خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸

الخميس ٢٣ شوّال ١٤٤٠

Thursday, June 27, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : لرستان - زمان :   ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۲:۰۹ شناسه خبر : ۷۵۴۳۴۹
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان:
کانون های فرهنگی هنری مساجد، پیشانی کار فرهنگی در جامعه هستند
دولتشاه، با اشاره به ظرفیت بزرگ کانون های مساجد در عرصه فرهنگی و دینی، گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد پیشانی فعالیت های فرهنگی در جامعه بویژه در مناطق روستایی هستند.

ناصر دولتشاه، درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از خرم آباد، افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد پتانسیلی بزرگ و ارزشمند در عرصه فرهنگی هستند.

 

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، با اشاره به اهمیت برنامه ریزی برای بهره برداری صحیح از ظرفیت کانون های فرهنگی هنری مساجد، اظهار داشت: کانون های فرهنگی هنری مساجد از لحاظ  ارتباط با مردم پیشروترین بخش فرهنگی جامعه و فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند.

 

وی با اشاره به اینکه ادارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هیچ مرکزی برای خدمت رسانی به مردم در مناطق روستایی ندارند، خاطرنشان کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد با پراکندگی در مناطق شهری و روستایی خدمات فرهنگی و هنری را به خوبی به مردم شهرها و روستا ها ارائه می دهند.

 

دولتشاه، تاکید کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد، پیشانی کار فرهنگی در جامعه هستند و تاکنون در این عرصه موفق عمل کرده اند.

 

وی با تاکید بر ضرورت توسعه و تقویت تعامل کانون های فرهنگی هنری مساجد و فرهنگ و ارشاد اسلامی، افزود: این تعامل بستری برای تقویت برنامه های فرهنگی و هنری و پرهیز از موازی کاری است.

 

دولتشاه، اظهار کرد: کانون های فرهنگی وهنری مساجد چه در حوزه فرهنگی و چه در حوزه هنری این ظرفیت را دارند که عامل اجرایی برنامه های فرهنگی وهنری و هم مورد حمایت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشند.

 

وی همچنین با اشاره به نقش کانون های فرهنگی هنری مساجد در احیای کارکرد های مسجد محور، بیان کرد: مساجد درصدر اسلام محورهمه امور بوده اند.

 

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، با اشاره به اینکه مساجد اولین مکان برای ارائه هنر مسلمانان بوده است، افزود:  معماری اسلامی از شاخص های هنر اسلامی است.

پایان پیام/599

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

وزیر نیرو:

دولت برای بازگشت آرامش به سیل زدگان تلاش می کند

وزیر نیرو، با اشاره به برنامه ریزی وزارت نیرو برای مهار آب های سطحی در استان لرستان، گفت: امروز اولویت دولت بازگشت آرامش به سیل زدگان است.

اخبار برگزیده شبستان