خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٦ رمضان ١٤٤٠

Tuesday, May 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کرمان - زمان :   ۱۳۹۷/۱۱/۲۲ - ۱۳:۲۷ شناسه خبر : ۷۶۴۹۳۷
ابوترابی فرد در اجتماع گسترده و پرشور کرمانی ها:
لزوم تحکیم پیوند امت اسلام با مقتدای خویش/ دهه پیش رو فصل جدیدی از مبارزه ملت ایران با امریکا و استکبار جهانی است
امام جمعه موقت تهران بااشاره به گوشه ای از دستاوردهای انقلاب اسلامی آن را نتیجه اطاعت امت از رهبری دانست و بر لزوم توجه به افق پیش رو تأکید و اعلام کرد: ‌قطعاً استکبار از انقلاب اسلامی، جبهه مقاومت و ملت های شجاع منطقه سیلی های جدیدی دریافت می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد، در اجتماع گسترده و پرشور کرمانی ها در راهپیمایی دشمن شکن ۲۲ بهمن، این حضور را برگ زرین دیگری بر اوراق درخشان تاریخ انقلاب اسلامی دانست و گفت: مردان و زنان سلحشوری که ایمان و استقامت و وفاداری به اسلام و انقلاب و رهبری را به نمایش گذاشتند.

 

 

وی با بیان اینکه کرمان خطه  سردار سلحشور سپاه اسلام-سردار سلیمانی- است که نماد همه ارزش های متعالی انقلاب و ارزش های والای اسلامی است؛ تصریح کرد: شما در این مدرسه و در محضر این آموزگاران درس آموختید.

 

 

ابوترابی فرد با یادآوری این مطلب که انقلاب اسلامی در ۴ دهه از عمر مبارک خویش به دستاوردهای بزرگی دست یافته و قله های بزرگی را فتح کرده و برای اسلام و مسلمین و ملت ایران دستاوردهای دست نیافتنی را ثبت‌ کرده است؛ بیان داشت: تبدیل شدن جمهوری اسلامی به نماد مردم سالاری دینی، نهادینه کردن مشارکت مردم در خلق نهادهای سیاسی و شکل‌گیری نظام برآمده از اراده ملت، از دستاوردهای انقلاب است.

 

 

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی این حقیقت را تثبیت کرد که با حضور ملت ایران و ملت های جهان می توان شاهد تحول و پیشرفت بود و باید مردم در همه صحنه ها حضور یافته و با افتخار به گذشته خویش و جوانان، با عزمی راسخ راه را برای تحکیم ارکان مردم سالاری دینی هموار کنند وشاهد مشارکت گسترده ملت ایران در شکل گیری نهادهای سیاسی باشیم.

 

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، جایگاه مردم سالاری را با توجه به نقش مردم در انتخاب رهبری توسط خود مردم و نهادهای اجرایی و قوای سه گانه مورد اشاره قرار داد و تأکید کرد: ارکان مردم سالاری دینی را باید استحکام ببخشیم تا به پیروزهای دیگر نائل شویم.

 

 

وی با بیان اینکه اقتدار ایران و هویت دینی انقلاب در حضور فقیه عادل اسلام شناس مدیر و مدبر در اریکه قدرت سیاسی معنا یافته؛ مردم سالاری دینی را حاکمیتِ فقاهت و عدالت و درایت در جامعه اسلامی معنا کرد و گفت: باید رکن اقتدار امام اسلام را پاس داریم و پیوند استوار امت با امام خویش را تحکیم ببخشیم.

 

 

ابوترابی فرد با بیان اینکه دفاع مقدس، اطاعات از فرماندهی کل قوا را به نردبان اقتدار ملت ایران تبدیل کرد؛ خاطرنشان کرد: ‌پیروزی ملت ایران در ۴ دهه با فشارهای سیاسی و نظامی و امنیتی دستاورد پیوند و اطاعات امت از رهبر خویش است و امروز بالندگی ما به این پیوند افتخارآفرین گره خورده که باید آن را تحکیم و استوار ببخشیم؛ اگر امروز ملت لبنان، حشد الشعبی، غزه، یمن که یکپارچه در برابر همه دسیسه ها ایستاده، حاصل پیوند امت اسلام با امام و زعیم ومقتدای خویش است.

