خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

الجمعة ١٨ صفر ١٤٤١

Friday, October 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خراسان رضوی - زمان :   ۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۲۳:۲۷ شناسه خبر : ۷۶۷۵۸۸
تولیت آستان قدس رضوی:
کانون خادمیاران رضوی آهنگ خدمت را در کشور به نام امام رضا (ع) رقم می زند
تولیت آستان قدس رضوی گفت: این حرکت قدسی که در پرتو ارتباط با وجود قدسی امام رضا (ع) صورت می گیرد موجب ارتقا خادم می شود و عمل او را مقبول درگاه حضرت حق قرار می دهد و یک آهنگ خدمت را در کشور به نام امام هشتم (ع) رقم می زند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از مشهد، حجت الاسلام «سید ابراهیم رئیسی» امروز (اول بهمن ماه) در مراسم فعالیت ۲ هزار کانون خادمیاران رضوی همزمان در ۳۱ استان کشور با بیان اینکه در دنیا بسیاری مدعی خدمت هستند، افزود: در خدمت چند نوع نگاه وجود دارد از جمله خدمت مادیگرایانه که فرد به منافع خودش اهمیت می دهد و برای منافع خود خدمت می کند، نگاه دیگر خدمت انسانگرایانه است یعنی فرد برای تسکین روح خود خدمت می کند اما در نگاه سوم خدمت که مد نظر ما است فرد به نام امام رضا (ع) خدمت می کند، این خدمت با همه خدمت هایی که افراد مدعی آن هستند متفاوت است و قدسیت آن به دلیل مزین بودن به نام امام هشتم (ع) است.

 

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه در این خدمات محور امام رضا (ع) است؛ افزود: اگر همدلی و همراهی در خدمت رسانی در میان تمام کشور در همه تخصص وجود دارد تنها به دلیل این است که این خدمات در پرتو این امام همام صورت می گیرد.

 

حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه در طرح خادم، خدمت و مخدوم باید مفهوم هر سه مورد توسعه پیدا کند، اظهارداشت:خدمت در حوزه سلامت، امور فنی، کارهای فرهنگی و قرانی در جامعه القران و زنان، بانوان و دختران بسیار وسیع و اثر گذار است، امروز به دست خادمان امام رضا (ع) در سراسر کشور هزاران خدمت صورت می گیرد.

 

وی امام هشتم را یکی از فیوضاتی دانست که موجب شده افرادی به عشق امام رضا (ع) به نیازمندان خدمت کنند و در پی رفع مشکلات جامعه باشند و این کار بسیار بزرگی است و افزود:این حرکت قدسی که در پرتو ارتباط با وجود قدسی امام رضا (ع) صورت می گیرد موجب ارتقا خادم می شود و عمل او را مقبول درگاه حضرت حق قرار می دهد.

 

تولیت آستان قدس رضوی افزود: در پرتو امام رضا (ع) بسیاری از ارتباطات همراه با رافت می شود، رافت در خانواده، میان مدیران و مردم و بین همه بلاد و همه روابط اجتماعی و فرهنگی و رافت برای همه لایه های ارتباطی در جامعه می تواند منشا بسیاری از دلداگی ها شود.

 

وی اظهار کرد: امروز دو هزار کانون با تخصص های مختلف در اقلیم های مختلف و در سرزمین های مختلف یک حرکت اجتماعی منسجم را در سراسر کشور شکل می دهند و یک آهنگ خدمت را در کشور به نام امام هشتم (ع) رقم می زنند که این آهنگ خدمت بزرگترین کمک به مدیران و مسولان کشور است.

 

حجت الاسلام رئیسی بیان کرد: مسئولان باید ارج نهند و شکر گذار باشند که این دلها را امام هشتم متوجه کرد، این جانها را او در کنار هم قرار داده و این نام مقدس او بوده است که همه مردم را به هم اتصال داده که به نام او خدمت های بسیاری صورت گیرد.

 

تولیت آستان قدس رضوی عنوان کرد: امروز این کانون های ارزشمند خدمتگذار و اثر گذار که در جای جای کشور توانستند موثر باشند و گسترش پیدا کنند وقتی وارد منطقه روستای نیازمند شدند در مدت یک هفته مشکلات پزشکی آن روستا حل شده است.

 

وی با تاکید بر اینکه این جا بازاری است که خریدارش خدا و حجت خدا علی بن موسی الرضا است اینجا عرصه خودنمایی، عرصه یک شخص و یک فرد نیست بلکه عرصه ای است از افراد گه مخلصانه خدمت می کنند، ادامه داد:در حوزه تبلیغی علما و طلاب به نام امام رضا (ع) کار تبلیغی و فرهنگی انجام می دهند، اساتید به نام امام رضا (ع) خدمات علمی انجام می دهند خادم علمی، فرهنگی، تبلیغی، در حوزه سلامت و در حوزه مسائل اجتماعی و رفع آسیب های اجتماعی خدمت می کنند.

 

حجت الاسلام رئیسی ادامه داد: مراکز مشاوره ای که امروز به نام خادمیاران در سراسر کشور در حال فعال شدن است این مراکز مشاوره می تواند بهترین مرجع برای بعضی از آسیب های اجتماعی و جوانان باشد که بهترین متخصصین در حوزه روانشناسی در این کانون ها هستند.

پایان پیام/648

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی:

طرح سراسری «شنبه های کتاب» در مساجد خراسان رضوی اجرا می شود

مروارید با اشاره به اینکه کتاب یکی از ارزشمندترین فرآورده های بشری و گنجینه بزرگترین ثروت های بشر یعنی دانش و تحقیق است، گفت: طرح سراسری شنبه های کتاب در مساجد خراسان رضوی اجرا می شود.

اخبار برگزیده شبستان