خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

الثلاثاء ٢١ ذو الحجّة ١٤٤١

Tuesday, August 11, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : زنجان - زمان :   ۱۳۹۷/۱۰/۱۰ - ۱۶:۵۳ شناسه خبر : ۷۵۲۸۷۸

فراخوان سومین جشنواره استانی فیلم و فیلمنامه زنجان منتشر شد
انجمن سینمای جوان زنجان با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، حوزه هنری انقلاب اسلامی و موسسه تئاتر آزاد بهاران اقدام به برگزاری جشنواره استانی فیلم و فیلمنامه زنجان نموده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، انجمن سینمای جوان زنجان با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، حوزه هنری انقلاب اسلامی و موسسه تئاتر آزاد بهاران در راستای تحقق اهداف و سیاستهای فرهنگی هنری کشور و با هدف جریان سازی برای تولید و توسعه محتوای منطبق بر آموزش همگانی، ترویج زندگی سالم، فرهنگ شهری و ارزشهای انقلاب اسلامی و فراهم نمودن محیطی مناسب به منظور ایجاد همدلی و هم افزایی بین پدید آورندگان با هدف بسط و تعمیم ارزش های والای دینی و هویتی ، تحکیم خانواده ، موضوعات اجتماعی و فرهنگی ، امید ، عدالت ، فرهنگ شهادت و دفاع مقدس ، دستاوردهای جدید علمی ، ظرفیت های فرهنگی ،فرهنگ شهروندی،آداب شهرنشینی، تاریخی و جغرافیایی استان با هدف  پرورش هنرمندانی متعهد ،خلاق و توانمند که موجب دستیابی به آثار فاخر فیلم کوتاه می شود و معرفی و ارزیابی بهترین تولیدات یکساله سومین جشنواره استانی فیلم و فیلمنامه استان زنجان را برگزار می نماید.

 

این جشنواره با هدف توسعه وگسترش تولید فیلم های کوتاه فاخر در استان، ترغیب فیلمسازان نخبه زنجانی به ادامه فعالیت های خود در استان، ارج نهادن به خلاقیت ها واستعدادهاى هنرمندان جوان، اشاعه وترویج ارزشها و مفاهیم والاى دینى و ملى، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، اشاعه و ترویج فرهنگ شهروندی و اشاعه و توسعه فرهنگ شهرنشینی اجرا می شود.

 

این جشنواره در موضوعات حمایت از کالای ایرانی، اقتصاد و کارآفرینی بومی، فرهنگ و آداب رسوم شهر زنجان، بازنمایی فرهنگ بومی زنجان، مشاهیر و فرهیختگان زنجان، ترویج و بازنمایی معماری و هنر بومی زنجان، بازنمایی زنجان به عنوان شهر پیشرو، سبک زندگی، سبک زندگی شهری، فرهنگ آپارتمان نشینی،محیط زیست، مصرف بهینه آب، مدیریت تفکیک و بازیافت زباله، فرهنگ رانندگی و ترافیک، جامعه و خانواده، نقش زن در خانواده و اجتماع، آسیب های اجتماعی و طلاق، کودک و شهر، خانواده و فضای مجازی،نقش زن در خانواده و جامعه و  پیشگیری از خشونت علیه کودکان و زنان برگزار می شود.

 

در فراخوان این جشنواره آمده است، فیلم ها در قالب  مستند، داستانی و پویانمایی پذیرفته می شود، حداکثر زمان برای آثار داستانی، پویانمایی 30 دقیقه  وبرای آثارمستند۴۰ دقیقه می باشد، سرمایه گذار یا تهیه کننده حقوقی به عنوان صاحب اثر شناخته خواهد شد، تاریخ تولید آثار باید پس از فروردین ۱۳۹۴ باشد، فیلم هایی که برای دوره های گذشته این جشنواره ارسال شده اند امکان حضور در این دوره از جشنواره را ندارند، از نظر تعداد آثار ارسالی محدودیتی وجود ندارد و تکمیل فرم تقاضاى شرکت درجشنواره به معناى قبول تمامى مقررات اعلام شده مى باشد و آثارارسالى به دبیرخانه جشنواره عودت داده نخواهد شد.

 

همچنین به مدارکى که بصورت ناقص به دبیرخانه ارسال گردد،ترتیب اثرداده نخواهد شد، فیلمهایى که استانداردهاى فنى و نمایشى را نداشته باشند از جشنواره حذف خواهند شد، دبیرخانه جشنواره مسئولیتى درقبال آسیبهاى ناشى از ارسال نامطلوب آثاراز جانب شرکت کننده را ندارد، اخذ تصمیم نهایى درمورد نکاتى که درمقررات پیشبینى نشده باشد برعهده دبیر جشنواره خواهد بود و دبیرخانه حق تکثیر، استفاده وپخش آثار پذیرفته شده در جشنواره را براى خود محفوظ مى دارد.

