خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٩ رجب ١٤٤٠

Tuesday, March 26, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - بهداشت و درمان زمان :   ۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۱۳:۴۱ شناسه خبر : ۷۶۷۴۴۲

مشارکت بخش خصوصی در حوزه سلامت می تواند چالش ها را کم کند
رییس بیمارستان بهارلو گفت: در نظام سلامت ۲ بحث عمده وجود دارد که یا با دادن سوبسید خدمات حداقلی به مردم بدهیم و یا با برون سپاری و درون سپاری کمیت فعالیت ها را بالا ببریم.

 

 

به گزارش خبرتکار سلامت خبرگزاری شبستان: «سید مجید موسوی موحد» در اولین نشست تخصصی واگذاری خدمات سلامت که در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد گفت: بیمارستان بهارلو یکی از 16 بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی تهران است که یکی از بیشترین واگذاری ها را به بخش خصوصی دارد.

 

رییس بیمارستان بهارلو گفت: واگذاری برخی از فعالیت های سازمان، از فرصت ها و راهکارهایی است که در اصلاح نظام سلامت پیش بینی شده است. واگذاری ها در راستای کاهش تصدی گری در بخش دولتی بوده و امروزه واگذاری یک ضرورت است. و مشارکت بخش خصوصی در نظام سلامت می تواند چالش ها را کم کند. باید مباحث کارشناسی در این حوزه مطرح شود تا ما هم در کمیت و کیفیت نظام سلامت مداخله کنیم.

 

وی با بیان اینکه یکی از مسایل مهم بیمارستانهای دولتی مسایل مالی و اصلاح تراز هزینه و درآمد است گفت: در نظام سلامت 2 بحث عمده وجود دارد که یا با دادن سوبسید خدمات حداقلی به مردم بدهیم و یا با برون سپاری و درون سپاری کمیت فعالیت ها را بالا ببریم.

 

موسوی موحد گفت: بیمارستان بهارلو قریب به 10 سال است که وارد فاز برون سپاری و واگذاری شده است و بیمارستان بهارلو بعد از 80 سال تاسیس مجالی برای عرضه کردن خود نمی دید و بیمارستان برای اینکه اصلاح، تجهیز و نوسازی شود به سمت واگذاری و برون سپاری رفت.

 

وی اظهار کرد: با هدف افزایش رضایت مندی و خدمات و رفتن به سمت توسعه بیمارستان بهارلو به سمت برون سپاری رفت. شما نمی توانید در یک مشارکت فقط مراکز و بخش های زیان ده را واگذار کنید. در بیمارستان بهارلو برای ایجاد بخش های جدید و نوسازی بخش ها به سمت بخش خصوصی رفتیم.

 

رییس بیمارستان بهرلو گفت: بهبود خدمات به مشتریان، کاهش تعداد کارکنان، ایجاد حسن رقابت، کاهش هزینه ها، صرفه جویی در وقت و کاهش ریسک از طریق مشارکت و تمرکز سازمان بر روی فعالیت اصلی را می توان برشمرد. ما به دنبال جذب سرمایه های بخشی خصوصی و اشتغال موثر هستیم.

 

وی افزود: بیمارستان بهارلو 3000 نفر مراجعه روزانه دارد که در منطقه 11 شهرداری قرار دارند و یک میلیون و هشتصد هزار نفر در این محل زندگی می کنند.

 

موسوی ادامه داد: آنژیوگرافی بیمارستان بهارلو با سرمایه گذاری بخش خصوصی با هزینه ۲۰ میلیارد تومانی راه اندازی شده که تعداد 36 نفر پرسنل دارد. MRI و پزشکی هسته ای و رادیولوژی با هزینه های بخش خصوصی راه اندازی شده و فعالیت می کند. و در جمع 12 بخش پاراکلینیکی واگذار شده است. و روزانه تعداد زیادی بیمار اورژانسی از اورژانس 115 پذیرش می شود که حتی این بخش نیز تماما واگذار شده است. در آزمایشگاه تعداد شیفت ها به 3 شیفت رسیده است و از نقطه به سر به سری رد شده است.

 

پایان پیام/55

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

افزایش ۲۰ درصدی ماموریت های اورژانس کشور در ایام نوروز

رییس اورژانس کشور گفت: با توجه به اینکه تعداد پایگاههای اورژانس در نوروز نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرده است تعداد ماموریتهای اورژانس با افزایش ۲۰ درصدی همراه شده است.

اخبار برگزیده شبستان