خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸

الاثنين ١٨ رجب ١٤٤٠

Monday, March 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : زنجان - زمان :   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۰:۱۱ شناسه خبر : ۷۵۵۸۷۶
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان:
آمادگی بنیاد مسکن جهت بهسازی روستاهای هدف گردشگری
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان از آمادگی این نهاد برای بهسازی روستاهای هدف گردشگری استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، سجاد صنعتی منفرد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در بخش گردشگری روستایی برنامه ششم توسعه، توجه به روستاهای دارای قابلیت گردشگری جایگاه ویژه‌ای دارد، که در این راستا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نسبت به شناسایی روستاهای گردشگری ودارای بافت با ارزش اقدام کرده  است.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با تاکید بر اینکه توسعه گردشگری در توسعه پایدار روستاها از اهمیت ویژه ای برخوردار است، افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در توسعه این امر و رعایت معماری ویژه و حفظ بافت سنتی روستاهای هدف گردشگری نقش مهمی بر عهده دارد.

 

وی با بیان اینکه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همواره به اجرای پروژه های طرح های هادی روستاها با رویکرد گردشگری توجه ویژه ای دارد، گفت: بنیاد مسکن استان، طرح هادی با رویکرد گردشگری را با توجه به موقعیت گردش پذیری روستا با هدف ایجاد جذابیت برای گردشگران اجرا می نماید.

 

صنعتی منفرد به تهیه طرح و بهسازی روستاهای هدف گردشگری به تعداد 10 روستا (4 روستا دارای طرح و 6 روستا مصوب دفتر مرکزی) اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر روستاهای گلابر، ویر، خوئین و درسجین دارای طرح هادی هدف گردشگری و روستاهای ماری، حاج سیران ، ولیدر ، شیت ، علم کندی و چپ دره شش روستا جهت تهیه طرح هادی هدف گردشگری در طول برنامه ششم توسعه انتخاب شده اند.

 

وی  از تهیه طرح روستاهای دارای بافت با ارزش به تعداد 7 روستا در سطح استان  خبر داد و گفت: روستاهای قلعه و درسجین دارای طرح بافت با ارزش ، روستای قوزلو در دست تهیه طرح  و روستاهای خورجهان، انجلین، جزیمق و لار نیز جهت تهیه طرح بهسازی بافت با ارزش در برنامه ششم توسعه قرار دارند.

 

مدیرکل بنیاد مسکن استان ادامه داد: توسعه گردشگری در روستاهای هدف گردشگری می تواند به توزیع عادلانه ثروت، ایجاد مشاغل و توسعه پایدار، حفظ منابع طبیعی، ایجاد اشتغال در بخشهای صنایع دستی منجر شود.

 

وی با تاکید بر اینکه در روستاهای هدف گردشگری باید فعالیت های اقتصادی منطبق با استعداد و ظرفیت روستا تقویت شده و توسعه یابد، گفت: در سراسر کشور ۵۰۰ روستای نمونه گردشگری انتخاب شده که سهم استان زنجان 22 روستاست که با معرفی و استفاده از ظرفیت های آن می توان به اشتغال، تولید و اقتصاد کمک کرد.

 

صنعتی منفرد خاطر نشان کرد: حفظ کالبد و هویت روستایی به خصوص روستاهای هدف گردشگری اهمیت بسیار زیادی دارد که این مهم باید در نحوه ساخت و سازها و با استفاده از مصالح بومی تقویت شود.

 

مدیرکل بنیاد مسکن استان تاکید کرد: ایجاد فرصت‌های شغلی در روستاها نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که با توسعه بوم گردی و گردشگری در این مناطق می‌توان، زمینه‌های ایجاد اشتغال را در جامعه فراهم کرد.

 

وی اظهار کرد : روستاهای هدف گردشگری این استان وقتی می توانند پذیرای گردشگران داخلی وخارجی باشند که امکانات و زیر ساخت های لازم آن فراهم باشد و البته تحقق این مهم به همکاری دستگاههای متولی امر نیاز دارد.

 

صنعتی منفرد، به ایجاد زمینه های موجود برای توسعه و ارتقای گردشگری روستایی و تبدیل گردشگری به قوه محرکه اقتصادی روستا و ارتقاء کیفیت زندگی روستایی نیز  اشاره کرد و گفت: این مهم در تحقق اهداف اقتصادی با رویکرد تولید و اشتغال نقش بسزایی دارد.

 

پایان پیام/73

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می دهد:

مدرسه و مسجد چهل ستون زنجان با قدمت ۱۰۰ ساله

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری زنجان مدرسه و مسجد چهل ستون با قدمتی بیش از یک قرن است که جایگاه ویژه‌ای در میان مساجد استان زنجان دارد.

اخبار برگزیده شبستان