خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

الجمعة ١٨ صفر ١٤٤١

Friday, October 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اصفهان - زمان :   ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۱۱:۴۱ شناسه خبر : ۷۶۳۲۴۸
اندر احوالات عزل و نصب های یک اداره؛
اداره ای که دردو ماه چندین رییس داشت/ سرپرست حکم گرفت
اداره ورزش و جوانان شهرستان گلپایگان در کمتر از دوماه شاهد عزل و نصب های مکرر و حواشی متعددی بود که درنهایت رسول باروتی حکم سرپرستی اداره را اخذ کرد.

خبرگزاری شبستان-گلپایگان: طرح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان که دوم مرداد در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و 17 مرداد ماه با تایید شورای نگهبان قانون شد و 17 استاندار، 80 معاون استاندار و هزار و ۲۰۰ مدیر بازنشسته را از پست های مدیریتی پایین کشید، اما یکی از این عزل و نصب ها در شهرستان گلپایگان حواشی جالبی داشته است و اداره ورزش و جوانان شهرستان در کمتر از دوماه، سه رییس به خود دیده است.

 

داستان از جایی آغاز می شود که مراسم تودیع و معارفه رییس اداره ورزش و جوانان را پنج شنبه 6 دی ماه اعلام می کنند، اما به دلایلی این مراسم انجام نمی شود و خبرنگاران در پی گیری های خود با پاسکاری بین مسئولان شهرستان گلپایگانی و استان مواجه می شوند و شایعه دخالت امام جمعه گلپایگان در این ماجرا را پررنگ می کنند و قرار می شود که شخص دیگری برای این پست معرفی شود و این مراسم به صورت رسمی برگزار می شود.

 

کانال مجازی اداره ورزش و جوانان  دوهفته بعد، تصاویر دیدارهای رییس اداره جوانان با بعضی مسئولان شهرستان و روسای هیات های ورزشی منتشر می کند و نادیا مرادی  که معارفه اش در دوهفته پیش صورت نگرفت را به عنوان رییس این اداره معرفی کرد.

خبرنگار شبستان در تودیع و معارفه مدیر آموزش و پرورش شاهد بحث لطیف و ظریف میان امام جمعه و فرماندار به بهانه پرداختن ابعاد وجودی حضرت فاطمه (س) پس از معرفی تلویحی این رییس اداره بود و شایعات در کنار امام جمعه شهر پر رنگ تر می شود تا اینکه در جلسه پرسش و پاسخ میان مردم و مسئولان در مسجد حجت الاسلام، امام جمعه پاسخ این شایعات را می دهد:

 

حجت الاسلام «محمد تقی کرامتی»  با بیان اینکه  یکی از جلوه های برکات نظام جمهوری اسلامی حضورمسئولان در کنار مردم است که در آن مردم بدون دغدغه و واهمه مسائل و ایرادات را مطرح می کنند، با یادآوری اینکه  پیش از انقلاب، چنین چیزی نبود، گفت: این فرهنگ در ابتدای انقلاب و تا 60 و 70 حس می شود بعد کم رنگ تر شد و باید به  سمت وسوی احیای این فرهنگ برویم که مردم مشکلات خود را به راحتی با مسئولان خود درمیان بگذارند.

 

امام جمعه گلپایگان با اشاره به سوالات مردم  که خواستار دلیل مخالفت من با رئیس اداره ورزش و جوانان شده بودند و این پرسش که چرا با انتخاب خانم برای این اداره مخالفت شده است، بیان کرد: بحث شخص و مصداق نیست و بحث انتصاب خانم  برای اداره ورزش و جوانان است و باید میان دو کلمه «مخالفت و ممانعت» باید تفاوت قائل شد.

 

وی در تبیین تفاوت این دو کلمه گفت: دیدگاه های متفاوت و در اشخاص مختلف که سبب مخالفت ها در طیف های افراد است و در یک جمعیت نظر های مخالفی وجود دارد و اشکالی ندارد که نگاه ها مخالف باشد و انقلاب  جلوه شور و مشورت برای افراد با دیدگاه های مختلف است، تفاوت ها اشکالی ندارد و باید آستانه تحمل خود را بالا ببریم  ولی ممانعت یعنی اجازه اتفاق افتادن چیزی را ندادن است تا آن امر رخ ندهد.

