخ دانان دوره استعماری معتقدند که نخستین استفاده مفهوم اسلام هراسی به آغاز قرن 20 برمی گردد. مفهوم اسلامی در اوایل دهه اول هزاره سوم به ویژه در نتیجه حملات 11 سپتامبر 2001 که در آمریکا رخ داد و القاعده مسئولیت آن را پذیرفت، به اوج رسید.

 

آمریکا یکی از کشورهای است که شاهد جنایت های انزجارطلبانه ضد مسلمانان است. دفتر تحقیقات فدرال آمریکا در می 2017 گزارش داد که این جنایت ها نسبت به سال 2015 میلادی 67 درصد افزایش یافته است.

در این گزارش آمده است که تعداد گروههای ضد اسلامی در حال افزایش است.

پدیده اسلام هراسی همچنین در کشورهای اروپایی به سرعت گسترش یافت و اخبار تعرض به مسلمانان به ویژه به زنان محجبه از بیشتر کشورهای اروپایی می رسد.

 

جدیدترین نظر سنجی اروپا ، درباره افزایش اسلام هراسی در اروپا و آمریکا که که  سال جاری موسسه انگلیسی «یوگوف» و روزنامه «دیلی میل» منتشر کرده است، نشان می دهد که اسلام در غرب کمترین علاقمندی را دارد، به طوری که نیمی از فرانسوی ها و آلمانی هابر این باورند که دین حنیف اسلام با ارزش های جوامع شان مغایرت دارد، این درحالی است که یک سوم آمریکایی ها و انگلیسی نیز براین باورند.

تحقیقات ویژه حاکی از آن است که گسترش اسلامی به دلایل متعدد از جمله تاریخچه بسیاری از درگیری های بین اسلام و غرب که تاریخ آن به عصرفتوحات اسلامی برمی گردد که این مسئله به توضیح متخصصان و مستشرقان به غرب برمی گردد. به ویزه که تصویر نقل شده از این فتوحات دشمنی، خون و جنگ است.

براساس این تحقیقات، جهل نسبت به اسلام، مسئله ای خطرناک تری است، زیرا بسیاری از اروپایی اسلام را از نزدیک نمی شناسند. این مسئله باعث نگرانی آن ها و دشمنی شان شده است. به همین دلیل باید به آنها اطلاعاتی درباره اسلام ارایه شود.

در این تحقیقات آمده است که تصویر سازی منفی از مسلمانان علت دیگری و مهمترین علت ترس اسلام است.

 

اسلام هراسی و کشتار نیوزلند

باتوجه به آنچه گفته شد، کشتاری مانند مساجد نیوزلند از سوی مسلحان تروریست که به طور مستقیم پخش می شد، نشانه انزجار عمیق به مسلمانان است.

ساعاتی پس از این حادثه، گروهی از فعالان در شبکه های ارتباط اجتماعی با اشاره به خطری که در کمین مسلمان به ویژه در غرب است، خواستار تظاهرات میلیونی برای مقابله با گفتمان انزجار طلبی و افراط گرایی شدند.

این فراخوانی بر ضرورت اختصاص روز جمعه و امروز(شنبه) و فردا(یکشنبه) برای تجمعی گسترده در جهان ضد اسلام هراسی و گفتمان افراط گرایانه که عامل اینگونه جنایت هاست، تاکید دارد.   

پایان پیام/44

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

بازداشت روحانی عربستان به دلیل حمایت از فلسطین

به دلیل حمایت از وی از اهداف فلسطین و محكومیت شدید از تلاش های عربستان برای عادی سازی روابط دیپلماتیک با رژیم اسرائیل پس از سال ها تماس های مخفی ، دستگیر كردند.

اخبار برگزیده شبستان