خبرگزاری شبستان

جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

الجمعة ٢٠ شعبان ١٤٤٠

Friday, April 26, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خراسان جنوبی - زمان :   ۱۳۹۷/۱۱/۲۲ - ۱۵:۲۷ شناسه خبر : ۷۶۵۰۲۷
نهالی که چهل ساله شد؛
مردم شیعه و سنی خراسان جنوبی چله انقلاب را جشن گرفتند/ زمستان داغ!
مردم شیعه و سنی مرکز خراسان جنوبی با حضور تماشایی و باشکوه خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن، وعده تابستان داغ آمریکایی ها را به زمستان داغ برای آنها تبدیل کردند.

خبرگزاری شبستان- خراسان جنوبی؛ هنوز بیش از یک ساعت تا آغاز مراسم راهپیمایی 22 بهمن در بیرجند مانده است که کودکان با در دست داشتن پرچم و بادکنک های رنگی به سمت میادین مشخص شده برای مسیر راهپیمایی در حرکت هستند. برخی پیرمردها عصازنان و با کمی خمیده از کنار خیابان حکیم نزاری به سمت میدان شهدا در حرکت هستند تا با حضور خود در جشن انقلاب پیام مهمی را برای آمریکا، صهیونیست ها و نوکران آنها در منطقه مخابره کنند.

 

پیرمردی با همراهی فرزندان خود به سمت مسیر راهپیمایی می رود، معلوم است که به سختی و با پاهای پردرد؛ خود را به این مراسم رسانده است، او می گوید: « ما از هر چه گلایه داشته باشیم، جای خود؛ اما هرگز به اجنبی ها اجازه نخواهیم داد که ذره ای در کشور ما دخالت بکنند، ما محکم و استوار پای انقلاب، نظام و رهبرعزیزمان هستیم و خواهیم بود.

 

قبل از انقلاب اسلامی اوضاع خیلی خراب بود، مردم نان خوردن نداشتند و مجبور بودند برخی علوفه های صحرا را با جو آسیاب کنند و نان بدست بیاورند و بخورند تا زنده بمانند، الان خدا را شکر ایران اسلامی به برکت خون شهدا پر نعمت است، برخی از جوانان تر ها نق می زنند و قدر این نعمت ها را نمی دانند، درست است که گرانی داریم اما این مشکلات در برابر سختی های قبل از انقلاب هیچ است».

 

ساعت کم کم به 9 صبح نزدیک شده و میدان شهدا جای سوزن انداختن ندارد، خیلی ها به دلیل ازدحام جمعیت به سمت میدان ابوذر در حرکت هستند، از حضور باشکوه مردم در همین دقایق ابتدایی به خوبی معلوم است که امروز ملت ایران قرار است «تابستان داغ» آمریکایی ها را تبدیل به «زمستانی داغ» برای آنها کنند.

 

وزیر اطلاعات، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و استاندار خراسان جنوبی از همان ابتدای مراسم در بین مردم حضور پیدا کرده اند و با مردم همراه شده اند تا اهمیت حضور در این روز به نشان دهند.

 

جمعیت با شعارهای کوبنده «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» به سمت میدان ابوذر حرکت می کنند، جمعی از برادران اهل سنت بیرجند هم در همان ابتدا به سایر تظاهرکنندگان می پیونند و با مشت های گره کرده فریاد « مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل» سر می دهند.

 

حضور باشکوه اهل سنت در راهپیمایی 22 بهمن

یکی از برادران اهل سنت خراسان جنوبی با بیان اینکه ما امروز در راهپیمایی دشمن شکن حضور پیدا کردیم تا مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی بزنیم، می گوید:« غربی ها هرگز موفق نمی‌شوند به اهداف خود برسند، تا زمانی که مسلمانان با هم اتحاد داشته باشند اینها هیچ غلطی نخواهند توانست بکنند. پیام ما به آمریکا و ایادی غرب این است که ما تا آخر پای این نظام و رهبری ایستاده ایم و از آرمان های اسلام و انقلاب دفاع خواهیم کرد».

 

یکی دیگر از برادران اهل سنت هم با بیان اینکه من هر سال شرکت می کنیم و این یک وظیفه ملی است، می گوید:« با توجه به اینکه امروز در بحران‌های شدید اقتصادی هستیم، اما می بینیم که ملت امروز چه باشکوه در مراسم راهپیمایی 22 بهمن شرکت کردند و حضور ما مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی است، با این انسجامی که در امت است آنها ناامید می شوند.»

 

او با بیان اینکه آمریکا و ایادی غرب در همه صحنه ها شکست خورده هستند، ادامه می دهد: « من خودم قبل از انقلاب نظامی بودم، قبل از انقلاب مردم زندگی می کردند و کاری به مسائل جانبی نداشتند اما الان الحمدلله بیدار شدند، قبل از انقلاب امکانات کم بود، به برکت انقلاب اسلامی امروز خیلی کشور پیشرفت کرده است، ان شاء الله آمریکا و اسرائیل هم همه نابود هستند».