 

 

وی خاطرنشان کرد: در عرصه های اقتصادی شاهد شکل گیری زیرساخت ها در تمام زمینه هاهستیم؛ در آموزش عالی، بهداشت و درمان و زیرساخت های توسعه کشور امروز ایران اسلامی دارای نام و نشان است و در فناوری نانو چهارمین کشور دنیا، درهوافضا نهمین، در دانش و فن اوری هسته جزو چند کشور دنیا، در قدرت موشکی جزو چند کشور اول جهان نام شما ثبت است و در پیوند کبد حرف اول در جهان را می زنیم.

 

 

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: این توسعه و پیشرفت علمی که اساس پیشرفت همه ملت ها است، دستاورد انقلاب است؛ امنیت، وحدت و یکپارچگی ملت در سایه انقلاب و حضور شما معنا یافته‌؛ کدام ملت است در سایه مردم سالاری دینی حرکت کرده و به قدرت سیاسی در جهان تبدیل شده و قله های پیشرفت علمی را تجربه و در فضای امن تنفس کرده و وحدت و یکپارچگی  رمز عزت و عظمت آنان باشد؟ قطعاً در ۴ دهه آینده در افق پیشرفت و دستیابی به توانایی های والا حرکت خواهید کرد و امید به آینده رمز عزت و اقتدار ما است.

 

 

وی با تأکید بر اینکه باید در جایگاه ۱۰ قدرت اول جهان قرار بگیریم و از نظر اقتصادی جزو چند کشور اول آسیا باشیم، اظهار داشت: این نقشه راه برای ایران اسلامی تعریف شده و شما با عزم و اراده و دستیابی به قله های رفیع علم و دانش پیشگام این حرکت عزت بخش و اقتدار آفرین باشید.

 

 

ابوترابی فرد بخشی از فرمایشات رهبری معظم انقلاب در خصوص پیشرفت و برنامه های آینده را بازخوانی کرد و افزود: برنامه پیشرفت مشخص و برنامه سنجیده ای است و هر روزی و هر دوره ای از زندگی شما اقتضائاتی دارد و باید خود را موظف به {سهمیم بودن}در بخشی از پیشرفت علمی بدانید.

 

 

وی تصریح کرد: گر در جغرافیای ایران زندانی شوید طعم اقتدار را نخواهید چشید لذا اقتدار ما با اقتدار ملت عراق و سوریه و فلسطین و یمن و بحرین و... پیوند خورده است و ما همه با هم در کنار هم در برابر همه دنیای کفر و نظام سلطه و استکبارباید  بایستیم؛ سال ۹۸ و سال ها  و دهه پیش رو فصل جدیدی از مبارزه ملت ایران با امریکا و استکبار جهانی است؛ ‌قطعاً استکبار از انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت و ملت های شجاع منطقه سیلی های جدیدی دریافت خواهد کرد.

 

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پیشرفت در اخلاق و معنویت را مورد تأکید قرار داد و با اشاره به اینکه در ۴ دهه پیش رو باید در این قله ها قرار بگیریم؛ قله هایی از عدالت اجتماعی که عدالت پیام انبیای الهی و پیام پیامبر اعظم و پیام انقلاب اسلامی است؛ در خطاب به مسئولین گفت: مسئولین، مدیران کشور، مدیران ارشد و میانی دین را پناهگاه خود قرار دهید؛ یک مدیر در نظام اسلامی باید بر اساس آموزه های وحیانی قدم بردارد و آراسته به ارزش های دینی باشد وبه فرموده امام علی علیه السلام دین باید تکیه گاه و پناهگاه او باشد و عدل را شمشیر خود قرار دهد و با شمشیر عدالت باید جامعه را اداره کرد و فقط شعارش بسط عدالت نباشد که در این نظام جایگاهی ندارد.

