خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸

الأربعاء ١٥ ربيع الأوّل ١٤٤١

Wednesday, November 13, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : زنجان - زمان :   ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۰۸:۰۷ شناسه خبر : ۷۶۳۲۴۶
شکوه چهل ساله:
نگاهی به دستاوردهای اداره استاندارد زنجان پس از انقلاب
داود کارگرزاده با تشریح دستاوردهای اداره استاندارد پس از انقلاب گفت: این اداره از سال ۷۴ تاسیس شده و نقش اثرگذاری در ارتقای کیفیت استاندارد زندگی عموم دارد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، مدیرکل استاندارد استان زنجان در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اظهار کرد: این اداره از سال 74 تاسیس شده است که از این تاریخ تا سال 78 به تعداد 24 پروانه کاربرد علامت استاندار صادر شده است، در دهه دوم این تعداد به 213 مورد و تا امروز 597 کاربرد علامت استاندارد صادر شده است.

 

داود کارگرزاده با یادآوری اینکه صدور این پروانه ها نشان از کیفیت کالا دارد، ادامه داد: تعداد استانداردهای ملی تدوین شده در دهه اول 3 مورد، دهه دوم 107 مورد و دهه سوم 115 مورد بوده است که این استانداردهای بین المللی هستند.

 

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: سطح استانداردها معتبر است و هراندازه این استانداردها در سطوح بالاتر تدوین شود به کیفیت برمی گردد؛ کل استانداردهای تدوین شده در کشور بیش از 32 هزار مورد است.

 

کارگرزاده تعداد نفر ساعت آموزش دیده مدیران کنترل کیفیت در دهه اول را 399 نفر ساعت، دهه دوم 17 هزار و 648 نفر ساعت و در دهه سوم 69 هزار و 489 نفر ساعت اعلام کرد.

 

مدیرکل اداره استاندارد استان زنجان با بیان اینکه آموزش ها از نظر کمی و کیفی در سطوح بالایی ارائه می شود، گفت: هرمدیر کنترل کیفیت بایستی حداقل 16 ساعت آموزش را سپری کند؛ در این آموزش ها که تا زمان تمدید پروانه هر دو سال یکبار برگزار می شود، مدیران کنترل کیفیت حداقل 32 ساعت در دوره آموزشی شرکت می کنند تا گواهینامه تمدید شود.

 

به گفته وی، تعداد آموزشگاه های همکار تایید شده در دهه اول نداشتیم، دهه دوم 11 مورد و در دهه سوم به 56 مورد رسیده است؛ در این آموزشگاه ها به صورت تخصصی در دامنه کاری خود از اساتیدی که از دانش استاندارد برخوردار هستند، استفاده می کنند.

 

این مقام مسئول تعداد وسایل سنجش آزمون شده در دهه دوم را 8 هزار 932 وسیله و دهه سوم 50 هزار و 899 مورد خواند و گفت: این وسایل شامل ترازوهای بازار ، دیجیتالی، نازل های سوخت و باسکول ها است.

 

کارگرزاده تعداد گواهینامه صادراتی در دهه اول را 399 مورد، دهه دوم 334 مورد و دهه سوم 680 مورد خواند و گفت: این افزایش بیانگر افزایش میزان گواهینامه صادراتی است؛ همچنین تعداد مجوزهای وارداتی در دهه اول نداشتیم در دهه دوم 642 فقره و در دهه سوم 2 هزار و 417 مورد است.

پایان پیام/73

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

امام جمعه زنجان:

گروه های جهادی، سرمایه های اجتماعی کشور هستند

امام جمعه زنجان با یادآوری اینکه گروه‌های جهادی، سرمایه اجتماعی کشور محسوب می شوند، گفت: امور خیر به ویژه محرومیت ‌زدائی فرهنگ همدردی را در جامعه را افزایش داده و موجب تعامل بیشتر می شود.

اخبار برگزیده شبستان