خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٩ رجب ١٤٤٠

Tuesday, March 26, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - سیاست خارجی زمان :   ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۰۹:۳۷ شناسه خبر : ۷۶۶۰۱۳
عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس:
استراتژی جمهوری اسلامی کشور گشایی نیست
آصفری با بیان این که استراتژی جمهوری اسلامی کشور گشایی نیست، گفت: در گام دوم انقلاب اسلامی هم مانند گام اول به دنبال دخالت در دیگر کشورها نخواهیم بود.

«محمد حسن آصفری» در گفت و گو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری شبستان با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم در خصوص سیاست خارجی ایران، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی استراتژی ایران در مقابل دولت های شرق و غرب، نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی بود.

 

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که امروز بعد از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی رفتارهای خصومت آمیزی توسط آمریکایی ها و غربی و صهیونیست ها علیه ایران شاهد بوده ایم، افزود: استراتژی ایران استقلال و خود کفایی و مبارزه با هرگونه استبداد است و این مساله به مذاق غربی ها خوش نمی آید.

 

وی با اظهار این که در چهل سال گذشته هر تلاشی از سوی این کشورها صورت گرفته تا جلوی حرکت ملت ایران را بگیرند، یادآور شد: جنگ های خیابانی، جنگ تحمیلی، ترور شخصیت ها و مردم و تحریم های ناجوانمردانه علیه ما و تصویب قطعنامه ها همه به جهت این بوده که جلوی ایران را در مبارزه با استبداد بگیرند.

 

آصفری ادامه داد: هر زمانی که دولت مردان ما به صورت مستقل و محکم در مقابل زیاده خواهی های غرب ایستاده اند غربی ها مجبور به عقبگرد شدند و هرزمان که وادادگی داشته ایم غربی ها پیش آمده اند. استراتژی جمهوری اسلامی در دولت ها متفاوت بوده است و برخی از دولت ها نگاهشان ارتباط با غرب بود و بدون در نظر گرفتن مصلحت مردم این ارتباط را گسترش می داند. برخی ها هم محکم ایستاده اند و قطعنامه ها را نادیده گرفته اند و برخی ها هم روش اعتدال را در نظر داشته اند.

 

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه خودشان در گام دوم تاکید دارند که ما نمی توانیم که مرز ببندیم و اجازه ارتباط با کشورهای دیگر را ندهیم زیرا در دنیایی هستیم که مهمترین ویژگی آن ارتباط با همسایگان است. ایشان به ایجاد ارتباط دو جانبه با همه کشورها تاکید کرده اند اما گفته اند ارتباطی که از سر مصلحت و خیرخواهانه باشد نه ارتباطی که به دنبال وا داداگی است.

 

وی به بخش دیگری از تاکیدات رهبری اشاره کرد و افزود: طبق نظر ایشان امروز جمهوری اسلامی جایگاه ویژه ای در دنیا یافته است و ما نباید واهمه داشته باشیم اگر کشوری با ما ارتباط نداشت آخر دنیا است. ما باید ارتباطمان از سر مصلحت اندیشی و دو سویه باشد و اجازه دخالت در امور داخلی کشور را به کسی ندهیم. همچنان که ما هم به دنبال دخالت در دیگر کشورها نیستیم.

 

کارشناس سیاست خارجی با تاکید براین نکته که استراتژی ما کشور گشایی نیست، تصریح کرد: طبق بیانات رهبری امروز باید انقلاب و جمهوری اسلامی با اتکا به مردم تلاش در راستای خود کفایی و ایستادگی در برابر استبداد و استکبار را ادامه دهد. ما سرجنگ با هیچ کشوری نداریم.

 

وی یادآور شد: در سیاست خارجی باید منافع ملت را از همه جیز مهم تر در نظر بگیریم و به جای پروتکل ها و قطعنامه ها ی آن ها با توجه به تمدن ایران برای جاهای دیگر ایده داشته باشیم و این ها تنها با جهاد خود کفایی و مدیریت جهادی امکان پذیر خواهد بود./

پایان پیام/281

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

عضو پیشین کمیسیون امنیت ملی:

سال ۹۸ یک سال خاص است/ باید سیاست و امنیت را با اقتصاد همسو کنیم

منصوری آرانی گفت: لازم است که در سال ۹۸ مولفه های سیاسی، دفاعی و امنیتی کشور با مولفه های اقتصادی همسو و همراستا شوند.

اخبار برگزیده شبستان