خبرگزاری شبستان

جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

الجمعة ٧ صفر ١٤٤٢

Friday, September 25, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قم - زمان :   ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۰۹:۴۰ شناسه خبر : ۷۶۶۰۲۰
به همت دبیرخانه کانون های مساجد استان قم و با همکاری جامعه الزهرا(س)
طرح آموزشی حامیان کوثر النبی(س) برگزار می شود
حجت الاسلام والمسلمین روحانی از برگزاری دوره توانمندسازي رابطین خواهر کانون هاي فرهنگی هنري مساجد کشور با عنوان حامیان کوثر النبی(س) در قم با همکاری جامعه الزهرا(س)خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین «سعید روحانی» در گفتگو با خبرگزاری شبستان در قم با شاره به برگزاری دوره توانمندسازي رابطین خواهر کانونهاي فرهنگی هنري مساجد کشور گفت: این طرح درصدد پرورش رابطین جهادگر خواهر کانون هاي فرهنگی هنري مساجد کشور با رویکرد ارتقاء سطح دانش، بینش و مهارت ایشان در جهت دستیابی به مدیران فرهنگی جریان ساز و تاثیرگذار انقلابی می باشد.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم افزود: در واقع این طرح یک فاز اولیه میباشد جهت آمادگی در به کارگیري این نیروهاي خادم و آموزش دیده که شیوه هاي به کارگیري آنها در فازهاي بعدي معین می شود.

 

وی با اشاره به اهداف طرح گفت: ایجاد بستري ساده، آسان و در دسترس براي رابطین خواهر کانونهاي فرهنگی هنري مساجد کشور، به منظور توانمندسازي و ارتقاء سطح دانش، بینش و مهارت ایشان در زمینه هاي مدیریت دینی، قدرت تحلیل، تربیت اسلامی و مسائل مبتلابه ایشان می باشد.

 

حجت الاسلام والمسلمین سعید روحانی ادامه داد: خروجی پروژه با استفاده از تجارب نخبگان و اساتیدي که در این عرصه فعالیت کرده اند، حضور مدیران توانمند، دغدغه مند و انقلابی و آشنا به مباحث فرهنگی، مدیریتی، تربیتی و... در سراسر کشور به منظور برداشتن گام موثري در بازتولید فرهنگی و تقویت هویت دینی مردم به ویژه جوانان و نوجوانان در قالب طرحها و برنامه هاي فرهنگی می باشد.

 

وی به ضرورت برگزاری طرح اشاره کرد و افزود: فقدان آموزش هاي جامع و کامل براي توانمندسازي رابطین خواهر کانونهاي فرهنگی هنري مساجد کشور.فقدان نگاه مدیریتی و تربیتی در برنامه هاي موجود و ضعف برنامه ریزي فرهنگی در مساجد.عدم موفقیت کانونهاي مساجد در تربیت کادر مدیریتی و تربیتی نظام اسلامی وضعف در توانبخشی فرهنگی به نیروهاي موجود از جمله ضرورت های اجرای این طرح است.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم به دیگر اهداف طرح اشاره کرد و ادامه داد: ایجاد یک منبع عظیم نیروي انسانی متخصص جهت پیشبرد اهداف کانونهاي فرهنگی هنري مساجد کشور. هویتبخشی و شخصیتزایی رابطین خواهر کانونهاي فرهنگی هنري مساجد کشور و ایجاد انگیزه براي ثبات ایشان.ارتقاي بهرهوري در کانونهاي مساجد به معناي حداکثرسازي کارایی و اثربخشی ظرفیتهاي نقد و فعلی آنها. بسترسازي براي ایجاد ظرفیت هاي جدید و فراتر از ظرفیت هاي فعلی و موجود. ارتقاء سطح بینش، دانش و مهارت رابطین خواهر با تغذیه فکري و هدایتگري.ارتباط بیش از پیش گروه مبلغه هاي جامعه الزهراء با فعالین مساجد سراسر کشوراز جمله اهداف طرح است.

 

وی به سرفصل های آموزشی اشاره کرد و افزود: آموزش هاي مرتبط با حوزه مدیریت فرهنگی، آموزش هاي مرتبط با حوزه اجتماعی، حوزه اقتصادي، آموزش هاي مرتبط با حوزه فرهنگی و هنري، آموزش هاي مرتبط با حوزه روابط عمومی، رسانه و فضاي مجازي، آموزش هاي مرتبط با حوزه مسائل عقیدتی و سیاسی، آموزش هاي مرتبط با حوزه دین و آموزش هاي مرتبط با حوزه مهارتی از جملهبرنامه های آموزشی این طرح است.

 

لازم به ذکر است این طرح از روز سه شنبه هفته جاری در جامعه الزهرا(س)قم با حضور ۱۴۰ نفر از رابطین خواهر کانون هاي فرهنگی هنري مساجد کشور که با بررسی رزومه فعالیت افراد، آزمون و مصاحبه حضوري شناسایی و سطح بندي شده اند برگزار می شود.

پایان پیام/78

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین:

دشمنان تحمل استقلال و عزت ملت ایران را ندارند/در برابر هر تهاجمی پاسخی دندان شکن داریم

حجت الاسلام والمسلمین فرخ‌فال با اشاره به علل و عوامل وقوع جنگ تحمیلی و با تأکید بر این که دشمنان تحمل استقلال و عزت ملت ایران را ندارند، گفت: ما در برابر هر تهاجمی پاسخی دندان شکن داریم.

اخبار برگزیده شبستان