خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٤ شوّال ١٤٤٠

Tuesday, June 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کهگیلویه و بویر احمد - زمان :   ۱۳۹۷/۱۱/۱ - ۰۹:۵۰ شناسه خبر : ۷۵۸۵۳۳

ارسال ۳۵ اثر به پنجمین دوره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳۵ اثر از استان کهگیلویه و بویراحمد به پنجمین دوره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ارسال شد.

رضا دهبانی پور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد به خبرنگار خبرگزاری شبستان در یاسوج، گفت: معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طرح «انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران» را با هدف توسعه فرهنگی و ترویج کتاب ‌خوانی از طریق حمایت از برنامه‌ ها و پیشنهادهای نو و ابتکاری، اثربخش و پایدار برگزار کرد.

 

وی اظهار داشت: «پایتخت کتاب ایران» عنوانی است که هر سال به یک شهر شرکت کننده اعطا می ‌شود که بر اساس نظر هیئت داوران، بهترین برنامه را برای ترویج کتاب‌ خوانی ارائه کرده باشند.

 

دهبانی پور ادامه داد: بر اساس این فراخوان، برنامه ‌های سال ۱۳۹۸ هر شهر در زمینه ترویج کتاب‌ خوانی که با همکاری دستگاه ‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی تدوین و با امضای شهردار و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شود، قابلیت شرکت در طرح پایتخت کتاب ایران را دارد.

 

این مسئول فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: شهر انتخاب شده ملزم به ارائه گزارش‌ های دوره ‌ای منظمی از پیشرفت برنامه‌ های ارائه شده به دبیرخانه طرح انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران است.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر شهر انتخاب شده تا پاییز آن سال بر اساس برنامه‌ ها و جدول زمان ‌بندی ارائه شده فعالیت قابل توجهی نداشته باشد، احتمال تجدید نظر و پس گرفتن عنوان پایتخت کتاب براساس رأی هیئت داوران وجود خواهد داشت.

 

دهبانی پور تاکید کرد: برنامه ارسالی باید حاوی معرفی مجموعه برنامه‌ ها و فعالیت‌ های فرهنگی، ترویجی و ابتکاری در حوزه کتاب برای حداقل یک سال و حداکثر دو سال با شرایط اعلام شده باشد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس این فراخوان، علاقه‌ مندان مدارک لازم را تا پایان وقت اداری ۲۰ آذر امسال از طریق پست به دبیرخانه مرکزی انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران ارسال کردند.

 

وی ابراز داشت: تا پایان مهلت اعلام شده، ۳۵ اثر از استان کهگیلویه و بویراحمد به پنجمین دوره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ارسال شد.

 

دهبانی پور هدف از انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران را کمک به توسعه پایدار، فرهنگی و اجتماع‌ محور شهرها و انسجام‌ بخشی به فعالیت‌ های فرهنگی در شهرها با محوریت کتاب و کتاب‌ خوانی دانست.

 

این مسئول فرهنگی و هنری کهگیلویه و بویراحمد کشف، جذب، ساماندهی و بهره‌ گیری از امکانات و ظرفیت‌ های محلی و بومی برای ترویج کتاب خوانی و تقویت برنامه‌ ریزی و نگاه به آینده را از دیگر اهداف این رویداد عنوان کرد.

 

وی ادامه داد: این طرح با مشارکت برخی از نهادهای دولتی و غیردولتی از جمله کمیسیون ملی یونسکو، سازمان شهرداری ‌ها و دهیاری‌ های کشور، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، نهاد کتابخانه‌ های عمومی کشور، تشکل ‌های نشر، و دیگر نهادها و سازمان‌ های فعال و علاقه‌ مند در این زمینه اجرا می ‌شود.

 

دهبانی پور گفت: شهر منتخب علاوه بر لوح تقدیر مقامات عالی ‌رتبه کشوری، مجموعه ‌ای از تسهیلات، اعتبارات و منابع فرهنگی دریافت خواهد کرد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طـرح انتخـاب و معرفـی پایتخـت کتـاب ایـران بـرای نخسـتین بـار در ۱۳۹۳ از سـوی معاونـت امـور فرهنگـی وزارت فرهنـگ و ارشـاد اسلامی در سراسـر ایـران بـرای ترویج کتاب خوانـی برگـزار شـد و از آن سـال بـه بعد بـه دلیل اسـتقبال خوبی کـه از این طرح شـد و همچنیـن برآوردهـای مثبت کارشناسـانه از آن، به صورت سـالانه برگزار می شـود.

پایان پیام/82

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

در اختتامیه جام باشگاه های کتابخوانی و روستاهای دوستدار کتاب عنوان شد:

برگزاری ۴۰ جام باشگاه کتاب در کهگیلویه و بویراحمد/خرید ۳۷۰ میلیون کتاب در سال ۹۷

نجفی از برگزاری نخستین جشنواره جام باشگاه های کتاب با ۴۰ جام در کهگیلویه و بویراحمد سخن به میان آورد و گفت: سال ۹۷ کتاب به ارزش حدود ۲۲۰ میلیون تومان خریداری و بین انجمن های مختلف فرهنگی و هنری، اداره کل زندان ها، حوزه های علمیه و ... توزیع شد.

اخبار برگزیده شبستان