خبرگزاری شبستان

شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

السبت ٢٠ رمضان ١٤٤٠

Saturday, May 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قرآن و معارف - فعالیت های قرآنی زمان :   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۳:۳۳ شناسه خبر : ۷۵۷۹۹۶
به همت شبکه رادیویی قرآن در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران
آغاز حرکت کاروان قرآنی انقلاب از اول بهمن/ برگزاری محافل انس با قرآن از شمال تا جنوب ایران
ابوالقاسمی از حرکت اولین کاروان قرآنی انقلاب اسلامی از اول تا ۲۲ بهمن ماه در استان های کشور با تاکید بر تلاوت قرآن و برگزاری محافل قرآنی خبر داد و گفت: این کاروان را اساتید بنام قرآنی و گروه های جمع خوانی همراهی می کنند.

به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، «احمد ابوالقاسمی» نشست خبری تشریح برنامه های شبکه رادیویی قرآن در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران از راه اندازی کاروان قرآنی انقلاب اسلامی از سوی رادیو قرآن خبر داد و گفت: کاروان قرآنی انقلاب از اول بهمن ماه از حرم امام خمینی حرکت خود را با حضور قاریان و اساتید قرآنی با هدف برپایی محافل قرآنی در کل کشور آغاز می کند.

مدیر شبکه رادیویی قرآن با اشاره به چند جمله از فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص اهمیت تلاوت قرآن افزود: تاکید مقام معظم رهبری بر تلاوت قرآن موجب راه اندازی این کاروان قرانی در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران شده است.


وی به تشریح برنامه های این کاروان پرداخت و تصریح کرد: در سال ۸۸ یک چنین کار جدی در قالب پوشش برنامه محافل قرآن در کل کشور از سوی این شبکه رادیویی انجام شده بود اما نه به این گستردگی که کاروان طی ۲۲ روز با حضور قاریان و جامعه قرآنی و گروه های تواشیح و عوامل مختلف در بیشتر استان های کشور حضور داشته و به اجرای برنامه بپردازد.


وی ادامه داد: کاروان قرآنی انقلاب از اول تا ۲۲ بهمن مسیر حرم امام خمینی، قم، استان مرکزی، شهر خمین، شهر دلیجان، استان اصفهان و شهر کاشان خرمشهر، استان بوشهر، استان بندرعباس، استان هرمزگان، جزیره بوموسی، استان کرمان، استان یزد، خراسان جنوبی، خراسان رضوی،  شهرستان شاهرود را طی می کند.

 

حرم امام خمینی اولین محفل انس با قرآن 


ابوالقاسمی خاطر نشان کرد: کاروان قرانی انقلاب ساعت ۷ صبح اول بهمن برنامه خود را از محل جلوس حضرت امام خمینی در حرم امام آغاز می کند و اولین محفل انس با قرآن خود را در حرم امام خمینی از ساعت ۸ تا ۹ برگزار می کند.
وی اظهارکرد: پس از حرم امام خمینی حرکت کاروان قرآنی انقلاب به سمت شهر قم آغاز می شود و مهمترین برنامه این کاروان در شهرقم تلاوت اذانگاهی ظهر و مغرب توسط قاریان حرم مطهر حضرت معصومه(س) و برگزاری محفل انس با قرآن از ساعت ۱۹ تا ۲۰ در امامزاده شاه سید علی با حضور قاریان جوان و با استعداد ایرانی است.

مدیر شبکه رادیویی قرآن ادامه داد: استان مرکزی دیگر مقصد کاروان قرآنی انقلاب است که برنامه اصلی آنها ملاقات با خانواده شهید و گلباران گلزار شهدای شهر اراک است.

 

برگزاری محفل انس با قرآن کریم در مرکز آب سنگین اراک

 

ابوالقاسمی گفت: دوم بهمن ماه پس از گلباران گلزار شهدای اراک توسط کاروان قرآنی انقلاب ظهر، محفل انس با قرآن کریم در مرکز هسته ای آب سنگین اراک با حضور جامعه قرآنی و قاریان مطرح برگزار می شود. دیگر محفل انس این کاروان بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع شهر اراک برگزار می شود.

 

وی خاطر نشان کرد: سوم بهمن ماه یک مرکز قرآنی در شهر خمین و محل تولد حضرت امام خمینی(ره) به برکت حضور کاروان قرآنی انقلاب افتتاح می شود. همچنین دو محفل قرآنی در شهر دلیجان برگزار خواهد شد.

مدیر شبکه رادیویی قرآن با اشاره به اینکه کاروان قرآنی انقلاب چهارم بهمن وارد استان اصفهان و شهر کاشان می شود و ضمن تقدیر از خانم ابن علی نفر چهارم کنکور سال گذشته و حافظ کل قرآن کریم، اولین نشست با جامعه قرآنی شهر کاشان را برگزار می کند.