 

آمریکا محور شرارت در منطقه

به سمت میدان میدان ابوذر حرکت می کنیم، به یکی از اتباع خارجی نزدیک می شوم که با در دست داشتن تسبیح و فریاد کوینده شعار «مرگ بر آمریکا» به همراه دیگر راهپیمایان به سمت میدان ابوذر در حرکت هستند، «عبدالسلام» یکی از برادران اهل سنت افغانی است که به گفته خودش در ایران زندگی می کند، می گوید: « بدلیل اهمیت حضور در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کردم، این حضور برای ایران اسلامی برای همه مسلمانان شیعه و سنی مفید است بدلیل اینکه برای آمریکا و تمامی کفر جهانی دندان شکن باشد، ما راهپیمایی می کنیم تا آمریکا بفهمد که نیرو و توان جمهوری اسلامی بسیار بالا است و مردم ایران و مسلمانان سایر کشورها با هم متحد هستند تا آمریکا را از پای در آوردند و آمریکا را کمر شکن کنیم

 

او تاکید می کند: «ان شاء الله اسرائیل 25 سال آینده را همانطور که رهبر جهان اسلام فرمودند نخواهد دید و این وعده الهی در قرآن است. خدا در قرآن گفته که اسلام همیشه پیروز بوده و دشمنان اسلام از جمله اسرائیل و همراهان نابکار آنها هیچ غلطی نمی توانند بکنند و هر برنامه ریزی که بکنند نقش بر آب خواهد شد.»

 

عبدالسلام به حضور چندین ساله آمریکا در افغانستان و دستاورد این حضور اشاره می کند و می گوید: «آمریکا در افغانستان غیر اینکه به ما ضربه زد و گروه های مجاهدین را به جان هم انداخت تا همدیگر را به قتل برسانند هیچ منافعی برای ما نداشت و از نظر اقتصادی هم اقتصاد کشور ما خیلی خراب است و معادن را آمریکا برای خود می برد و در افغانستان در حال حاضر جنگ، ترور و اخلالگری ادامه دارد و هیچ پیشرفتی در این کشور غیر از جنگ و ترور و مسلمان کشی نداریم؛ اما در ایران اسلامی به برکت خون شهدا امنیت خوبی را مشاهده می کنیم».

 

همین پسرم آمریکا را می خورد!

کودکان که همیشه در راهپیمایی ها جزو اولین نفرات برای حضور در مراسم هستند، امسال هم در جشن چهل سالگی انقلاب به همراه پدر و مادر خود در گهواره و یا سوار بر دوش و برخی ها هم پیاده و با داشتن پرچم های خوش رنگ کشور و عکس مقام معظم رهبری در دست در این مراسم شرکت کرده اند.

 

برخی از بچه ها در غرفه «نقاشی صورت» که در حاشیه مراسم راهپیمایی قرار گرفته حضور پیدا می کنند و گونه های زیباشان را با نقاشی پرچم زیبای کشورمان زیباتر می کنند، تعدادی از نونهالان و نوجوانان هم چفیه بر دوش، کف دست های خود شعارهایی را در حمایت از نظام و انقلاب و ارادت خود نسبت به مقام معظم رهبری نوشته اند.

 

امیرعلی یکی از بچه ها که آدمک ترامپ را با چند تیکه لباس مندرس ساخته است و با خود به راهپیمایی آورده می گوید:« می خواستم با این کار مشتی به دهان آمریکا و ترامپ بزنم و به آنها بفهمانم که ابهت آنها در حد همین عروسک پارچه ای که قرار است تا دقایقی دیگر به آتش کشیده شود هم نیست؛ آنها باید بفهمد که ملت ایران می تواند از خود خود دفاع کند، من 13 سال دارم و از مدرسه سندروس آمدم تا به آمریکا و اسرائیل بگویم بدانید که ایران می تواند از خود دفاع کند و مشت محکمی هم بر دهان آنها بزند، تکرار می کنم آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند».

 

رهبرم؛ من فقط به خاطر لبخند تو آمده ام

«یگانه علیزاده»، یکی از دختران نونهال که به همراه پدر خود با دوچرخه، چفیه و عکس‌‎هایی از مقام معظم رهبری در دست به راهپیمایی آمده است، او برگه ای را جلوی دوچرخه خود نصب کرده که بر روی آن نوشته شده؛ « دیگران را نمی دانم اما من فقط به خاطر لبخند تو آمده ام خامنه ای».

 

پدر یکانه معتقد است دشمنان اسلام و نظام هرگز موفق نخواهند شد به اهداف خود برسند چراکه مردم پای نظام، انقلاب و رهبرشان هستند؛ «دشمنان بدانند که درست است وضعیت اقتصادی خوب نیست؛ اما همیشه در صحنه هستیم و از رهبر و نظام خود دفاع می کنیم، دشمن هم هیچ غلطی نمی تواند بکند».

 

راهپیمایان در گهواره!

