خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸

الأربعاء ١٧ رمضان ١٤٤٠

Wednesday, May 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۱:۳۷ شناسه خبر : ۷۶۵۲۱۵

شغل های سیار ساماندهی شود
رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به ضرورت ساماندهی شغل های سیار گفت: ساماندهی مشاغل سیار به معنای ایجاد شغل جدید نیست.

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، «الهام فخاری» در جلسه صد و بیست و سوم شورا و در جریان بررسی طرح ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون در تهران گفت: کمیته ساماندهی که سال های قبل جلساتی برگزار نکرده بود در دوره پنجم شورا جلساتی با کمیته اجتماعی برگزار کردند و تلاش کرده با لحاظ حقوق ذی نفعان به موضوع ساماندهی مشاغل رسیدگی کند.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: برخی مشاغل در دوره های تاریخی و زمانی تعریفی نداشته و مشاغلی که در دهه های 30 و 40 معنادار بودند امروز معنایی ندارند، برای نمونه در قانون شهرداری وقت موضوع نحوه نگهداری احشام مطرح بود این در حالی است که این موضوع امروز موضوعیت ندارد.

 

وی با بیان اینکه باید شرایط جدید را پذیریم و برای ساماندهی آن برنامه ریزی کنیم، خاطرنشان کرد: توسعه فناوری باعث شده است که برخی شغل ها ایجاد شود که پیش از این وجود نداشته است و با این نگاه باید بپذیریم که شرایط جدیدی پیش روی شهر قرار دارد و آنچه که تهدید محسوب می شود به فرصت تبدیل کنیم و این رویکرد با ساماندهی مشاغل ایجاد خواهد شد.

 

فخاری با بیان اینکه با ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون در شهر تهران مواجه هستیم، گفت: برای اجرای این طرح مصوبات قبلی نداریم، بنابراین جلساتی توسط کمیته های اجتماعی و مشارکت مردمی برای ارایه مصوبه ای در این خصوص برگزار شده است.

 

وی با بیان اینکه باید ظرفیت های جدید را در ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون مورد توجه قرار دهیم، خاطرنشان کرد: عدم ورود به موضوعی در شهر به معنای آن نیست که واقعیت شهر را انکار کنیم.

 

فخاری با بیان اینکه بخش های مختلفی در حوزه مشاغل سیار و بی کانون توسعه پیدا کرده اند که متولی مشخصی ندارند، تصریح کرد: این مشاغل متولی مشخصی ندارند و ساماندهی نشده اند و موسسات مختلف نیز پاسخگوی مسایل آنها نیست.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: ساماندهی مشاغل لزوما به معنای تعریف شغل جدید نیست بلکه شیوه عرضه و ارایه ساماندهی می شود که این موضوع می تواند با استفاده از ظرفیت های مدنی و مردمی شورا از طریق مذاکره با اصناف حل و فصل شود.

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

قائم مقام انجمن اهدای عضو ایرانیان گفت:

سالانه ۶ هزار عضو حیاتی قابل پیوند دفن می شود

قبادی گفت: سالانه خانواده های ۲ هزار نفر از افراد مرگ مغزی رضایت به اهدای عضو نمی دهند، که باعث می شود ۶ هزار عضو قابل پیوند دفن شود.

اخبار برگزیده شبستان