خبرگزاری شبستان

جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸

الجمعة ١٥ رجب ١٤٤٠

Friday, March 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : ایلام - زمان :   ۱۳۹۷/۱۰/۲۱ - ۱۴:۰۴ شناسه خبر : ۷۵۵۷۵۲

«ما می‌توانیم» تنها راهبرد عبور از مشکلات/ محاسبات غرب در برابر ایران اسلامی همواره منجر به شکست است
امام‌جمعه چوار، گفت: غرب در حقیقت دچار خطاهای استراتژیک و اشتباهات محاسباتی فراوانی است که در مقابله با نظام جمهوری اسلامی غال با این خطاهای غرب بروز یافته است

 به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، حجت‌الاسلام «شهاب‌الدین میهن‌پرست»، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه، در مسجد جامع این شهر، با اشاره به خطبه شماره 17 کتاب شریف نهج‌البلاغه، اظهار کرد: امام علی (ع) در این خطبه می‌فرماید که چگونه ممکن است این‌همه آرای ضدونقیض در مسئله واحد، حکم خداوند باشد، آیا خداوند سبحان به آن‌ها دستور اختلاف و پراکندگی داده است و آن‌ها اطلاعت فرمان او کرده‌اند! یا این‌که آن‌ها را از اختلاف بر حذر داشته و آن‌ها عصیان نموده‌اند! یا این‌که خداوند دین ناقصی نازل کرده و در تکمیل آن‌ها از آن‌ها کمک خواسته است! یا این‌که آن‌ها شریک‌های خدایند و حق‌دارند بگویند و حکم صادر کنند و قانون بنویسند و بر خدا لازم است رضایت دهد! یا اینکه خداوند سبحان دین کاملی نازل کرده ولی پیامبر (ص) در تبلیغ و ادای آن کوتاهی کرده است حال‌آنکه خداوند سبحان می‌فرماید ما چیزی در قرآن فروگذار نکردیم و در قرآن بیان همه‌چیز آمده است و نیز فرموده است بخش‌های قرآن یکدیگر را تصدیق و تائید می‌کنند و هیچ‌گونه اختلافی در آن راه ندارد تا مایه اختلاف شود، چگونه ممکن است در قرآن اختلافی باشد درحالی‌که خداوند سبحان می‌فرماید اگر این قرآن از ناحیه غیر خدا بود اختلافات بسیاری در آن می‌یافتند.

 

وی، گفت: خداوند دین کاملی نازل کرده و قرآن جامعه همه نیازهای انسان است و پیامبر اکرم (ص) در تبلیغ آن کوتاهی نکرده است و هر گز خداوند اختلاف را برای امت اسلامی نپذیرفته و همه‌جا آن‌ها را دعوت به اتحاد و وحدت کرده است، بنابراین اعتقاد به صحت آرای متناقض و تصویب فتاوای مختلف و همه را حکم واقعی الهی دانستن، چه معنا و مفهومی می‌تواند داشته باشد! این‌یک انحراف و اشتباه و گمراهی است نه یک واقعیت.

 

امام‌جمعه چوار، یادآور شد: قرآن مجید به‌صراحت آیات متعدد، بیانگر اموری است که مسلمانان تا دامنه قیامت به آن نیاز دارند، در احادیث اسلامی نیز این موضوع با صراحت بیشتری بیان‌شده ازجمله در حدیثی از امام صادق (ع) آمده است که خداوند در قرآن کریم هر چیزی را بیان کرده است به خدا سوگند چیزی که موردنیاز مردم بوده است کم نگذارده تا کسی نگوید اگر فلان مطلب درست است باید در قرآن نازل می‌شد، آگاه باشید همه نیازمندی‌های بشر را خداوند در آن نازل کرده است.

 

حجت‌الاسلام میهن‌پرست، افزود: در قرآن کریم احکام کلی و قواعد گسترده و عمومات و اطلاقاتی وجود دارد که بسیاری از مشکلات را می‌توان با آن حل کرد، قرآن کریم با صراحت یکی از منابع اصلی احکام الهی و معارف اسلامی را سنت پیامبر اکرم (ص) می‌شمارد و می‌فرماید آنچه پیامبر (ص) برای شمار می‌آورد بگیرد و آنچه شمار از آن نهی می‌کند، خودداری کنید، پیامبر (ص) نیز طبق صریح حدیث ثقلین اهل‌بیت (ع) و عترت را نیز به‌عنوان یکی از منابع مطمئن احکام و معارف اسلامی معرفی فرموده است و به‌یقین اگر به توصیه‌های قرآن و پیامبر (ص) عمل شود هیچ سؤالی در زمینه احکام و غیر آن بدون پاسخ نخواهد ماند.

