خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸

الأربعاء ١٧ رمضان ١٤٤٠

Wednesday, May 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - انتظامی زمان :   ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۱:۳۲ شناسه خبر : ۷۶۵۲۰۴
رییس پلیس راهور ناجا:
پلیس موفق پلیسی است که با مردم مدارا کند
سردار مهری گفت:پلیس موفق پلیسی است که با مردم مدارا کند لذا ما به دنبال این هستیم که نگاه های منفی ای که نسبت به پلیس وجود دارد از بین برود تا پلیس حرفه ای و با اخلاق اسلامی داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، سردار «تقی مهری» امروز سه شنبه )بیست و سوم بهمن) در مراسم دوره استانداردسازی و تعالی رفتار کارکنان راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به راهپیمایی 22 بهمن گفت: پلیس در حوزه انتظامی و ترافیکی در سراسر کشور توانست به خوبی عمل کند. نیروی انتظامی بهترین ماموریت را برای برقراری نظم و امنیت برای راهپیمایی 22 بهمن و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اجرا کرد.

 

رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به استانداردسازی رفتار و تعالی کارکنان ناجا بیان کرد: دوره های استانداردسازی کارکنان نیروی انتظامی علیرغم فشردگی مأموریت ها بسیار خوب انجام می شود و امیدواریم این دوره ها بتوانند کمک بزرگی به برقراری نظم و امنیت کشور کند. همه دست اندرکاران نیروی انتظامی به ویژه فرمانده ناجا توجه ویژه ای به مسئله آموزش دارند، به همین دلیل «قرارگاه جهادی تربیت و آموزش »را در نیروی انتظامی راه اندازی کرده و نتایج خوبی هم تاکنون به دنبال داشته است.تا امروز در نیروی انتظامی ماموریت ها بر اساس تجزیه و تحلیل ها و به صورت علمی برگزار می شود.

 

رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه اهداف شناختی، گرایشی و رفتاری از مهمترین موضوعات دوره های استانداردسازی رفتار کارکنان نیروی انتظامی است، بیان کرد: از نظر شناختی ما به دنبال این هستیم که همه کارکنان پلیس راهور مبنای رفتاری خود را تحکیم ببخشند و با نگرش های نو آشنا شوند.

 

سردار مهری در ادامه افزود: جامعه از نظر فرهنگ و سواد در سطح بالایی است و اقناع سازی نقش مهمی در جامعه دارد و ما به دنبال این هستیم که رفتار ترافیکی همکاران خود را افزایش دهیم.

 

رییس پلیس راهور ناجا همچنین افزود: ما در این دوره ها به دنبال افزایش بینش کارکنان خود هستیم و با برگزاری این آموزش ها، زمینه های لازم را برای افزایش بینش آنها فراهم می کنیم.

 

سردار مهری با بیان اینکه پلیس موفق پلیسی است که با مردم مدارا کند اظهار کرد: همچنین ما به دنبال این هستیم که نگاه های منفی ای که نسبت به پلیس وجود دارد از بین برود تا پلیس حرفه ای و با اخلاق اسلامی داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه ما در این دوره ها به دنبال انتقال تجربه در سطح کشور هستیم، افزود: ما به دنبال وحدت رویه در بین کارکنان پلیس راهور و اجرایی و عملیاتی کردن گفتمان پلیس در سراسر کشور می باشیم و همچنین یکی دیگر از اهداف ما در برگزاری دوره های استانداردسازی تعالی رفتار کارکنان این است که تمام کسانی که به دنبال اعمال قانون هستند این آموزش ها با یک رویکرد مشخص برای کارکنان به اجرا درآید.

 

سردار مهری با بیان اینکه دوره های استانداردسازی از سال 1380برگزار شده است، افزود:این دوره ها نتایج مثبتی به دنبال داشت و در انجام مأموریت ها در حوزه های مختلف بسیار تاثیرگذار بودند. خوشبختانه از سال 80 شکایات مردم نیز نسبت به پلیس کاهش یافته است لذا ما به دنبال این هستیم که حتی یک شکایت هم وجود نداشته باشد.

