خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸

الخميس ١٧ صفر ١٤٤١

Thursday, October 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - احزاب و تشکل ها زمان :   ۱۳۹۸/۱/۶ - ۰۹:۴۸ شناسه خبر : ۷۷۲۶۷۳
عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی:
سال ۹۸ بهار فعالیت احزاب است/ وظیفه احزاب در کادر سازی نیروها فراموش شده است
سروری با بیان اینکه سال ۹۸ بهار فعالیت احزاب است، گفت: برون داد خارجی احزاب در جامعه نشان می دهد که احزاب و تشکل های سیاسی در سالهای غیر انتخاباتی فعالیتی ندارند. مهمترین وظیفه احزاب کادر سازی است که می توانیم بگوییم این موضوع فراموش شده است.

«پرویز سروری» در گفتگو با خبرنگار احزاب خبرگزاری شبستان در مورد عملکرد احزاب در سال ۹۸ گفت: همان طوری که انتظار می رود سال 98 بهار فعالیت احزاب است، این روند کلی فعالیت احزاب است که در سال انتخابات فعال می شوند و 3 سال در خواب زمستانی به سر می برند و بهار فعالیت آنها در سال انتخابات قرار دارد.

 

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی افزود: این رویکر باعث شده است تا احزاب کاملا کارکرد سیاسی صرف به خود بگیرند و در حقیقت کارکرد احزاب صرفا انتخاباتی شده است و در سالهایی که انتخابات برگزار نمی شود فضای خمودگی و عدم تحرک در میان آنها به وجود می آید.

 

وی ادامه داد: برون داد خارجی احزاب در جامعه نشان می دهد که احزاب و تشکل های سیاسی در سالهای غیر انتخاباتی فعالیتی ندارند، مهمترین وظیفه احزاب کادر سازی است که می توانیم بگوییم این موضوع فراموش شده است.

 

سروری اظهار کرد: احزاب از ابتدای پیدایش چهره های ثابتی داشتند و چرخش و زایش نیروهای انسانی و نیروهای جدید و تولید ظرفیت های مناسب برای ادراه کشور در احزاب دیده نمی شود و شاهد تحرکات قابل قبولی در این سه سال در میان احزاب نبودیم.

 

وی ادامه داد: پیش بینی می شود در سال 98 شاهد تحرک و فعالیت و ارایه برنامه و موضع گیری های احزاب و تشکل های سیاسی در کشور خواهیم بود زیرا سال 98 سال انتخابات مجلس شورای اسلامی است.

 

وی در مورد غربالگری احزاب و تطبیق آنها با کمیسیون ماده 10 احزاب تصریح کرد: مواردی که از سوی وزارت کشور اعلام می شود احزاب باید تلاش کنند برای استمرار فعالیت های خود تطبیق شکلی با کمیسیون ماده 10 داشته باشند اما به نظر می رسد راه علاج تحرک احزاب این امر نیست و باید فکر اساسی در این زمینه شود.

 

سروری افزد: ما در تولید منابع لازم برای ادامه حیات احزاب با مشکل مواجه هستیم و این موضوع موجب می شود تا رفته رفته احزاب یا رو به افول بروند و یا وام دار زراندوزان و ثروتمندان شوند و به همین جهت از اهداف خودشان فاصله می گیرند و این شیوه روند مناسبی برای احزاب نیست و باید راههایی که می تواند احزاب را از حالت وابستگی خارج کند در پیش گرفت.

 

وی اظهار کرد:‌ این امر نیازمند بررسی های مطالعاتی جدید است تا راهکاریی را تولید کنیم که به تحرک و فعالیت بیشتر احزاب منتهی شود و احزاب بتواند دولت در سایه تشکیل بدهند و برنامه ای برای دولت از دیدگاه خودشان ارایه دهند و اعلام کنند که اگر اداره دولت به ما واگذار شود چه برنامه ای برای آن داریم.

 

وی اظهار کرد: کمیته سیاسی در احزاب نقش موتور محرکه احزاب را ایفا می کند که متاسفانه گزارشی از کمیته سیاسی احزاب جز در مواردی به ندرت شنیده نمی شود و این امر نشان می دهد که موتور محرکه احزاب یا کار نمی کند و یا نیم سوز شده است.

 

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی تصریح کرد: ما با مدلهایی که امروزه در دنیا در ارتباط با فعالیت های احزاب ارایه می شود متفاوت هستیم و در این زمینه با مشکلاتی زیادی مواجه هستیم که باید حل شود.

 

وی با اشاره به استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: یکی از الزامات استانی شدن انتخابات احزاب هستند یعنی احزاب هستند که باید زمینه های استانی شدن انتخابات مجلس را فراهم کنند. فقدان احزاب قدرتمند طرح استانی شدن انتخابات مجلس را به محاق می برد و این فرصت به تهدید تبدیل می شود.

 

سروری گفت: با توجه به تصمیم جدید مجلس در مورد طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در صورتی که این طرح مورد موافقت شورای نگهبان قرار گیرد حتما باید احزاب روند فعلی فعالیت های خود را تغییر بدهند و بدانند که امروز وظایف سنگین تری بر دوش آنها قرار دارد و یک مجلس قدرتمند نیازمند احزاب قدرتمند برای اجرای  طرح استانی شدن انتخابات مجلس است.

 

وی در مورد جمعیت رهپویان نیز گفت:‌ جمعیت رهپویان در جلسه شورای مرکزی تلاش کرد تا جمعیت در راستای رسالت خود حرکت کند، جمیعت رهپویان جدا از افتهایی که گفته شد نیست اما با پوست اندازی که انجام شد و تشکیل شورای مرکزی جوان و قدرتمند، خون تازه در جمعیت رهپویان ایجاد شده است و با ظرفیت نیروی انسانی قابل قبول و قدرتمند در جمعیت رهپویان باید منتظر اقدامات جدید در این جمعیت باشیم./

 

 

 

پایان پیام/34

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

با انتشار متنی از دفتر نشر آثار مقام معظم رهبری؛

رهبر انقلاب آخرین بار چه زمانی به کربلا مشرف شده‌اند؟

صفحه دفتر نشر آثار مقام معظم رهبری، مطلبی درباره آخرین سفر رهبری به کربلا منتشر کرده است.

اخبار برگزیده شبستان