خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٩ رجب ١٤٤٠

Tuesday, March 26, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : زنجان - زمان :   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۹:۵۸ شناسه خبر : ۷۵۶۸۵۱
با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان:
کتاب "روزنامه نگاری دیگرگونه، صداهای دیگرگونه " در زنجان رونمایی شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با تقدیر از چاپ کتاب"روزنامه نگاری دیگر گونه،صداهای دیگرگونه" گفت: این کتاب به صورت تخصصی به بحث رسانه پرداخته است که اقدامی بسیار ارزشمند و تحسین برانگیز است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، کتاب"روزنامه نگاری دیگرگونه،صداهای دیگرگونه" نوشته تونی هارکاپ روزنامه نگار و استاد دانشگاه شفلید است که دکتر مهدی منتظرقائم استاد ارتباطات دانشگاه تهران و جعفرمحمدی پژوهشگر آزاده حوزه و رسانه آن را ترجمه فارسی کرده اند.

 

فاطمه کرباسی با تقدیر از چاپ کتاب"روزنامه نگاری دیگر گونه،صداهای دیگرگونه" گفت: این کتاب به صورت تخصصی به بحث رسانه پرداخته است که اقدامی بسیار ارزشمند و تحسین برانگیز است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، با اشاره به اینکه اینگونه کتاب ها در کشور انگلستان از سال ها پیش وجود دارد، بیان کرد: بسیار مشتاق هستم که نوشته های ایران نیز چاپ شود و امیدوارم که چاپ این کتاب نیز بر سیر تاریخی روزنامه نگاری کشور اشاره کند.

مترجم کتاب" روزنامه نگاری دیگرگونه،صدهای دیگرگونه" با اشاره به بررسی مطبوعات در ایران اظهار داشت: شکاف عمیقی بین آنچه که کارکرد یک نشریه بهلحاظ نظری نامیده می شود با آن چه که در واقعیت امر مشاهده می شودوجود دارد این کتاب منبعث از عوامل متعدد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، تاریخی است که پرداختن به همه شئونات آن در این مقال نمی گنجد.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: به عنوان مدرس دانشگاه که در محافل و جلسات علمی گوناگون متعددی شرکت داشته ام از تحلیل های صورت گرفته در این حوزه مطلع هستم که اغلب این تحلیل ها در گزاره های کلی مانند" پایین بودن سطح سواد " یا "پایین بودن فرهنگ مطالعه " جست وجو می کنند که نتیجه حاصل از این امر غفلت از ساختار رسانه و مناسبات حاکم بر عرصه رسانه ای جامعه است.

 

محمد معینی،منتقد این کتاب در مراسم رونمایی با اشاره به نقاط قوت و ضعف کتاب گفت: کتاب "روزنامه نگاری دیگرگونه ،صداهای دیگرگونه " تاکید بر استفاده از خود مردم و جلب مشارکت آن ها برای انعکاس رویدادها دارد و مدیریت آن قالبی افقی دارد که بسیاری به صورت افتخاری در آن فعال هستند.

 

فعال رسانه ای خاطر نشان کرد: از نقاط ضعف این کتاب این است که چند سال بعداز چاپ کتاب ترجمه شده است و دیگری مقدنه اول کتاب است که بخاطر فلسفی بودن مطلب ذهن خواننده را خسته می کند.

 

این کتاب متشکل از 11 فصل است که نشر لوگوس آن را در قطع رقمی با جلد شومیز در 215 صحفه به قیمت 34000تومان به بازار عرضه کرده است.

پایان پیام/585

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می دهد:

مدرسه و مسجد چهل ستون زنجان با قدمت ۱۰۰ ساله

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری زنجان مدرسه و مسجد چهل ستون با قدمتی بیش از یک قرن است که جایگاه ویژه‌ای در میان مساجد استان زنجان دارد.

اخبار برگزیده شبستان