خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸

الأربعاء ١٧ رمضان ١٤٤٠

Wednesday, May 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۳:۲۴ شناسه خبر : ۷۶۵۲۷۱

طرح ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون در شهر تهران تصویب شد
طرح ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون در شهر تهران با ۱۲ رای موافق و ۷ رای مخالف در جلسه امروز شورای شهر تهران تصویب شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، «حجت نظری» در صد و بیست و سومین جلسه شورای شهر تهران و در جریان بررسی طرح ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون در تهران گفت: یک فوریت این طرح در جلسات گذشته تصویب شده است و در نهایت به کمیته مشترک ارجاع و این طرح در کمیسیون فرهنگی نیز مطرح شده و تصویب شد و امروز هم طرح مذکور را به هیئت رییسه تقدیم کردیم تا در صحن شورا بررسی شود.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران در توضیح طرح ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون در شهر تهران گفت: با توجه به شرایط اقتصادی موجود تمهیداتی برای دستفروشان و ون های سیار پیش بینی شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: منابعی که از محل ساماندهی دستفروشان و مشاغل سیار تامین می شود باید به حساب شهرداری تهران واریز شود اما این اتفاق رخ نمی دهد، بنابراین طرحی برای ساماندهی این مشاغل تهیه و به شورا ارایه کردیم.

 

وی با بیان اینکه برخی افراد از واریز وجه اخذ شده از ون ها و فعالیت در این حوزه به خزانه شهرداری ممانعت می کنند و تخلفاتی در این زمینه ایجاد می شود، خاطرنشان کرد: سد معبر تخلف است و در هیچ جای دنیا دستفروشی جرم محسوب نمی شود اما سد معبر را ممنوع کرده اند.

 

نظری با بیان اینکه باید شرایطی فراهم کنیم تا درآمد پایدار در بخش دستفروشی و ون های سیار ایجاد شود، گفت: بنابراین با اجرای این طرح با عدالت رفتار می کنیم.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تصویب این طرح می تواند اقداماتی در راستای ساماندهی مشاغل سیار و دستفروشان ایجاد کند، خاطرنشان کرد: با تصویب این طرح نرم افزاری برای رزرو و اجاره موقت برای فعالیت ون های سیار پیش بینی می شود.

 

در ادامه، شهربانو امانی به عنوان مخالف اجرای این طرح گفت: بیش از 53 سال پیش قوانین دستفروشی تصویب شده و در آنجا به عنوان یکی از مشاغل مزاحم معرفی شده است و بعد از گذشت این همه سال باید نسبت به تغییر این قانون اقدام کنیم.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شهرنشینی و فضای شهری تغییر کرده است، ادامه داد: بنابراین قوانین مربوط به آن نیز باید تغییر کند و تصویب این طرح می تواند گام خوبی در این راستا باشد.

 

در ادامه، ناهید خداکرمی به عنوان مخالف تصویب این طرح گفت: تصور نمی کنم با مصوبات متعدد بتوانیم مشکلات را حل کنیم چرا که سال 85 نیز مصوبه ای با عنوان ساماندهی دستفروشان در شورا داشتیم که این مصوبه کامل اجرا نشد.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مشاغل سیار از بعد حقوقی تعریف خاصی ندارند، گفت: انتظار داشتیم اعضای شورا تحلیلی از مصوبه قبلی شورا در خصوص ساماندهی دستفروشان داشتند و بر اساس آن اظهار نظر می کردند.

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

قائم مقام انجمن اهدای عضو ایرانیان گفت:

سالانه ۶ هزار عضو حیاتی قابل پیوند دفن می شود

قبادی گفت: سالانه خانواده های ۲ هزار نفر از افراد مرگ مغزی رضایت به اهدای عضو نمی دهند، که باعث می شود ۶ هزار عضو قابل پیوند دفن شود.

اخبار برگزیده شبستان