 

امام‌جمعه چوار، بیان کرد: از روایات مختلف اسلامی به‌خوبی استفاده می‌شود که قرآن ظاهر و باطنی دارد، ظاهر آن معانی و مفهوماتی است که در دسترس همه قرارگرفته و از آن بهره‌مند‌می شود، ولی باطن آن معانی و مفاهیم دیگری است که تنها در اختیار پیامبر اکرم (ص) و پیشوایان معصوم (ع) قرار دارد که با درک و دید دیگری آیات را می‌نگرند و از آن بهره‌گیری و استفاده فراوانی می‌کنند و بنابراین اگر ثقلین (قرآن و اهل‌بیت (ع)) در کنار هم قرار گیرند و مردم میان این دو جدایی نیفکنند از این بخش محتوای قرآن که راهگشایی فراوانی دارد، بهره می‌گیرند.

 

وی، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار فرمودند قم سرچشمه اصلی انقلاب و حوزه قم، پشتوانه معنوی برای آن حرکتی است که دنیا را تکان داد و البته ما هنوز در آغاز راهیم، ایشان با اشاره به برخی اقدامات که دشمن در ماه‌های اخیر در رابطه با این پایگاه اصیل انقلاب انجام می‌دهد، اشاره کردند و فرمودند که قم شهر انقلاب و مرکز انقلاب و مادر انقلاب است.

 

حجت‌الاسلام میهن‌پرست، اظهار کرد: نکته مهمی که رهبر معظم انقلاب با تحلیل تاریخ انقلاب، توجه‌ها را به آن جلب کردند این نکته بود که برخی در کشور تصور می‌کنند که آمریکایی‌ها و غربی‌ها از دستگاه تحلیلی قوی و خطاناپذیری برخوردار هستند که در این دستگاه هر تصمیمی که غرب می‌گیرد از دقت بالایی برخوردار است، این در حالی است که غرب در حقیقت دچار خطاهای استراتژیک و اشتباهات محاسباتی فراوانی است که در مقابله با نظام جمهوری اسلامی غالبا این خطاهای غرب بروز یافته است.

 

امام‌جمعه ایلام، یادآور شد: تهدیدهای آمریکایی‌ها صرفاً برای گرفتن امتیاز مجانی از ملت ایران است که رهبری معظم انقلاب در این رابطه فرمودند که چندی پیش یکی از دولتمردان آمریکایی در جمع یک‌مشت تروریست و اوباش گفت امیدوار است که جشن کریسمس 2019 را در تهران بگیرد، جشن 2019 چند روز پیش بود بعضی سران آمریکایی وانمود کنند دیوانه‌اند که البته من این را قبول ندارم اما احمق‌های درجه‌یکی هستند.

 

وی، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی، اظهار کرد: تجربه 40 ساله انقلاب اسلامی مملو از دستاوردهای مختلفی است که تاکنون حقایق آن آشکارشده است، برخی از مهم‌ترین حقایق انقلاب اسلامی راهبرد «ما می‌توانیم» به‌عنوان تنها راهبرد عبور از مشکلات کشور، روحیه انقلابی، رمز پیشرفت کشور، اعتماد به جوانان و نتایج پرثمر آن، تبعیت از فصل الخطاب بودن رهبری به‌عنوان رمز عبور از بحران‌ها، تحقق آرمان‌ها با نقش‌آفرینی همه ملت و تحقق آرمان‌ها نیازمند صبر و ایستادگی و عدم اعتماد به دشمن رمز پیشرفت و تعالی انقلاب است.

 

حجت‌الاسلام میهن‌پرست، با اشاره به سالروز شهادت شهیدان علی‌محمد و احمدی روشن، گفت: دشمنان به‌ویژه رژیم صهیونیستی و آمریکا، در راستای پیاده نمودن نقشه شوم خود، با شناسایی دانشمندان هسته‌ای کشور، اقدام به ترور آنان نمودند و چهار نفر از این عزیزان را یعنی شهیدان شهریاری، علی محمدی، رضایی‌نژاد و احمدی روشن را شهادت رساندند چراکه ایران هسته‌ای بزرگ‌ترین تهدید علمی و فناوری برای این کشورها به‌ویژه رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود.

 

امام‌جمعه چوار، در ادامه با اشاره به ولادت باسعادت عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب (س) و روز پرستار، خاطرنشان کرد: پرستاران با الگو گیری از سیره حضرت زینب (س) همواره نقش مهمی در بهداشت و سلامت جامعه دارند و باید این قشر از جامعه با الگو گیری معنوی از آن حضرت نیز، در سلامت اجتماعی جامعه کوشا باشند.

 

پایان پیام/92

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

اجرای طرح آرامش بهاری در سطح ۹ بقعه متبرکه ایلام/۱۴۸ زائرسرای بقاع متبرکه ایلام آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، گفت: طرح آرامش بهاری در استان ایلام از ۲۸ اسفند تا ۱۴ فروردین‌ماه سال جاری در سطح ۹ بقعه متبرکه شاخص این استان خبر داد.

اخبار برگزیده شبستان