خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

الجمعة ١٨ صفر ١٤٤١

Friday, October 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - بهداشت و درمان زمان :   ۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۱۳:۰۰ شناسه خبر : ۷۶۷۴۲۸

هزینه ارائه خدمات سلامت در بخش دولتی بیشتر از بخش خصوصی است
رییس بیمارستان فیروزگر گفت: در بیمارستانهای دولتی هزینه ها به خاطر عدم نظارت و مدیریت بیشتر از بخش خصوصی است.

 

 

به گزارش خبرتکار سلامت خبرگزاری شبستان: «فرهاد زمانی» در اولین نشست تخصصی واگذاری خدمات سلامت که در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد گفت: بیمارستان فیروزگر 504 تخت فعال با ضریب اشتغال 100 درصدی دارد، و تا پایان این ماه کارانه پرسنل را به روز پرداخت کرده ایم.

 

رییس بیمارستان فیروزگر افزود: بیمارستان فیروزگر از لحاظ بودجه بندی عملکرد بسیار مناسبی دارد و بیمارستان با هدف ارایه خدمات به مردم و واگذاری بیمارستان فیروزگر با فعال شدن از 200 نیرو هم اکنون به 1000 نیرو رسیده است. هزینه های دولت برای ارایه خدمات از سیستم خصوصی بیشتر است. تمام بخش های بیمارستان فیروزگر به روسای بخش ها واگذار شده است.

 

وی افزود: در این بیمارستان حدود 500 تخت اشغال دارد، هرچند در سطح کلان باید بتوانیم بیمارستان را خلوت کنیم و اگر مردم کمتر مریض شوند در سطح کلان به نفع مملکت است.

 

زمانی با بیان اینکه مریض بستری شده باید در حداقل زمان تعیین تکلیف شده و مرخص شود گفت: یک بیمار آپاندیس باید ظرف 3 روز مرخص شود و باید در بیمارستان های دولنی از بستری 10 روزه بیماران به میانگین بین المللی ۴/۲ برسیم که البته منوط به این است که رادیولوژی و سایر بخش ها هر روز فعال باشند.

 

رییس بیمارستان فیروزگر خاطر نشان کرد: 64 درصد پزشکان فیروزگر تمام وقت جغرافیایی هستند و به جز فیروزگر در جای دیگری خدمات نمی دهند. نیروی بی خود حتی بدون گرفتن حقوق نباید در مجموعه باشد و ما با 502 تخت فعال 850 نیرو داریم و نیروها در درآمد بیمارستان سهیم هستند و پرداخت ما مبتنی بر عملکرد است و خود نیروها با فعالیت اثربخش نمی گذارند نیروی جدید وارد بیمارستان شود. چرا که می دانند میزان دریافتی آنها کمتر خواهد شد.

 

وی افزود: رای کارکنان پرداخت مبتنی بر عملکرد داریم و کارانه نیروها به صورت ماهانه پرداخت می شود که باعث می شود، فرد به سیستم دلبستگی پیدا کند و نیروی انسانی ما با توجه به نوع واگذاری ها متفاوت است. داشتن آزمایشگاه و رادیولوژی می تواند بیمارستان را ورشکست کند ولی باید بتوانیم حداکثر بهره وری را از نیروها داشته باشیم و در 12 سال گذشته هیچ پول اضافه ای را بیشتر از تعرفه نگرفته ایم.

 

وی افزود: پاراکلینیک های قلب و ریه، نورولوژی، طب هسته ای، رادیوتراپی، تصویربرداری آزمایشگاه، طب فیزیکی و توانبخشی از واحدهای واگذار شده بیمارستان فیروزگر هستند.

 

 

پایان پیام/55

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

برای سلامتی انسانها باید با تلاش ۱۰۰درصدی کار کرد

المنظری گفت: امروز انسانهای زیادی در رنج بیماری هستند و برای سلامتی انسانها باید با تلاش ۱۰۰درصدی کار کرد.

اخبار برگزیده شبستان