خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

الخميس ١٩ شعبان ١٤٤٠

Thursday, April 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۰۸:۴۷ شناسه خبر : ۷۵۷۸۲۱
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران:
نماهای پایتخت پایش می شوند/تاکید بر هویت ایرانی، اسلامی در نماهای شهری
اعطا با بیان اینکه لایحه «طراحی، پایش و نمای شهر تهران» پس از دو هفته از زمان تصویب، لازم الاجرا است، گفت: این مصوبه روی موضوع هویت ایرانی- اسلامی در نماهای شهری و سیما و منظر شهری تاکید می کند.

«علی اعطا» در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان گفت: طرح جامع تهران که راهبردهای مشخصی در رابطه با سیما و منظر شهری داشته است که باید در شورای شهر تهران دنبال می شده است.

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران افزود: در سال 93 در سال اول شورای چهارم در جلسه ای مقام معظم رهبری به طور مشخص روی موضوع هویت ایرانی- اسلامی در نماهای شهری و سیما و منظر شهری تاکید می کنند و بحث می شود که این مطالبه ای از مدیریت شهری است که باید به این موضوع توجه کند.

 

وی خاطرنشان کرد: شورای شهر این موضوع را دنبال می کند، اقداماتی نیز انجام می دهد اما به نتیجه نمی رسد؛ لایحه ای از شهرداری به شورا بیایید که امسال انجام شد.

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: کارگروهی تشکیل داده ایم که از کارشناسان شورای شهر و تعدادی از کارشناسان در معاونت شهرسازی شهرداری تشکیل شده است.

 

وی با بیان اینکه بیش از 20 جلسه روی موضوع منظر شهری کار کردند و به لایحه ای که در جلسات اخیر در صحن شورا بررسی شد، ‌افزود: در لایحه «طراحی، پایش و نمای شهر تهران» نماهایی که می خواهد ساخته شود به کارگروه هایی ارجاع می شوند تا از نظر کیفیت، هویت، سیما و منظر شهری بررسی شوند و اگر از منظر کارشناسی و تخصصی اشکالی داشته باشد، تلاش می کنند طرح کیفیت و بهبود یابد.

 

اعطا تاکید کرد: این راه حل نهایی نیست و هنوز جای کار دارد اما در راستای تکالیفی است که مدیریت شهری باید دنبال می کرده چه به دلیل راهبردهای طرح جامع و چه به دلیل نظراتی که رهبری در این رابطه داشتند.

 

وی با بیان اینکه این موضوع را دنبال کردیم و 23 دی ماه لایحه «طراحی، پایش و نمای شهر تهران» تصویب شد،‌ تصریح کرد: این مصوبه به شکل ضعیفی در شهرداری و با بخشنامه های داخلی در حال اجرا است و با مصوبه اخیر دقیقا چارچوب های آن مشخص شده است و می توانیم اجرای آن را مطالبه کنیم و نظارت دقیقی داشته باشیم و تکلیف شهرداری نیز دیگر مشخص شده است.

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران درباره زمان اجرایی و عملیاتی شدن لایحه طراحی، پایش و نمای شهر تهران گفت: لایحه بعد از دو هفته از تاریخ تصویب لازم الاجرا خواهد شد اگر هیات تطبیق نسبت به آن اعتراضی نداشته باشد.

 

اعطا یادآور شد: هر مصوبه ای شورا داشته باشد تا دو هفته اگر هیات تطبیق اعتراض نکند، لازم الاجرا می شود و در صورت اعتراض، مسیر قانونی خاص خود را طی خواهد کرد.

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه کمیته های طراحی، پایش و نمای شهری در مناطق فعال بوده اند، ‌افزود: این مصوبه مربوط به ساختمان هایی است که از تاریخ مذکور به بعد بخواهند مجوز بگیرند.

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

معاون رییس جمهوری:

ایجاد ۱۷۰ هزار شغل در بخش گردشگری/ خسارت های سیلاب به آثار تاریخی برآورد می شود

مونسان با اشاره به سرمایه گذاری های انجام شده در بخش گردشگری گفت: با اجرای ۲هزار و ۲۰۰ پروژه گردشگری، زمینه اشتغال ۱۷۰ هزار نفر در این بخش ایجاد شده است.

اخبار برگزیده شبستان