خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸

الخميس ١٧ صفر ١٤٤١

Thursday, October 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : گلستان - زمان :   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۲۳:۵۷ شناسه خبر : ۷۵۶۱۵۷
دختر مرحوم آیت‎الله هاشمی رفسنجانی:
خناسانی با وجهه انقلابی نمی‎خواهند وضعیت کشور سامان بگیرد/ پدرم بنیان موشکی را پایه‎گذاری کرد
فاطمه هاشمی گفت: خناسانی هستند که وجهه انقلابی نیز دارند و نمی‎خواهند وضعیت کشور سامان بگیرد و باید نقش شوم آنها را بر باد بدهیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، «فاطمه هاشمی رفسنجانی» امشب(شنبه 22 دی) در آیین گرامیداشت سالگرد ارتحال آیت‎الله هاشمی رفسنجانی در شهرستان کردکوی اظهار کرد: صحبت‎هایی که محروم  آیت‎الله هاشمی بیان می‎کردند نگاهش مردم بود و در طول زمانی که مسئولیتی داشتند حتی وقتی مردم به ایشان رأی ندادند از مردم دفاع کردند.

 

مرحوم هاشمی رفسنجانی با واقع‌بینی و اجتهاد عمل می‌کردند

دختر مرحوم آیت‎الله هاشمی رفسنجانی  ادامه داد: مرحوم آیت‎الله هاشمی رفسنجانی سیاست‎مداری بودند که با واقع‌بینی و اجتهاد عمل می‎کرد و می‎گفت بر اساس آن چیزی که تصور می‎کنم درست است عمل می‎کنم و به اتفاق‎های بعدی آن کاری ندارم و مهم این است که برای مردم رفاه و برای کشور سربلندی به ارمغان بیاورم.

 

هاشمی تأکید کرد: بر اساس این دیدگاه برنامه سازندگی نیز در دوران ریاست جمهوری ایشان همین‌گونه بود و از زمانی که زندان سیاسی بودند و می‌گفت حکمش اعدام است و هر بار که درب زندان باز می‎شد وعده‌ انتظار اعدام را می‎کشیدند مرحوم آیت‎الله هاشمی نقش ایران را باز می‎کردند و می‎گفتند به فکر این هستم که وقتی در کشور مسئولیتی به دست آوردم در کجا سد بسازم و کجای کشور نیازهایش باید برطرف شود و با چنین آرمانی انقلاب کردند تا بتوانند برای مردم اتفاق‎های خوبی را رقم بزنند.

 

وی یادآور شد: در آخرین دوره نامزدی ریاست جمهوری دوران حیات مرحوم هاشمی رفسنجانی، ایشان نمی‌خواستند کاندیدای ریاست جمهوری شوند و از بس انتظارات خانواده شهدا، روحانیون، کارگران زیاد بود و حتی برخی با تندی با ایشان صحبت می‎کردند که برای خودخواهی است که نمی‎خواهید به صحنه بیاید و ما به شما نیاز داریم.

 

دختر مرحوم آیت‎الله هاشمی رفسنجانی یادآور شد: در آن دوران در روز جمعه‎ای تمام‌وقت را قدم می‌زدند و فکر می‌کرد و تا ساعت 18 عصر هرکسی می‌آمدند و از ایشان درخواست می‎کردند، می‌گفتند نه قرار نیست در انتخابات کاندیدا شوم و از سوی مردم درخواست زیاد داشت و لذا گفتند فردا به دیدار  رهبری می‌روم و دراین‌باره با ایشان صحبت می‌کنم و تصمیم می‌گیرم.

 

هاشمی افزود: از آخر آن شب تلاش کردند با مقام معظم رهبری تماس بگیرند و موفق نشدند و از طریق آقای حجازی نامه‎ای فرستاد و مقام معظم رهبری پاسخی دادند که نه مثبت و نه منفی بود و گفتند به آقای حجازی تماس گرفتند و گفتند برای پرشور سازی انتخابات و حماسی سیاسی وارد انتخابات می‎شوم.

 

وی متذکر شد: فردای آن روز وقتی پیش ایشان رفتم دیدم خاطرش مکدر است و گفتم چه شده ناراحتی هستید که به عرصه انتخابات آمدید گفتند بلی و می‎گفتند هیچ‌وقت به‌اندازه امروز سنگینی بار مسئولیت را بر دوشم نداشتم و  روزی که آقای روحانی و لاریجانی به‌پیش ایشان آمدند و گفتند از سوی شورای نگهبان بیان‌شده انصراف دهید و اگر ندهید مجبوریم شما را رد صلاحیت کنیم، به هر دو جواب دادند که من به مردم دروغ نمی‌گویم و انصراف نمی‎دهم.

 

دختر مرحوم آیت‎الله هاشمی رفسنجانی تأکید کرد: زمانی که از صداوسیما اعلام شد که ایشان رد صلاحیت شدند خوشحالی را در صورتش دیدم و گفتند که وظیفه را برای مردم انجام دادم و این وظیفه از من صلب شد و نه به خواست خودم بلکه به خواسته دیگران  و در پیشگاه خداوند آسوده‌خاطر هستم.

 

هاشمی یادآور شد: همیشه می‌گفتند من تمام اقداماتی که انجام می‎دهم بر اساس آموزه‎های قرآنی است و دین و اسلام ما آن چیزی نیست که به مردم عرضه می‎شود، اسلام دین‌دوستی و محبت است و بارها برای ما از رفتار پیغمبر و ائمه اطهار (علیهم السلام) می‌گفتند.