 

 

وی بار دیگر بر مؤلفه هایی از جمله پیشرفت در اخلاق و معنویت، امنیت اجتماعی و اخلاقی و ارتقا بهره وری‌ تأکید کرد و با اشاره به اینکه در این حوزه بسیار ضعیف هستیم؛ تأکید کرد: رشد اقتصادی مرهون بهره وری و مدیریت مصرف و استفاده درست از نیروی انسانی است و با هزینه های کلان هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد بلکه با بهره وری می توان فقر را از جامعه ریشه کن کرد؛ اینها افق های پیش رو است.

 

 

 

ابوترابی فرد با بیان اینکه دهه پیش روباید دهه قانونگرایی باشد و مدیران باید در این عرصه پیشگام و نماد قانون مداری و احترام به قانون باشند تا مردم ببیند مدیران کشور به معنای واقعی کلمه به قانون احترام می گذارند؛ اظهار داشت: ایران امروز نماد وحدت ملی است و یکپارچگی در صفوف ملت وجود دارد و باید هرگونه اختلاف را از جامعه اسلامی ریشه کن‌ کرد؛ کشوری که قرآن و پیامبر اسلام و قبله و نماز و اهل بیت و امام علی علیه السلام دارد نباید گرفتار اختلاف باشد؛ امروز اهل سنت و شیعیان در کنار هم به این سخن فخر رازی توجه دارند کسی که امام و مولای خود را علی بن ابی طالب قرار دهد دین و دنیای خود را آباد کرده است.

 

 

وی با افزودن این مطلب که وحدت ملی باید ارتقا یابد و کمترین زمینه اختلاف در جامعه دیده نشود و مسئولین باید پیشگام باشند و از هر سخن و کلام که کمترین تفرقه را خلق می کند، پرهیز کنند؛ بیان داشت: پیشرفت در رفاه عمومی که همه طبقات بتوانند از رفاه برخوردار شوند این آرمان دست یافتنی قطعی جمهوری اسلامی است و پیشرفت در رشد و درک سیاسی و قدرت تحلیل سیاسی که این رشد مثل یک حصار پولادین در برابر بدخواهی دشمنان است.

 

 

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه جوان عالم سیاسی مؤمن با درک و تحلیل و فهم و بصیرت سیاسی می خواهیم و حوزه و دانشگاه باید در قله درک و تحلیل سیاسی باشد؛ افزود: با عزم و اراده و حضور یکپارچه درهمه صحنه ها در کنار رهبر و ملت های مسلمان منطفه در برابر همه دنیای کفر و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا می ایستیم.

 

 

وی در پایان، مرگ بر آمریکا را مرگ بر مزدورانی که سالهاست ملت مظلوم غزه را محاصره کردند؛ مرگ بر رژیمی که سرزمین فلسطین را غصب کرده، ۴ سال ملت قهرمان یمن را محاصره و بمباران کرده، اربابانی که گروه های تکفیری و تروریستی را خلق و حمایت می کند، مرگ بر داعش، مرگ بر جهانخورانی که عزت و استقلال و عظمت ملت اسلام را بر نمی تابند و  مرگ بر دشمنان اسلام و ملت بزرگ ایران دانست و ابراز امیدواری کرد: با شعار همیشه ماندگار «مرگ بر امریکا» شاهد پبروزی های بزرگ و افتخارات در همه صحنه ها باشیم.

 

پایان پیام/80
کلید ‫واژه‌ها:
|
|
|

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

کرمان، نهمین استان کشور به لحاظ جمعیت/ افزایش جمعیت نیازمند عزم همگانی است

مدیرکل ثبت احوال استان کرمان با ارائه آماری از ترکیب جمعیتی استان تأکید کرد: موضوع افزایش جمعیت نیازمند عزم همگانی و مشارکت همه دستگاه ها در این امر است.

اخبار برگزیده شبستان