خبرگزاری شبستان

شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷

السبت ١٧ جمادى الثانية ١٤٤٠

Saturday, February 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اندیشه - علوم انسانی زمان :   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۰:۱۳ شناسه خبر : ۷۵۶۵۸۳

برگزاری چهارمین همایش ملی «میثاق علوی» با همکاری حوزه و دانشگاه
چهارمین همایش ملی «میثاق علوی» ۱۵ اسفند در دو بخش عمومی و تخصصی و با همکاری علمی و پژوهشی بین حوزه و دانشگاه، برگزار می شود.

خبرگزاری شبستان، گروه اندیشه: نخستین جلسه هماهنگی مسئولان و دست اندکاران چهارمین همایش ملی «میثاق علوی» روز شنبه، 22 دی ماه 1397 در سالن اندیشه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با میزبانی مرکز تحقیقات امام علی(ع) برگزار شد.

 

بنابر این گزارش، در ابتدای جلسه «سید سجادعلم الهدی»، رئیس مرکز تحقیقات امام علی(ع) و رئیس همایش ضمن تبریک روز میلاد حضرت زینب(س) با ارائه مطالبی درخصوص اهداف و سیاست های این دوره از همایش، از برگزاری همایش با همکاری حوزه های علمیه حضرت خدیجه (س)، الغدیر، مرکز تحقیقات امام علی(ع) و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ابراز خرسندی کرد و گفت: این گونه همکاری ها موجب گسترش روابط علمی و پژوهشی بین حوزه و دانشگاه شود.

 

سپس «نیره فضایلی»، رئیس حوزه علمیه حضرت خدیجه(س) و دبیر همایش ضمن مروری بر دوره های قبلی این همایش به ارائه گزارش درخصوص روند شکل گیری و فعالیت هایی که تاکنون انجام شده است، پرداخت. وی علاه بر تبیین سیاست های علمی و اجرایی به توضیح فرایند و چرخه امور و همچنین الزامات توجه دقیق به وظایف محوله مربوط به بخش های علمی و اجرایی همایش اشاره کرد.

 

در ادامه «محمدعلی معتضدیان»، معاون اجرایی مرکز تحقیقات امام علی(ع) و معاون اجرایی همایش با اشاره به ساختار طراحی شده برای همایش به معرفی بخش های مختلف علمی و اجرایی و همچنین شرح وظایف آنان پرداخت.

 

«فاطمه احمدی»، معاون علمی همایش نیز با اشاره به روند دریافت آثار پس از ارسال فراخوان به این نکته اشاره داشت که تاکنون در حدود 130 اثر به دبیرخانه ارسال شده که در حال حاضر فرآیند پالایش اولیه و ارسال آثار برای داوران منتخب را طی می کنند. مجموعه داوران شامل شش نفر از اعضای هیأت علمی پژوهشگاه و دیگر دانشگاه و همچنین چهارنفر از استادان حوزه های علمیه است.

این همایش 15 اسفند ماه در دو بخش برگزار می شود. بخش نخست از ساعت 9 تا 12 شامل برنامه های عمومی است و بخش دوم از ساعت 13 تا 15 شامل سه پنل تخصصی با حضور صاحبان آثار و دیگر پژوهشگران و محققان می شود.

 

گفتنی است، فاطمه احمدی معاون علمی، ملیحه تعادلی مدیر کمیته داوران، عترت خاموشی، مدیر پالایش و دسته بندی آثار و شاهپور نیکبخت شیبانی، مدیر امور اداری و پشتیبانی، مرتضی جاویدکار مدیر امور حفاظت، حسین صالحی، مدیر امور هماهنگی، حسن مرادخانی مسئول تدارکات و دکتر حوریه احدی مدیر امور روابط عمومی و تبلیغات، اکرم سلامی مدیرامور فناوری اطلاعات، مژگان کوشا مدیر امور داخلی، اعظم صدیق مسئول دبیرخانه و بهناز عبادی مسئول امور مالی همایش ملی «میثاق علوی» هستند.

پایان پیام/9

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

عضو هیات علمی دانشگاه تهران تاکید کرد

«تفکر کارآمد جهادی»؛ راه تحقق «گام دوم انقلاب»/وارد عصر جهاد اکبر انقلاب شده ایم

صدرا با بیان اینکه انقلاب اسلامی تاکنون در مرحله جهاد اصغر بوده و اکنون وارد جهاد اکبر و خودسازی ملی و فراملی خویش می شود، گفت: در این جهاد بیشتر بحث های علمی، کارآمدسازی، دولت سازی، جامعه سازی و امت سازی تا تمدن سازی مورد تاکید قرار گرفته است.

اخبار برگزیده شبستان