 

درشرایط فنی آثار جشنواره هم آثار ارسالی باید به صورت فایل دیتا و بر روی سخت افزارهایی مانند:  DVD(Data)- DVD9-  Flash memory -Hard External - SD    cardو تنها با فرمت‌های زیر به دبیرخانه جشنواره ارایه شوند. (سخت افزارهای فوق الذکر عودت داده  می‌شود(

 

فیلم های تولید شده در قطع mm16 و mm35 باید در قالب دیجیتال و با فرمت های مذکور ارسال شود.

 

لازم است آثار ارسالی با نرم افزارها و فرمت های اعلام شده به شرح ذیل تهیه شود:

 

فرمت های قابل پذیرش سیستم عامل Windows

الف - نرم افزار Edius:

- XD cam

- HDV(m2t)

- Canopus HQ standard

- DV Avi

ب- نرم افزار Premiere:

- MPEG4 (H.264)

- MXF OP1a

- Microsoft Avi

2- سیستم عامل MAC

نرم افزارهای Finalcut و Premiere:

- XDCAM EX (35Mb/s VBR)

- MOV(H.264)

 

از آنجا که در جشنواره استانی فیلم و فیلمنامه زنجان فرآیند ارسال فیلم‌ها به دبیرخانه جشنواره یک مرحله‌ای است، در صورت انتخاب هر فیلم برای بخش مسابقه، فایل ارسال شده توسط فیلمساز، مستقیماً و بدون هیچ تغییری در جشنواره به نمایش درخواهد آمد. از این رو اکیداً از ارسال آثار خود به صورت  DVD video یا همان VOB خودداری فرمایید؛ همچنین دفتر جشنواره از پذیرفتن آثار برروی نوارهای DVcam یا HDcamمعذور می‌باشد.

 

به منظور کشف استعدادهای جوان در زمینه فیلمنامه نویسی و با توجه به اهمیت فرهنگ بومی استان با تکیه بر مفاهیم عمیق انسانی و موضوعات مورد نظر فراخوان به عنوان زیر ساخت تولید فیلم می توانند در این بخش شرکت کنند. در این بخش به سه اثر برگزیده در حوزه ارزشهای انقلاب اسلامی توسط حوزه هنری زنجان و به اثر برگزیده در حوزه حقوق شهروندی توسط سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری

 

در مقررات خاص بخش فیلمنامه هم فیلمنامه ها باید با دو فرمت PDF یا WORD برروی CD  قرار گیرد، همراه بودن خلاصه فیلمنامه در حداکثر یک صفحه A4  درصفحه اول فیلمنامه الزامی است، فیلمنامه بر مبنای زمان حداکثر 15 دقیقه نوشته شده باشد، تعداد فیلمنامه ارسالی برای هر فرد 3 فیلمنامه در نظر گرفته شده است و مشخصات نویسنده  به همره عکس صاحب اثر برروى CD هرفیلمنامه الصاق گردد.

 

بخش جنبی جشنواره شامل اکران فیلم های فیلمسازان پیشگام و پیشکسوت استان زنجان و فیلمهای کوتاه شاخص دفتر زنجان طی سه دهه اخیر و بزرگداشت پیشکسوتان سینمای زنجان عنوان شده است.

 

آخرین مهلت ثبت نام و ارسال آثار  31 فرروردین، انتخاب آثار15 اردیبهشت، اطلاع رسانی 20 اردیبهشت و زمان برگزاری هم نیمه دوم اردیبهشت ماه اعلام شده است.

 

علاقمندان برای ارسال آثار و کسب اطلاعات بیشتر به نشانی خیابان شیخ فضل الله نوری- فرهنگسرای امام خمینی – طبقه سوم- انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر زنجان مراجعه و با با شماره تلفن 33470930-024 تماس حاصل کنند همچنین آدرس اینترنتی جشنواره هم WWW.FARHANGI.ZANJAN.IR اعلام شده است.

 

پایان پیام/73

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می دهد:

از اشتغالزایی پایدار تا فرهنگ سازی کار برای جوانان در مسجد داودقلی زنجان

بنیاد خیریه شمیم با همکاری مسجد داودقلی زنجان اقدام به مطالعه وپژوهش درباره کارآفرینی واشتغالزایی پایدار برای جوانان زنجانی کرده است.

اخبار برگزیده شبستان