خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٥ صفر ١٤٤١

Tuesday, October 15, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - علمی زمان :   ۱۳۹۷/۱۲/۴ - ۱۲:۰۷ شناسه خبر : ۷۶۸۰۰۴
معاون اول رییس جمهور:
نواقص جدی در بخش پژوهش وجود دارد
جهانگیری گفت: در پژوهش کشور دچار نواقص جدی هستیم باید تغییر در ساختار و مدیریت به وجود آید.

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری شبستان، «اسحاق جهانگیری» در جشن صدمین سالگرد دانشگاه خوارزمی که امروز (۴ بهمن ماه ۱۳۹۷) در سالن ابوریحان این دانشگاه برگزار شد، گفت: مراکز علمی و دانشگاه ها اجازه نمی دهند از چرخه تحول دور بمانیم.

 

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه زنده بودن دانشگاه در عرصه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی برای کشور تعیین کننده است، افزود: دانشگاه ها و مراکز علمی نقش افرین هستند.

 

وی تاکید کرد: مراکز علمی باید به عنوان نهادی مستقل باشند و به نیازهای کشور پاسخگو باشند و مورد توجه دولت و جامعه قرار گیرند. باید دانشگاه به عنوان جامعه دانشمندان محلی برای برخورد اندیشه ها و گفتگو باشد.

 

جهانگیری با بیان اینکه باید زیر ساخت ها را برای دانشگاه ها تامین کنیم، گفت: احترام گذاشتن و فراهم گرون محیط آزاد برای دانشگاه ها اهمیت دارد. باید دانشمند احساس کند تمام شرایط فرهنگی، سیاسی و اجتماعی فراهم است.

 

وی با تاکید بر اینکه در همه مسایل کشور باید از روزمرگی فاصله بگیریم، گفت: این روزمرگی موجب افت یک ملت و کشور می شود.

 

معاون اول رئیس جمهوری بیان کرد: ممکن است، کارهایی در سطح مدیریت انجام بدهیم که برای خود محبوبیت هم جمع کنیم اما اگر منافع ملت را در آینده تحت شعاع قرار دهد آفت است.

 

وی افزود: باید دید جهت گیری علم در آینده کجاست متناسب با اتفاقات حرکت کنیم. صرف گفتن علم کفایت نمی کند در دولت تاکید شده است بودجه به مراکز پژوهشی و دانشگاه ها سوق داده شود.

 

جهانگیری خاطر نشان کرد: باید باور داشته باشیم دانشگاه مبدا و مرکز همه تحولات است. اتفاقی نیست به جهت علمی، سیاسی و اجتماعی رخ نداده باشد و دانشگاه کانون نبوده باشد. در هیچ رشته و بخشی از کشور نیست که کارشناس مورد نیاز کشور تامین نشود.

 

وی تاکید کرد: در پژوهش کشور دچار نواقص جدی است. در فناوری دچار مشکلات جدی هستیم باید تغییر در ساختار و مدیریت به وجود آید.

 

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه امروز شرایط کشور خطیر است، گفت: آمریکاییان مصمم هستند این شرایط ظالمانه ادامه داشته باشد و کشور را با بحران های رو به رو کنند.

 

وی یادآور شد: با اساتید و روسای دانشگاه ها جلسه گذاشتم برای راه برون رفت از مشکلات دست نیاز به صاحب نظران دراز می‌کنیم‌. امیدواریم دانشگاه خوارزمی ‌با پشتوانه ۱۰۰ ساله خود بیش پیشقدم شود.

 

به گفته معاون اول رئیس جمهور، هنوز مدرسه و دانشگاه مهمترین نهاد مورد اعتماد مردم هستند.

پایان پیام/260

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رئیس جمهوری:

آمریکا با تحریم ملت ایران مرتکب جنایت علیه بشریت شد

روحانی گفت: آمریکا با اعمال تحریم ها علیه مردم ایران مرتکب جنایت علیه بشریت و تروریسم اقتصادی شده است.

اخبار برگزیده شبستان