 

وی تأکید کرد: در روزهای گذشته صوتی را  از مرحوم آیت‎الله هاشمی گوش می‌دادم که مربوط به سال‎های نخست گارد لویزان بود و در مورد ارتش و پلیس اسلامی صحبت می‌کردند و می‌گفتند اگر ما ارتش و پلیس داریم نه برای جنگ کردن است بلکه برای حفظ امنیت کشور است و باید پلیس و ارتش و سپاه را تقویت کنیم و این تقویت نه برای جنگیدن با جایی است و ما نباید آغازگر جنگ باشیم ما  برای حفظ امنیت خود اقداماتی انجام می‎دهیم تا روزی دشمنی به ما حمله کرد بتوانیم از خود دفاع کنیم و به همین واسطه بود که بحث  موشکی را در ایران بنیانش را گذاشتند و تقویت ارتش و سپاه را دنبال کردند و به روی این موضوع تأکید داشتند و هزینه‎های خوبی را در این راستا گذاشتند تا دستاوردهای خوبی داشته باشیم.

 

مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی برای حفظ انقلاب سکوت می‌کردند

دختر مرحوم آیت‎الله هاشمی رفسنجانی یادآور شد: مرحوم آیت هاشمی اعتقاد داشتند که باید خودکفا باشیم و تولید بکنیم و باید خلق ثروت داشته باشیم و نباید توزیع ثروت داشته باشیم و باید کاری کنیم مردم باافتخار سرشان را بلند کنند نه اینکه برای کمک التماس کنند و باید زمینه را برای اشتغال مردم فراهم کنیم تا مردم از دستمزد خود استفاده کنند نه اینکه صدقه به مردم بدهیم و این بود که دوات سازندگی را پس از جنگ پذیرفتند تا به هر سختی که بود کشور را نجات دهند.

 

هاشمی به دوران سازندگی اشاره کرد و افزود: در آن دوران پس از جنگ چند ساعت در روز آب و برق در تهران قطع می‎شد و گاز نداشتیم و زیر ساخت‌های کشور در دور سازندگی انجام دادند و شروع خیلی از کارها را  در آن دوران شاهد بودیم و یکی از کارآفرین‎ها می‌گفت در طول دوره سازندگی تعداد کارخانه‌هایی ساخته شد پس‌ازآن دوران(دوران سازندگی) یک‌دهم نیز افزایش پیدا نکرده است.

 

وی اظهار داشت: سکوت مرحوم آیت‎الله هاشمی با تمام تهمت‎ها و افتراها فقط  برای حفظ نظام اسلامی و انقلاب بود و می‌گفتند هر چه می‌خواهند در مورد من بگویند اگر جواب بدم سبب ناآرامی در کشور می‎شود و مهم نیست در مورد من چه می‎گویند و مهم این است که بتوانیم کشور را در برابر دشمن داخلی و خارجی حفظ کنیم و امروز همه وظیفه‌داریم  انقلاب را صیانت کنیم.

 

دختر مرحوم آیت‎الله هاشمی رفسنجانی تأکید کرد: متأسفانه در کشور طیف‌های سیاسی مختلفی به وجود آمدند که حاضر هستند برای رسیدن به قدرت و خواسته‎های سیاسی خود دولت جمهوری اسلامی ایران را زمین بزنند و ما مردم هستیم که نباید اجازه دهیم این اتفاق در کشور بیفتد و بهره این عدم وحدت در کشور جز خارجی‌ها کسی دیگر  نمی‎برد.

 

وضعیت کشور خوب نیست ولی باید تحمل کنیم

هاشمی افزود: این افرادی که چهل سال در تلاش هستند و می‎گویند که انقلاب ما پایدار نیست و می‌بینیم که بعد از چهل سال به چه جایگاهی رسیدیم و این پایداری ادامه دارد به‌شرط آنکه همه در جبهه دفاع از دولتمردان باشیم و می‎دانم وضعیت کشور خوب نیست ولی باید تحمل‌کنیم مسائلی در کشور اتفاق افتاده و در داخل و خارج به دنبال این هستند که وضعیت کشور به سمت نابسامانی پیش برود و نباید اجازه چنین کاری را بدهیم و باید در کنار دولت باشیم تا این دوره کوتاه‌مدت که فشارها بر ما زیاد شده را طی کنیم.

 

وی گفت: مردم در دوران جنگ نشان دادند که چطور پس از هشت سال سربلند بیرون آمدیم و این تنها جنگی بود که یک متر از خاک ایران را به دشمن ندادیم و تا آنجایی که گفتند صدام متجاوز است و باید خسارت ایران را بپردازد و امروز نیز وضعیت کشور طوری است که به این همدلی‎ها نیاز داریم و گفتم خناسانی هستند که وجهه انقلابی نیز دارند و نمی‎خواهند وضعیت کشور سامان بگیرد و باید نقشه شوم آنها را بر باد دهیم.

 

دختر مرحوم آیت‎الله هاشمی رفسنجانی افزود: اعتقاددارم مردم ایثارگر ما این دوران را طی می‎کنند و مسئولان موظف هستند که جواب خوبی مردم را با خوبی بدهند و اجازه ندهند که مردم ما در تنگناها قرار بگیرند.

 

پایان پیام/587

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

وزیر آموزش و پرورش:

۳۰ درصد مدارس کشور نیاز به ایمن سازی دارند

حاجی میرزایی گفت: ۷۰ درصد مدارس کشور استانداردهای لازم را دارند و ۳۰ درصد مدارس در کشو نیازمند ایمن سازی هستند.

اخبار برگزیده شبستان