خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

السبت ١٤ شعبان ١٤٤٠

Saturday, April 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - زنان و خانواده زمان :   ۱۳۹۸/۱/۱ - ۱۲:۴۵ شناسه خبر : ۷۷۲۹۴۷
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده:
مهمترین وظیفه زنان در این شرایط نامناسب اقتصادی«مدیریت مصرف» است
ابتکارگفت: یکی از مهمترین کارهایی که زنان می‌توانند در این شرایط نامناسب اقتصادی هم جهت با اقتصاد مقاومتی برای مقابله با تحریم‌ها انجام دهند ،مدیریت مصرف است.

«معصومه ابتکار» در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان با بیان اینکه نوروز خود، روز طبیعت است گفت: همان طور که در نوروز، طبیعت از نو زنده می شود و خود نشانه‌ای برای انسان‌ها است که درون خودشان را هم از نو احیا و زنده کنند و کدورت ها را از میان ببرند لذا این روز، فرصت خوبی برای توجه و اهتمام بخشیدن به طبیعت و زمین است.بنابراین احترام به محیط زیست، احترام به خالق یکتا و احترام به زندگی است و تخریب آن خیانت در امانت و ظلم به نسل‌های آینده است.

 

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه زنان نقش مهمی در مدیریت آب، خاک، پسماند و اصلاح الگو و تغییر رویه‌های کنونی زندگی دارند بیان کرد: این شیوه ها هم انسانی و دینی و هم اخلاقی و اقتصادی است. امروزه بار مهمی از هزینه‌های خانواده‌ها را آب و مصارف انرژی تشکیل می‌دهند که با مدیریت زنان می‌تواند کاهش یابد.

 

وی با اشاره به پسماند غذا اظهار کرد: متاسفانه در شأن یک ایرانی، مسلمان و انسان نیست که غذاهایی که امروزه با این سختی و هزینه‌های سنگین آب، خاک و کشاورزی تهیه می‌شود، یک سوم آن از مزرعه تا سفره هدر رود این مسئله را باید با کمک زنان ایرانی، تشکل‌ها، آموزش  خانواد ها و ایجاد حساسیت در جامعه اصلاح کرد تا از هزینه‌های سنگین اقتصادی که به دلیل این مسئله به طبیعت و جامعه تحمیل می‌شود جلوگیری کنیم. در واقع یکی از مهمترین کارهایی که زنان می‌توانند در این شرایط نامناسب اقتصادی هم جهت با اقتصاد مقاومتی برای مقابله با تحریم‌ها انجام دهند ،مدیریت مصرف است.

 

ابتکار بر نقش مردم در حفظ محیط زیست تاکید کرد و از مسافران نوروزی خواست تا با همت و تلاش خود ضمن بهره‌مندی از این موهبت‌های الهی و ارزش‌های خدادادی با رعایت اخلاق طبیعت‌گردی و به کار بستن توصیه‌های زیست محیطی، در حفظ و حراست طبیعت و محیط زیست کوشا باشند.

پایان پیام/35

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

یک پژوهشگر:

بدبینی و یاس در جامعه ثمره شایعه سازی /فضای مجازی سرعت انتشار شایعات را افزایش داده است

صفویه گفت: ایجاد فضای ناسالم، انحراف افکار عمومی، ایجاد تفرقه، ایجاد بدبینی و ناامیدی و سلب اعتماد و آرامش و کاهش اعتماد مردم به وسایل ارتباط جمعی داخلی از اهداف شایعه سازی است.

اخبار برگزیده شبستان