آقای «مسعودی» هم با خردسال خود در هوای سرد زمستان به راهپیمایی 22 بهمن آمده است و پیام مهمی برای آمریکا و بدخواهان نظام دارد، او می گوید: « من خودم دهه شصتی هستیم و انقلاب و جنگ را ندیدم؛ اما ارزشهای آن را درک کردم. این انقلاب پا بر جا است و تا زمانی که ارزش های انقلاب پا بر جا باشد؛ آمریکا و دشمنان اسلام هیچ غلطی نخواهند توانست بکنند،آمریکا و اسرائیل هم مدام دارند از جمهوری اسلامی سیلی می خورند اما خودشان خبر ندارند».

 

او می گوید: «فرزندم و هم سن و سالهای او نسل پنجم انقلاب هستند و باید از همین الان با ما به این مراسم ها بیایند تا ارزش های انقلاب را یاد بگیرند، این وظیفه نسل اول، دوم و سوم انقلاب است تا ارزش ها را به فرزندان خود منتقل کنند و این انقلاب همچنان ادامه دارد، چنانچه به درستی به وظیفه خود عمل کنیم دشمن هیچ وقت موفق نخواهد بود».

 

فرزند خردسال آقای مسعودی در حال پاره کردن برگه ای است که بر روی آن نام آمربکا آمده است؛ پدرش در واکنش به این حرکت فرزند دو ساله اش با خنده می گوید:« فرزندم از همین الان که در گهواره است آمریکا را می خورد چه برسد که بزرگ شود».

 

حضور جوانان با ظواهر مختلف

در راهپیمایی امسال شاهد حضور همه اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان با تیپ و قیافه و لباس های مختلف بودیم، برخی از جوانان با همان ظاهر همیشگی خود که خیلی وقت ها دشمنان به آن دل بسته اند و فکر می کنند این جوانان را توانسته از مسیر منحرف کند، آمده بودند تا نشان دهند که در هر جا بحث دفاع از نظام و انقلاب و اسلام باشد با هر ظاهر و سلیقه ای در کنار همدیگر متحد هستیم.

 

مسیر راهپیمایی تقریبا به انتها نزدیک می شود و مردم در خیابان پاسداران بیرجند به سمت میدان قدس در حرکت هستند، چندین تن از جانبازان سرافراز کشورمان هم با ویلچر در میان مردم با مشت های گره گرده و شعارهای کوبنده در حرکت هستند، زلیخایی یکی از جانبازان سرافراز که با ویلچر به راهپیمایی آمده است، می گوید؛ «همان طور که رهبر عزیزمان فرمودند ما همیشه باید در صحنه باشیم، ما تا آخر ایستاده ایم و دست از آرمان های انقلاب و امام و راه شهدا بر نمی داریم، حضور مردم با وجود گلایه از برخی مسئولان بدلیل مشکلات اقتصادی اخیر، عالی بود».

 

ترامپ برو بمیر!

این پیام را هم به طور خاص به ترامپ می گوید «ترامپ این صحنه های زیبا را بیین و برو بمیر! من فقط به عشق امام راحل و شهدا آمده ام تا بگوییم آمریکا و اسرائیل و اروپا و همه بدخواهان این ملت بدانند که به کوری چشم آنها انقلاب ما چهل ساله شد و آنان آرزوی نبودن این نظام را به گور خواهید برد».

 

نصرآبادی جانباز قطع نخاع و 70 درصد استان هم با بیان اینکه همه مدیون شهدا هستیم، می گوید: «باید پای ارزش ها، دین و آرمان های امام و شهدا بمانیم و پای حمایت از ولایت بایستیم، من یکبار قطع نخاع شدم اگر هزاران هزار بار دیگر قطع نخاع شوم دست از حمایت از رهبر عزیز بر نمی دارم و تا خون در رگ هایم جاری است پشتیبان رهبر و انقلاب هستم».

 

او تاکید می کند: « ترامپ این را بداند که تازنده هستیم و نفس داریم؛ دست از حمایت از نظام و رهبرمون بر نمی داریم و ترامپ هم یک بازیچه صهیونیست ها بیش نیست! اربابان تو هیچ غلطی نتوانستند بکنند و الان زیر خروارها خاک هستند و آرزوی نبودن نظام را به گور بردند و تو هم ان شاء الله به زودی این آرزو را گور خواهی برد».

 

در مراسم ۲۲ بهمن امروز خیلی‌ها با گرفتن عکس‌های سلفی سعی کردند تا این روز بیاد ماندنی را در قاب دوربین‌های خود ثبت کنند.  

 

 

 

گزارش: جواد شریفی نیا

 

 

پایان پیام/404

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح:

استیصال دشمن در مقابل نظام اسلامی!/چهل ساله دوم انقلاب پایان عمر آمریکا در جهان است

سردار شکارچی گفت: در چهل ساله دوم انقلاب باید با سرعت و مقتدرانه هر چه زودتر به عمر آمریکا خاتمه دهیم لذا اگر کسی غیر این راه بخواهد مسیری را طی کند خائن انقلاب است.

اخبار برگزیده شبستان