خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷

الجمعة ١١ جمادى الأولى ١٤٤٠

Friday, January 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : گلستان - زمان :   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۲۳:۵۷ شناسه خبر : ۷۵۶۱۵۷
دختر مرحوم آیت‎الله هاشمی رفسنجانی:
خناسانی با وجهه انقلابی نمی‎خواهند وضعیت کشور سامان بگیرد/ پدرم بنیان موشکی را پایه‎گذاری کرد
فاطمه هاشمی گفت: خناسانی هستند که وجهه انقلابی نیز دارند و نمی‎خواهند وضعیت کشور سامان بگیرد و باید نقش شوم آنها را بر باد بدهیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، «فاطمه هاشمی رفسنجانی» امشب(شنبه 22 دی) در آیین گرامیداشت سالگرد ارتحال آیت‎الله هاشمی رفسنجانی در شهرستان کردکوی اظهار کرد: صحبت‎هایی که محروم  آیت‎الله هاشمی بیان می‎کردند نگاهش مردم بود و در طول زمانی که مسئولیتی داشتند حتی وقتی مردم به ایشان رأی ندادند از مردم دفاع کردند.

 

مرحوم هاشمی رفسنجانی با واقع‌بینی و اجتهاد عمل می‌کردند

دختر مرحوم آیت‎الله هاشمی رفسنجانی  ادامه داد: مرحوم آیت‎الله هاشمی رفسنجانی سیاست‎مداری بودند که با واقع‌بینی و اجتهاد عمل می‎کرد و می‎گفت بر اساس آن چیزی که تصور می‎کنم درست است عمل می‎کنم و به اتفاق‎های بعدی آن کاری ندارم و مهم این است که برای مردم رفاه و برای کشور سربلندی به ارمغان بیاورم.

 

هاشمی تأکید کرد: بر اساس این دیدگاه برنامه سازندگی نیز در دوران ریاست جمهوری ایشان همین‌گونه بود و از زمانی که زندان سیاسی بودند و می‌گفت حکمش اعدام است و هر بار که درب زندان باز می‎شد وعده‌ انتظار اعدام را می‎کشیدند مرحوم آیت‎الله هاشمی نقش ایران را باز می‎کردند و می‎گفتند به فکر این هستم که وقتی در کشور مسئولیتی به دست آوردم در کجا سد بسازم و کجای کشور نیازهایش باید برطرف شود و با چنین آرمانی انقلاب کردند تا بتوانند برای مردم اتفاق‎های خوبی را رقم بزنند.

 

وی یادآور شد: در آخرین دوره نامزدی ریاست جمهوری دوران حیات مرحوم هاشمی رفسنجانی، ایشان نمی‌خواستند کاندیدای ریاست جمهوری شوند و از بس انتظارات خانواده شهدا، روحانیون، کارگران زیاد بود و حتی برخی با تندی با ایشان صحبت می‎کردند که برای خودخواهی است که نمی‎خواهید به صحنه بیاید و ما به شما نیاز داریم.

 

دختر مرحوم آیت‎الله هاشمی رفسنجانی یادآور شد: در آن دوران در روز جمعه‎ای تمام‌وقت را قدم می‌زدند و فکر می‌کرد و تا ساعت 18 عصر هرکسی می‌آمدند و از ایشان درخواست می‎کردند، می‌گفتند نه قرار نیست در انتخابات کاندیدا شوم و از سوی مردم درخواست زیاد داشت و لذا گفتند فردا به دیدار  رهبری می‌روم و دراین‌باره با ایشان صحبت می‌کنم و تصمیم می‌گیرم.

 

هاشمی افزود: از آخر آن شب تلاش کردند با مقام معظم رهبری تماس بگیرند و موفق نشدند و از طریق آقای حجازی نامه‎ای فرستاد و مقام معظم رهبری پاسخی دادند که نه مثبت و نه منفی بود و گفتند به آقای حجازی تماس گرفتند و گفتند برای پرشور سازی انتخابات و حماسی سیاسی وارد انتخابات می‎شوم.

 

وی متذکر شد: فردای آن روز وقتی پیش ایشان رفتم دیدم خاطرش مکدر است و گفتم چه شده ناراحتی هستید که به عرصه انتخابات آمدید گفتند بلی و می‎گفتند هیچ‌وقت به‌اندازه امروز سنگینی بار مسئولیت را بر دوشم نداشتم و  روزی که آقای روحانی و لاریجانی به‌پیش ایشان آمدند و گفتند از سوی شورای نگهبان بیان‌شده انصراف دهید و اگر ندهید مجبوریم شما را رد صلاحیت کنیم، به هر دو جواب دادند که من به مردم دروغ نمی‌گویم و انصراف نمی‎دهم.

 

دختر مرحوم آیت‎الله هاشمی رفسنجانی تأکید کرد: زمانی که از صداوسیما اعلام شد که ایشان رد صلاحیت شدند خوشحالی را در صورتش دیدم و گفتند که وظیفه را برای مردم انجام دادم و این وظیفه از من صلب شد و نه به خواست خودم بلکه به خواسته دیگران  و در پیشگاه خداوند آسوده‌خاطر هستم.

 

هاشمی یادآور شد: همیشه می‌گفتند من تمام اقداماتی که انجام می‎دهم بر اساس آموزه‎های قرآنی است و دین و اسلام ما آن چیزی نیست که به مردم عرضه می‎شود، اسلام دین‌دوستی و محبت است و بارها برای ما از رفتار پیغمبر و ائمه اطهار (علیهم السلام) می‌گفتند.