وی همچنین از برگزاری محفل انس با قرآن در آستان مقدس هلال بن علی خبر داد و گفت: در روز هفتم بهمن کاروان به شهر خرمشهر، روزهشتم در بندر امام خمینی و روز نهم در استان بوشهر حضور می یابد.

ابوالقاسمی با اشاره به جایگاه ویژه روستای چارک که به مصر ایران معروف است به تربیت و داشتن قاریان فراوان  از اجرای محفل انس قرآن در این روستا خبر داد و گفتک برنامه نهایی کاروان قرآنی انقلاب در استان بوشهر در عسلویه برگزار می شود.

 

برپایی محفل انس با قرآن کریم در  ناو سهند 

مدیر شبکه رادیویی قرآن از برپایی محفل انس با قرآن در ناو سهند در بندرعباس به منظور نشان دادن اقتدار نظامی کشور ایران در سالگرد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران خبر داد و گفت: در روز دوازدهم بهمن ماه در یکی از زیر دریایی های مستققر در آب های خلیج فارس محفل انس برگزار می کنیم.

وی ادامه داد: بندر عباس و جزیره بوموسی مقصد های دیگر کاروان قرآنی انقلاب برای برگزاری محافل انس با قرآن هستند. ابوالقاسمی از دعوت پزشکانی که عضو جامعه قرآنی هستند برای شرکت در کاروان قرآنی انقلاب خبر داد و گفت: منطقه محروم قلعه گنج استان کرمان یکی از مناطقی است که تصمیم داریم با حضور چند تن از جامعه قرآنی که پزشک هستند و به واسطه حضور کاروان قرآنی انثقلاب به مردم خدمات درمانی ارایه دهیم.

ابوالقاسمی خاطرنشان کرد: زیارت قبور شهدیا منا در شهر کرمان و یزد از دیگر برنامه های کاروان قرآنی انقلاب است. خراسان جنوبی و شهر طبس و بیرجند دیگر مقصد کاروان قرآنی است. برنامه دیگر این کاروان دیدار با خانواده شهید حاج حسنی کارگر 20 بهمن ماه در خراسان رضوی است.

 

وی خاطر نشان کرد: نشست با جامعه قرآنی شهر شاهرود دیگر برنامه کاروان قرآنی انقلاب در مسیر بازگشت به سمت تهران است و طبق برنامه ریزی ها این کاروان 23 بهمن ماه به تهران باز می گردد.

ابوالقاسمی گفت: سازمان دارالقرآن کریم، سازمان اوقاف و امور خیریه، نیروی دریایی سپاه  و ارتش، بنیاد شهید انقلاب اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی و شبکه قرآن و معارف سیما از هامیان کاروان قرآنی انقلاب هستند.

 

مدیر شبکه رادیویی قرآن به تشریح دیگر برنامه این شبکه رادیویی در ایم دهه فجر پرداخت و گفت:« انقلاب آیه ها» عنوان برنامه ایست که به بررسی معارف انقلاب از منظر قرآن کریم می پردازد. «قصه های انقلاب»، تبیین دستاوردهای انقلاب در حوزه قرآن در «برنامه 4057» به صورت زنده، برنامه «رهاورد» با هدف بررسی دستاوردهای چهل ساله انقلاب در دستگاه های قرآنی نظام و پخش 10 تلاوت برای نخستین بار از شاهکارهای تلاوت هر شب ساعت 22 و 30 دقیقه در ایام الله دهه فجر برخی از این برنامه هاست.

 

 

ابوالقاسمی خاطر نشان کرد: استاد احمدی وفا و استاد پورزرگری، سید کریم موسوی، قائم مقامی و نظریان برخی از جامعه قرانی هستند که این کاروان را در همراهی می کنند. همچنین گروه همخوانی محمد رسول الله هم در نخستین روز حرکت این کاروان برنامه جمع خوانی را در حرم حضرت امام خمینی برگزار می کند.

شایان ذکر است در پایان این نشست از تصویر اتوبوس کاروان قرآنی انقلاب با حضور احمد ابوالقاسمی، مدیر شبکه رادیویی قرآن و حجت الاسلام زکاوت قائم مقام این شبکه رادیویی رونمایی شد. همچنین این نشست با تلاوت استاد مهدی عادلی قاری مشهور کشورمان آغاز شد.

پایان پیام/49

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش ‌می دهد

گردش مالی نزدیک به ۱۰ میلیارد تومانی بخش فروشِ نمایشگاه قرآن/دست‌هایی که رونق تولید را رقم می‌زند

بخش فروش نمایشگاه قرآن امسال در بخش‌های ناشران، محصولات فرهنگی، عفاف و حجاب و محصولات دیجیتال آثار متنوعی را با رویکرد رونق تولید عرضه کرده که درپی استقبال علاقمندان گردش مالی نزدیک به ۱۰ میلیارد تومانی برای آن پیش‌بینی می‌شود.

اخبار برگزیده شبستان