خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸

الأربعاء ٢٢ شوّال ١٤٤٠

Wednesday, June 26, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : گیلان - زمان :   ۱۳۹۷/۱۱/۲ - ۱۵:۲۶ شناسه خبر : ۷۵۹۰۴۹

برگزیدگان دوسالانه هنرهای تجسمی «آفرینش» معرفی شدند/ ۱۸ برگزیده سهم گیلان
۱۸ برگزیده، شایسته تقدیر و دریافت لوح افتخار، سهم کانون استان گیلان در هفتمین دوسالانه هنرهای تجسمی «آفرینش» اداره‌کل آفرینش‌های ادبی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، بیش از ۳۰۰ کودک و نوجوان عضو مراکز فرهنگی‌هنری کانون در این دوره از دوسالانه هنرهای تجسمی در رشته‌ها و رده‌های مختلف سنی ۴ تا ۱۸ سال موفق به دریافت رتبه‌های برگزیده، دیپلم افتخار و لوح تقدیر شدند.

 

بر اساس این گزارش، در رشته‌ سفال‌گری و در گروه سنی 7 تا 9 سال، «آراد جهانسوز» از مرکز فرهنگی هنری رودسر و در گروه سنی 13 تا 18 سال « آیلین اثنی عشری» از مرکز لنگرود، به عنوان برگزیده این رشته انتخاب شدند و «سوگند مسافر» و « فاطمه رحیم‌پرور» نیز دیپلم افتخار گروه سنی 13 تا 18 سال را به خود اختصاص دادند.

 

درهمین حال، «ابوالفضل پیمانی» و «محمدصدرا حیدری» از مرکز لاهیجان، «بیتا رجب‌زاده» و «درسا حسین‌زاده» از کانون رودسر، «آتوسا جمشید‌پور» از مرکز مجتمع رشت و «آنیسا پُرحلم» از مرکز فرهنگی هنری شماره 2 کانون رشت نیز در میان اعضای شایسته تقدیر گروه سنی 10 تا 12 سال رشته سفال‌گری جای‌ گرفتند.

 

بر همین اساس، در رشته‌ی هنرهای بومی و سنتی (عروسک) ودرگروه سنی 7 تا 9 سال، «حلما بابازاده» از مرکز املش، به‌عنوان برگزیده انتخاب‌شد و دیپلم افتخار این رشته در گروه سنی۱۰تا۱۲سال به «امیرجواد اکبری» از مرکز شماره 2 کانون بندرانزلی رسید.

 

هم‌چنین، «فاطمه نوروزی» عضو مرکز فرهنگی هنری شفت، در گروه سنی 7 تا 9سال و در رشته‌ی هنرهای بومی و سنتی (صنایع دستی)،  عنوان برگزیده را به خود اختصاص‌ داد و دیپلم افتخار گروه سنی 13 تا 18 سال این رشته  نیز به «یکتا رحمتی»، از مرکز فرهنگی هنری مجتمع رشت تعلق گرفت.

 

دراین میان، در رشته‌ی نقاشی گروه سنی 7 تا 9 سال، «زهراچرزه» و « آتنا صفوتی» به ترتیب از مرکز فرهنگی هنری شماره 2 کانون بندرانزلی و لاهیجان نیز شایسته دریافت لوح سپاس شدند.

 

گفتنی است، تمامی این آثار در قالب نمایشگاهی هم‌زمان با جشن‌های چهلمین سال‌روز پیروزی انقلاب اسلامی ایران از ۷ تا ۲۲ بهمن سال جاری در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خیابان حجاب تهران به نمایش گذاشته‌ می‌شود.

پایان پیام/84

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می‌دهد:

موزه ای به وسعت قاسم آباد/ احیای مشاغل فراموش شده در یک موزه خصوصی

«موزه مردم شناسی» روستای قاسم آباد به‌همت قاسم اصلانی قاسم آبادیان راه اندازی شده و تلاش دارد صنایع و هنرهای بومی فراموش شده را احیا کند.

اخبار برگزیده شبستان