خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸

الثلاثاء ٢٢ صفر ١٤٤١

Tuesday, October 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خراسان جنوبی - زمان :   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۳:۵۰ شناسه خبر : ۷۵۵۱۳۱
مدیر آب و فاضلاب شهری خوسف اعلام کرد:
پروژه فاضلاب خوسف همچنان روی کاغذ
شبانی گفت: پروژه فاضلاب خوسف که از سال ۸۹ شروع شده است، هم اکنون مسکوت مانده و منتظر ردیف بودجه ای مستقل است.

«علیرضا شبانی» در گفتگو با خبرنگار شبستان در خوسف درخصوص مشکل طرح فاضلاب شهرستان خوسف، اظهار کرد: از سال 88 مطالعات اولیه پروژه فاضلاب شهرستان خوسف انجام شد.

 

مدیر آب و فاضلاب شهری شهرستان خوسف ادامه داد: مطالعات اولیه طرح فاضلاب خوسف قبل از ساخت مسکن مهر انجام شده بود که بعد از ساخت مسکن مهر نیاز به بازنگری داشت.

 

شبانی با بیان اینکه از سال 89 عملیات اجرایی پروژه فاضلاب خوسف آغاز شد، یادآور شد: وزیر نیروی وقت در سفری به خراسان جنوبی در سال 93 قول داد که پروژه فاضلاب خوسف اجرایی شود ولی تاکنون با پیگیری های زیاد این پروژه اجرایی نشده است.

 

وی گفت: سال 94 یکسری مطالعات بازنگری بر روی مطالعات اولیه آغاز شد چراکه بحث مسکن مهر و پدافند غیرعامل باید در این پروژه گنجانده می شد، همچنین درخصوص تصفیه خانه فاضلاب خوسف هم در چند نقطه مکان یابی و سرانجام نقطه ای تعیین شد.

 

مدیر آب و فاضلاب شهری خوسف افزود: بعد از اخذ مجوز زیست محیطی در سال 96، مطالعات زیست محیطی، فنی، اقتصادی، پدافند غیرعامل و توجیهی طرح آغاز و تاییده آن گرفته شد و به شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ارسال شد که مطالعات طرح فاضلاب، دوباره بازنگری و اصلاح شد و به وزارت نیرو ارسال شد و کاربرگ های اخذ مجوز ماده 23 که وزیر باید امضاء کند، انجام و به دفتر مدیرکل برنامه ریزی و تلفیقی ارسال شده است ولی تاکنون این طرح به دلیل اتمام طرح های نیمه تمام دولت، مسکوت مانده است.

 

شبانی ادامه داد: این نامه تحویل نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف داده شد تا پیگیری های لازم انجام شود.

 

برای پیگیری بیشتر این موضوع خبرنگار شبستان به سراغ نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی رفت و پیگیر این مهم شد.

 

حجت الاسلام «سید محمد باقر عبادی» در خصوص اجرای شبکه فاضلاب خوسف به خبرنگار شبستان گفت: تاکید شده است که نامه از وزارتخانه به دفتر برنامه و بودجه برود تا بتوانیم از محل بودجه امسال ردیف بودجه ای به این طرح تعلق بگیرد.

 

وی ادامه داد: با پیگیری های زیاد این نامه به سازمان برنامه و بودجه رفته ولی امسال بودجه ای برای آن تعیین نشده است ولی امیدواریم سال آینده بتوان روی این پروژه مانور داد.

 

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس خاطرنشان کرد: این نامه با پیگیریهای خیلی زیاد پیشرفت نرمافزاری خوبی داشته است و از وزارتخانه به سازمان برنامه و بودجه رسیده است.

 

 

 

پایان پیام/575

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان خراسان جنوبی گزارش می دهد؛

مهد جهانی زرشک در سوگ قیمت/ سود «یاقوت سرخ» در جیب دلالان

این روزها زرشکاران خراسان جنوبی از قیمت تعیین شده خرید توافقی زرشک ناراضی هستند و تمایلی به برداشت زرشک تازه از مزارع خود ندارند.

اخبار برگزیده شبستان