 

سردار مهری با بیان اینکه خویشتن داری باید اولویت کارکنان پلیس راهور باشد، تصریح کرد: صبر و مقاومت از دیگر ویژگی هایی است که باید در بین کارکنان ما وجود داشته باشد و همچنین تقوای الهی نیز از دیگر ویژگی هایی است که باید در اولویت کارکنان پلیس راهور قرار بگیرد، چون داشتن تقوا به کنترل نفس انسان در پیچ و خم های خطرناک بسیار تاثیرگذار است.

 

وی علاقه مندی و دلسوزی را از دیگر ویژگی های پلیس موفق عنوان کرد و افزود: اگر علاقه مندی و دلسوزی نباشد،ماموریت ها به خوبی اجرا نمی شود و همچنین امانتداری نیز از دیگر ویژگی هایی است که باید یک پلیس در طراز انقلاب اسلامی مزین به آن باشد و رازدار اسرار مردم نیز باشد.

 

رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه صداقت یکی دیگر از ویژگی های مهم یک پلیس موفق است، افزود: پلیس موفق هیچ گاه بر سر حقایق سرپوش نمی گذارد. ما باید در انجام ماموریت های خود صادقانه عمل کنیم و همچنین شجاعت داشته باشیم، چون انسان ترسو نمی تواند موفق باشد لذا پلیس باید خطرپذیر باشد در غیر این صورت موفق نخواهد شد.

 

وی گفت: غیرت ویژگی دیگر پلیس موفق است و یک پلیس هنگامی که متوجه نگاه نامربوط فردی به ناموس دیگران می شود باید جلویش را بگیرد لذا ما باید بر اساس ارزش های اسلامی پلیسی باشیم که در طراز انقلاب و جمهوری اسلامی است.

 

وی با اشاره به شهامت به عنوان یکی دیگر از ویژگی های پلیس موفق، افزود: پلیس موفق پلیسی است که در برخورد،عدالت را رعایت کند و اگر جایی هم مرتکب خطایی شدند، اشتباه خود را بپذیرند و آن را جبران کنند.

 

سردار مهری تصریح کرد: پلیس راهور تنها پلیسی است که هم می بیند، هم مشاهده می کند ،هم حکم صادر می کند و هم را اجرا می کند در صورتی که پلیس های دیگر باید با هماهنگی دستگاه های قضایی وارد عمل شوند.

 

وی با بیان اینکه پلیس موفق از سلسله مراتب خود اطاعت می کند، افزود: ما این ویژگی را در پلیس های راهور مشاهده می کنیم.

 

رییس پلیس راهور ناجا افزود: افسران پلیس باید با سخت گیری و دقت مأموریت های خود را انجام دهند و با قاطعیت با مجرمان برخورد کنند. همچنین یکی دیگر از ویژگی های پلیس موفق، ایثارگری است. اگر امروز ما استقلال و آزادی داریم به دلیل همین ایثارگری ها می باشد.

 

وی گفت: عدم مقابله به مثل با پرخاشگری یکی دیگر از ویژگی های افسران ماست، بنابراین ما باید در عین اقتدار با بهترین شکل با رانندگان متخلف صحبت کنیم.

 

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که پلیس در معرض دید همگان است، افزود: مقام معظم رهبری فرمودند: ماموران ناجا باید مقتدر، هوشیار و عادلانه با متخلفان برخورد کنند و برای داشتن پلیسی در طراز انقلاب اسلامی باید پویا و متحرک باشند.

 

وی اظهار کرد: ما نباید در برخوردها باعث ایجاد تنش و مشکل در جامعه باشیم و با بردباری و ادب با رانندگان و عابران پیاده برخورد کنیم. حضرت علی (ع) فرمودند همه چیز به عقل وابسته است و عقل نیازمند ادب است، بنابراین رفتار، کردار و گفتار ما باید به بهترین وجه با مردم باشد.

پایان پیام/35

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

قائم مقام انجمن اهدای عضو ایرانیان گفت:

سالانه ۶ هزار عضو حیاتی قابل پیوند دفن می شود

قبادی گفت: سالانه خانواده های ۲ هزار نفر از افراد مرگ مغزی رضایت به اهدای عضو نمی دهند، که باعث می شود ۶ هزار عضو قابل پیوند دفن شود.

اخبار برگزیده شبستان