خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹

الثلاثاء ٢٣ ذو القعدة ١٤٤١

Tuesday, July 14, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قرآن و معارف - حوزه های علمیه زمان :   ۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۳:۲۶ شناسه خبر : ۷۶۵۵۳۴
حجت الاسلام بی آزار تهرانی:
فشار اقتصادی حربه دشمن است تا به انقلاب ضربه بزند
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه انسان مومن باید توانایی عدم تبعیت از خواسته دشمنان را داشته باشد، گفت: فشار اقتصادی حربه دشمن در ضربه زدن به انقلاب است.

به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین «احسان بی‌آزار تهرانی» در جلسه این هفته هیات میثاق با شهدای دانشگاه امام صادق(ع) گفت: مردم با حضور حماسی خود در روز 22 بهمن ماه به برخی مسؤولان فهماندند که باید بیدار شوند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به گزافه گویی های دشمنان در چند ماه اخیر، ادامه داد: دشمنان تصور نمی کردند مردم با این شکوه و عظمت در برف و باران حماسه ماندگار دیگری خلق کنند، مردم با حضور خود این سخن دشمنان را که اعلان می داشتند انقلاب اسلامی امسال شاهد ور شکستگی و عدم اعتمام مردم خواهند بود را خنثی کردند و نشان دادند که قدرت مردم سالاری در جمهوری اسلامی بر مدیریت ضعیف، اندیشه‌های طاغوتی و غیر انقلابی غلبه دارد.

 

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران ملتی بصیر و آگاه هستند، ابراز کرد: اگر همین ملت در دوران امیرمنان علی(ع) حضور داشتند به طور قطع در کنار ایشان قرار می گرفتند و امام را یاری می کردند، ملت ایران که با جان و دل از انقلاب صیانت می کنند هرگز برای نان علی فروش نمی شوند.

حجت الاسلام والمسلمین بی‌آزار تهرانی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره آفت ارتجاع، بیان کرد: یکی از آفت هایی که رهبر معظم انقلاب اخیرا به آن اشاره داشتند آفت ارتجاع بود از همان ابتدای ظهور اسلام این آفت خود را نشان داد بر همین اساس می توان گفت این آفت ریشه در قرآن و سنت دارد و از آسیب هایی است که باید شناسایی شود؛ ارتجاع یکی از خطرات بسیار جدی است که انسان ها را تا مرحله کفر پیش می برد.

 

استاد حوزه علمیه ادامه داد: انسان باید مراقب باشد که با فراکنی های دشمنان از جایگاه مهاجرین به جایگاه مهاجمین به خانه حضرت زهرا(س) تنزل نیابند. زبیر از مدافعان حضرت علی(ع) بود که به سبب آقازاده و بنده زاده نشده‌اش از مسیر ولایت خارج شد و به فرموده حضرت امیر در زمره دوزخیان قرار گرفت.

وی با استناد به سقلین، بیان کرد: خداوند در قرآن کریم اشاره به این مهم دارد که اگر حبیب ما چه از دنیا برود و چه شهید و یا کشته شود همین کسانی که کنار ایشان هستند اگر حضرت نباشد به دوره جاهلی خود برمی گردند و یا به منافقانی که اهل مدینه بودند و پیامبر(ص) را از نزدیک می شناختند اما علیه حضرت توطئه می کردند اشاره می کند.

 

حجت الاسلام والمسلمین بی آزار تهرانی با اشاره به روایات اهل بیت(ع) ادامه داد: در کتاب اهل سنت آمده که پیامبر رو به اصحاب کردند و فرمودند: جمعی از اصحاب در روز قیامت نزد من هستند و یک مرتبه در بین من و اصحاب شکافی ایجاد می شود که می بینم از سمت چپ من آنان را مستقیم وارد جهنم می کنند؛ زمانی که پیامبر مشاهده می کنند که برخی صحابی به سوی جهنم حرکت می کنند به قدری اندوهگین می شوند که خداوند به ایشان می فرماید آرام باش.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: همین افراد بعد از پیامبر اکرم با سیر قهقرایی و ارتجاعی خودشان به دوره تاریک جاهلی خود بازگشتند برای همین اینان در جهنم جای گرفتند. این دسته از امت ظاهرا به شدت اهل نوافل و نماز شب بودند و در مقابل دشمنان شمشمیر می زدند اما در عوض روح و پیکر دین را زمین گذاشتند و از ولایت امیرمومنان که روح دین بود تمرد جسته و به حضرت بغض نشان دادند.

 

وی افزود: همین ها بعد از رحلت پیامبر با دشمنی که از ولایت داشتند می خواستند خانه حضرت زهرا(س) را با اهلش به آتش بکشانند و همه اهالی آن را بسوزانند. اینان ظواهر و پوسته اسلام را به قدری فربه کرده بودند که روز چهارشنبه نماز جمعه اقامه کردند در حالی که باطن دین را که ولایت بود کنار گذاشتند. بنابراین احتمال ارتجاع نسبت به کسی که نفس پیامبر به او خورده نیز وجود دارد؛ بنابراین توجه به مساله ارتجاع بسیار مهم قلمداد می شود.

حجت الاسلام والمسلمین بی آزار تهرانی در ادامه بیان داشت: قرآن کریم می فرماید: انسان مومن باید توانایی عدم تبعیت از خواسته دشمنان را داشته باشد؛ متاسفانه مرتجعین کسانی هستند که از دشمنان هراس داشته و در مقابل خواسنه آنان کوتاه می آیند. همچنین اشراف گرایی و نگاه به غرب از دیگر خصوصیات ارتجاع است در ارتجاع نگاه عوض شده و موضع و جهت مبارزاتی انسان با دشمن تغییر می کند. متاسفانه امروز افراد بسیاری از قطار انقلاب پیاده شدند به گفته امام راحل این انقلاب، انقلاب پا برهنه ها است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به فشار اقتصادی دشمنان، گفت: امروز دشمنان برای زمین زدن انقلاب از طریق فشار اقتصادی وارد میدان شده است تا با تحت فشار قرار دادن معیشت مردم ملت را از انقلاب جدا کنند. البته آنان از سال 58 تا کنون با سه مولفه تغییر، مهار و فشار اقتصادی قصد ضربه زدن به انقلاب را داشته و دارند.

 

پایان پیام/487

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

کارشناس فرهنگی:

رسانه ها با بهره گیری از آموزه های دین، دستوراالعمل های بهداشتی را تبیین کنند

حجت الاسلام گرایلی با اشاره به اینکه اسلام برای عبور از بحران بیماری نسخه عملی دارد، گفت: رسانه ها با بهره گیری از آموزه های دین، دستوراالعمل های بهداشتی را تبیین کنند.

اخبار برگزیده شبستان