 

تایید عزل و نصب خانم مرادی

حجت الاسلام کرامتی با بیان اینکه اگر امام جمعه گلایه ای درباره این موضوع دارد، تاکید کرد: اگر ممانعت می کردم که این خانم منصوب نمی شد، در شان ایشان اینگونه نصب نبود که رئیس اداره ورزش و جوانان مخفیانه و بدون حضور فرماندار، امام جمعه و بدون آنکه کسی خبردار شود، نصب گردد و من اگر ممانعت می کردم که نصب نمی شد.

 

امام جمعه  با اشاره به اینکه پس از آن تودیع و معارفه ای که انجام نشد با این خانم ملاقات کردم، خانم موقری بود، و در تبیین دلایل مخالفت خود گفت:  دلیل اینکه چرا  مخالفت کردم یا چرا روحانیون مخالفت کردند که یک زن رییس اداره ورزش و جوانان شود به همان دلیل که دو روز بعد عزل شد!

 

دلیل مخالفت و نه ممانعت

 وی با بیان اینکه من مشاور مسئولان استانی هستم و باید مسئولان استانی مشورت دلسوزانه را مورد توجه قرار دهند، ادامه داد:  آن مدیری که در استان هست و بافت دینی، مذهبی، هویت فرهنگی اینجا را دقت نمی کند و تفاوت میان گلپایگان و جای دیگر قائل نیست و مشاوره با  کسی که مهندس فرهنگ است و امام جمعه به عنوان مسئول عالی فرهنگی شهرستان، آن را طراحی می کند و مشورت می دهد.

 

حجت الاسلام کرامتی با بیان اینکه  اگر فلان شهر این کار را کردید ابنجا جواب نمی دهد و با مطرح کردن این سوال افزود: مشاوره ای که می دهیم باید مورد سوال قرار بگیرد؟ اگر مهندس بگوید این ستون نمی تواند بار سقف را تحمل کند سوال می شود؟ آقای مدیر کل در این شهرستان جواب نمی دهد که خانمی در این مسئولیت قرار بگیرد و این اتفاق می افتد.

 

امام جمعه با بیان اینکه  من نه نصب کردم و عزل آن را از فرماندار شنیدم ولی من مشاوره دلسوزانه دادم، تاکید کرد: با خانم مخالفت شد و نه با شخص خانم مرادی، جو سازی می شود تا شاید بهره برداری سیاسی در انتخابات کنند که با انتصاب خانم مخالف هستند، چه کسی مخالف است؟ در بعضی مسئولیت ها که در شان آنها است و مخالفتی با شانیت در آن وجود ندارد اغلب خانم نصب شوند مثلا چه اشکالی هست که در پژوهشگاه، دانشگاه و مدرسه دخترانه خانم ها فعالیت کنند و مسئولیت داشته باشند، این توهم نادرست است.

 

وی  با تاکید بر این موضوع که اگر بناست خانمی در مسئولیتی قرار دارد باید سنخیتی با شان خانم  داشته باشد، تبیین کرد: نصب یک خانم در اداره  ورزش و جوانان که 70 درصد مردان و پسران در آن رفت و آمد می کنند و برای ارزیابی و نظارت بر جشنواره ها و مسابقات باید حضور یابد و این شغل یک مدیریت میدانی است و باید در صحنه ها حاضر باشد از دلایل مخالفت من است و اشکالی این مخالفت ندارد.

 

حجت الاسلام کرامتی با بیان اینکه دغدغه علما و مراجع را در نظر بگیریم وبرای آن ایستاده ایم و در ارسال توپی به زمین استان ادامه داد: اتفاقاتی که افتاده و ما خبر نداریم، خود استان  باید پاسخ گو باشد.

سرپرست حکم گرفت

روز گذشته کانال مجازی اداره ورزش و جوانان با انتشار دو تصویر از مراسم تودیع و معارفه ای دیگر خبر داد که در آن با حضور «یداللهی» رییس اموری اداره کل، «حسامی» رئیس هماهنگی امور شهرستانهای اداره کل و «حسین یارمحمدیان» فرماندار شهرستان گلپایگان از زحمات «نادیا مرادی» تقدیر و «رسول باروتی» به عنوان سرپرست اداره ورزش و جوانان معارفه شد./

 

پایان پیام/563

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

در راستای تبادل اسناد و کتب خطی صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم نامه فرهنگی حرم هلال بن علی(ع) و حرم حضرت ابوالفضل(ع) در کربلا

مدیر اجرایی حرم هلال بن علی(ع) از انعقاد تفاهم نامه فرهنگی بین کتابخانه و مرکز اسناد آستان هلال بن علی (ع) آران و بیدگل و حرم حضرت ابوالفضل العباس (ع) در کربلا خبر داد.

اخبار برگزیده شبستان