 

وی تأکید کرد: در روزهای گذشته صوتی را  از مرحوم آیت‎الله هاشمی گوش می‌دادم که مربوط به سال‎های نخست گارد لویزان بود و در مورد ارتش و پلیس اسلامی صحبت می‌کردند و می‌گفتند اگر ما ارتش و پلیس داریم نه برای جنگ کردن است بلکه برای حفظ امنیت کشور است و باید پلیس و ارتش و سپاه را تقویت کنیم و این تقویت نه برای جنگیدن با جایی است و ما نباید آغازگر جنگ باشیم ما  برای حفظ امنیت خود اقداماتی انجام می‎دهیم تا روزی دشمنی به ما حمله کرد بتوانیم از خود دفاع کنیم و به همین واسطه بود که بحث  موشکی را در ایران بنیانش را گذاشتند و تقویت ارتش و سپاه را دنبال کردند و به روی این موضوع تأکید داشتند و هزینه‎های خوبی را در این راستا گذاشتند تا دستاوردهای خوبی داشته باشیم.

 

مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی برای حفظ انقلاب سکوت می‌کردند

دختر مرحوم آیت‎الله هاشمی رفسنجانی یادآور شد: مرحوم آیت هاشمی اعتقاد داشتند که باید خودکفا باشیم و تولید بکنیم و باید خلق ثروت داشته باشیم و نباید توزیع ثروت داشته باشیم و باید کاری کنیم مردم باافتخار سرشان را بلند کنند نه اینکه برای کمک التماس کنند و باید زمینه را برای اشتغال مردم فراهم کنیم تا مردم از دستمزد خود استفاده کنند نه اینکه صدقه به مردم بدهیم و این بود که دوات سازندگی را پس از جنگ پذیرفتند تا به هر سختی که بود کشور را نجات دهند.

 

هاشمی به دوران سازندگی اشاره کرد و افزود: در آن دوران پس از جنگ چند ساعت در روز آب و برق در تهران قطع می‎شد و گاز نداشتیم و زیر ساخت‌های کشور در دور سازندگی انجام دادند و شروع خیلی از کارها را  در آن دوران شاهد بودیم و یکی از کارآفرین‎ها می‌گفت در طول دوره سازندگی تعداد کارخانه‌هایی ساخته شد پس‌ازآن دوران(دوران سازندگی) یک‌دهم نیز افزایش پیدا نکرده است.

 

وی اظهار داشت: سکوت مرحوم آیت‎الله هاشمی با تمام تهمت‎ها و افتراها فقط  برای حفظ نظام اسلامی و انقلاب بود و می‌گفتند هر چه می‌خواهند در مورد من بگویند اگر جواب بدم سبب ناآرامی در کشور می‎شود و مهم نیست در مورد من چه می‎گویند و مهم این است که بتوانیم کشور را در برابر دشمن داخلی و خارجی حفظ کنیم و امروز همه وظیفه‌داریم  انقلاب را صیانت کنیم.

 

دختر مرحوم آیت‎الله هاشمی رفسنجانی تأکید کرد: متأسفانه در کشور طیف‌های سیاسی مختلفی به وجود آمدند که حاضر هستند برای رسیدن به قدرت و خواسته‎های سیاسی خود دولت جمهوری اسلامی ایران را زمین بزنند و ما مردم هستیم که نباید اجازه دهیم این اتفاق در کشور بیفتد و بهره این عدم وحدت در کشور جز خارجی‌ها کسی دیگر  نمی‎برد.

 

وضعیت کشور خوب نیست ولی باید تحمل کنیم

هاشمی افزود: این افرادی که چهل سال در تلاش هستند و می‎گویند که انقلاب ما پایدار نیست و می‌بینیم که بعد از چهل سال به چه جایگاهی رسیدیم و این پایداری ادامه دارد به‌شرط آنکه همه در جبهه دفاع از دولتمردان باشیم و می‎دانم وضعیت کشور خوب نیست ولی باید تحمل‌کنیم مسائلی در کشور اتفاق افتاده و در داخل و خارج به دنبال این هستند که وضعیت کشور به سمت نابسامانی پیش برود و نباید اجازه چنین کاری را بدهیم و باید در کنار دولت باشیم تا این دوره کوتاه‌مدت که فشارها بر ما زیاد شده را طی کنیم.

 

وی گفت: مردم در دوران جنگ نشان دادند که چطور پس از هشت سال سربلند بیرون آمدیم و این تنها جنگی بود که یک متر از خاک ایران را به دشمن ندادیم و تا آنجایی که گفتند صدام متجاوز است و باید خسارت ایران را بپردازد و امروز نیز وضعیت کشور طوری است که به این همدلی‎ها نیاز داریم و گفتم خناسانی هستند که وجهه انقلابی نیز دارند و نمی‎خواهند وضعیت کشور سامان بگیرد و باید نقشه شوم آنها را بر باد دهیم.

 

دختر مرحوم آیت‎الله هاشمی رفسنجانی افزود: اعتقاددارم مردم ایثارگر ما این دوران را طی می‎کنند و مسئولان موظف هستند که جواب خوبی مردم را با خوبی بدهند و اجازه ندهند که مردم ما در تنگناها قرار بگیرند.

 

پایان پیام/587

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

امروز؛

اولین دوره آموزشی طرح ملی «هر مسجد یک خبرنگار» در گرگان برگزار شد

اولین دوره آموزشی طرح ملی «هر مسجد یک خبرنگار» ویژه اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد استان گلستان امروز (پنجشنبه ۲۷ دی) در گرگان برگزار شد.

اخبار برگزیده شبستان