خبرگزاری شبستان

شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

السبت ٢٠ رمضان ١٤٤٠

Saturday, May 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جنوب کرمان - زمان :   ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۹:۲۲ شناسه خبر : ۷۶۵۲۳۶
مشاور استاندار و مدیر امور بانوان و خانواده استانداری کرمان خبر داد:
مرکز رشد و شتاب دهی کسب و کار فارغ التحصیلان دانشگاهی در شهر جیرفت راه اندازی می شود
فاطمه سادات حسینی، گفت: دومین مرکز رشد و شتاب دهی کسب و کار به منظور ایجاد خلاقیت و ایده پروری دختران فارغ التحصیل دانشگاهی در شهرستان جیرفت راه اندازی می شود

فاطمه سادات حسینی مشاور و مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری کرمان، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان، با اشاره به این مطلب که مجموعه فعالیت های اداره کل امور زنان و خانواده استانداری کرمان، در راستای سیاست گذاری و برنامه ریزی برای بانوان دیار کریمان است، گفت: این فعالیت ها شامل مباحث پژوهشی، آموزشی،فرهنگی، اجتماعی، حقوقی، اشتغالزایی، سلامت، ورزش و نشاط اجتماعی هستند و این اداره کل وظیفه هماهنگی و تعامل درون و برون سازمانی را بر عهده دارد.

سادات حسینی، در ادامه، به نشست امروز خود با نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد و ابراز داشت: تمام تلاش ما بر این است که بتوانیم با برقراری تعامل با تمامی فرمانداران و مدیران شهرستان ها، خیرین و سرمایه گذاران از ظرفیت بانوان کار آفرین، استفاده شود و نشست امروز، در همین راستا برگزار شد.

مشاور و مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری کرمان، با بیان این مطلب که از سال 1397 بر روی اشتغال دختران فارغ التحصیل دانشگاهی تمرکز کرده ایم، ابراز داشت: اولین مرکز رشد و شتاب دهی کسب و کار به منظور ایجاد خلاقیت و ایده پروری برای دختران فارغ التحصیل دانشگاهی، در مرکز شهر کرمان، راه اندازی شده است و امیدواریم دومین مرکز نیز به زودی در شهرستان جیرفت افتتاح شود.

وی، با تاکید بر لزوم برندسازی و آموزش تولید صنایع دستی بازار پسند، گفت: در این نشست، راه اندازی خانه های مهارت در بخش ها و روستاهای شهرستان جیرفت، شناسایی استعدادهای هر منطقه، برندسازی محصولات آنها و آموزش تولید محصولات بازار پسند با تعامل و همکاری اداره فنی و حرفه ای و سایر نهادهای مرتبط، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

مشاور و مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری کرمان، با اشاره به راه اندازی طرح ساماندهی مسائل امور بانوان شهرستان جیرفت، اظهار کرد: طرح سما بانو در راستای تعامل و هم افزایی اداره ها و نهادها بر طبق ظرفیت ها و شرح وظایفی که نسبت به استفاده از توانمندی ها و شایستگی های بانوان شهرستان جیرفت دارند ، راه اندازی می شود.

وی، اضافه کرد: یکی از محورهای اصلی گفتمان امروز با نماینده و مدیران، بحث ساماندهی وضعیت اقتصادی، اشتغالزایی، فرهنگی، اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده بود.

حسینی، با بیان این مطلب که چهل سالگی انقلاب اسلامی را پشت سر گذاشتیم و در این برهه زمان باید توجه خاصی به زنان نقش آفرین در پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس، شود، اظهار داشت: برای تداوم انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن، همچنان نیازمند حضور پر رنگ بانوان هستیم لذا لازم است موانعی که پیش روی زنان جیرفتی است، با تعامل و هم فکری مدیران و مسئولان برطرف شوند.

مشاور استاندار و مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری کرمان، به هدف برگزاری این نشست با نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی،اشاره کرد و بیان داشت: از آنجا که نیمی از جامعه ای که به نمایندگان مجلس رأی می دهند، زنان هستند و باید توجه ویژه ای به نیازهای بانوان از حیث اقتصادی، اشتغالزایی، فرهنگی، اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده شود بنابراین این نشست را با حضور نماینده برگزار کردیم.

حسینی، اظهار کرد: ماده 101 قانون اساسی در خصوص ارتقای جایگاه زنان و تحکیم بنیان خانواده است.

مشاور و مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری کرمان، با بیان این مطلب که برخی از نقاط استان کرمان، خانه های مهارت و برخی مرکز کسب و کار راه اندازی شده است و ابراز داشت: در برخی از شهرستان های استان 5 خانه مهارت و کسب و کار، برخی 10 خانه مهارت و برخی فاقد خانه مهارت و کسب و کار هستند، در نظر داریم به منظور برقراری عدالت، توازنی در سطح استان انجام دهیم.

حسینی، به حمایت بسیاری از نهادها از صندوق های خرد زنان و محلی اشاره کرد و گفت: در کل استان کرمان بالغ بر 200 صندوق خرد زنان و محلی وجود دارد و در برخی تعداد صندوق ها زیاد و در برخی نقاط صندوق وجود ندارد، بنابراین برای برقراری توازن نیاز به همکاری مدیران و مسئولین اداره هاست و یکی از اهداف برگزاری این نشست، ایجاد هم افزایی و تعامل برای ایجاد صندوق های خرد زنان که لازمه آن مشارکت زنان این شهرستان است، بود.

وی، با اشاره به ساماندهی وضعیت اشتغالزایی بانوان شهرستان جیرفت، ابراز داشت: راه اندازی مرکز رشد و شتاب دهی کسب و کارهای دختران فارغ التحصیل دانشگاهی و زنان آسیب دیده از جمله موارد مورد بحث و بررسی این نشست همین بود.

مشاور استاندار و مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری کرمان، با بیان این مطلب که یکی از دغدغه های اصلی ما ، تحکیم بنیان خانواده است، گفت: مقرر شد به منظور تحکیم بنیان خانواده و فعالیت های فرهنگی بانوان با برقراری تعامل با دانشگاه علوم پزشکی، بهزیستی، سازمان نظام روان شناسی و اداره تبلیغات اسلامی و 10 نهاد دیگر برنامه هایی را برای مباحث ورزشی و سلامت، خدمات مشاوره ای و آموزش های خانواده،  را تبیین و اجرا کنند.

حسینی، ابراز داشت: به طور مثال نیروی انتظامی در بحث فضای مجازی و سواد رسانه ای، کاهش آسیب های اجتماعی برنامه هایی را تبیین کند.

وی، اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد با پیگیری های نماینده شهرستان جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، با صندوق تعاون روستایی، بتوانیم در برج میلاد یا سایر نمایشگاه های منطقه ای و ملی غرفه ای برای عرضه محصولات بانوان شهرستان جیرفت، در نظر گرفته شود.

مشاور و مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری کرمان، به یکی دیگر از مباحث این نشست اشاره کرد و گفت: با توجه به جایگاه شهر جیرفت به عنوان شهر تاریخی دقیانوس و ظرفیت های گردشگری این شهرستان، در خصوص استفاده از ظرفیت های نهادها و سازمان های مرتبط به منظور اشتغال بانوان در زمینه گردشگری و عرضه محصولات و صنایع دستی بحث و تبادل نظر شد تا بتوان با برندسازی، صنایع دستی این منطقه را به خوبی معرفی کرد.

حسینی، با اشاره به طرح توانمند سازی زنان سرپرست خانوار، بد سرپرست و زنانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند، ابراز داشت: در این نشست تأکید شد مکانی وزین و پرتردد برای راه اندازی بازارچه و نمایشگاه برای این بانوان شهرستان جیرفت در نظر گرفته شود و آموزش های لازم به منظور تولید محصولات بازار پسند داده شود.

وی، به پرداخت تسهیلات به دختران معلول، اشاره کرد و گفت: با برقراری تعامل با بهزیستی، تسهیلات از 5 تا 20 میلیون تومانی در اختیار دختران معلول کارآفرین قرار داده می‌شود.

مشاور استاندار و مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری کرمان، اظهار داشت: استان کرمان به لحاظ مشارکت اقتصادی بانوان در مشاغل خانگی، دارای رتبه اول کشوری است.

حسینی، به راه اندازی طرح ریحانه اشاره کرد و گفت: این طرح در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و با نگاه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است و امیدواریم به زودی این مرکز در شهر جیرفت برای زنان آسیب دیده و معتادین راه اندازی شود.

مشاور و مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری کرمان، در پایان بیان داشت: امیدواریم بتوانیم با استفاده از ظرفیت دکتر دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه که از اهالی جیرفت است، در حوزه صنایع دستی و راه اندازی مرکزفن آوری در این شهرستان بهره مند شویم.

 

 

پایان پیام/586

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، مطرح کرد:

توصیه های فنی برای کشت های تابستانه در جنوب کرمان

فرامرز رستگاری، گفت: با توجه به نزدیک شدن به فصل کشت محصولات تابستانه از جمله حبوبات، ذرت و کنجد و ضرورت تأمین نهاده‌ها از جمله بذر و کود، چند نکته را کشاورزان جنوب کرمان، بایستی رعایت کنند.

اخبار برگزیده شبستان