خبرگزاری شبستان

شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

السبت ٢٠ رمضان ١٤٤٠

Saturday, May 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کهگیلویه و بویر احمد - زمان :   ۱۳۹۷/۱۰/۹ - ۱۶:۱۹ شناسه خبر : ۷۵۲۵۲۲
حجت الاسلام هادی صادقی در یاسوج:
فتنه ۸۸ طمع دشمنان را بیشتر و توطئه آنها را تقویت کرد/امروز از گذشته خالص تر هستیم
معاون فرهنگی قوه قضائیه با اشاره به اینکه فتنه ۸۸ طمع دشمنان را بیشتر و توطئه آنها را تقویت کرد، گفت: محاصره های اقتصادی دشمنان بیشتر و علیه مردم و کشور جمهوری اسلامی موضع گیری هایی داشته و سفارت خود را تعطیل کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، آئین گرامی داشت سالروز حماسه نهم دی ماه سال 88 امروز ( 9 دی ) با حضور معاون فرهنگی قوه قضائیه، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد، معاونین استاندار، مسئولان دستگاه قضایی، امنیتی، اداری، اقشار مختلف مردم بازار و بسیجیان در مصلی امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) یاسوج برگزار شد.

 

حجت الاسلام هادی صادقی، معاون فرهنگی قوه قضائیه در این اجتماع بزرگ، امروز را یکی از اعیاد بزرگ اسلامی و انقلابی دانست و اظهار داشت: در این همایش بزرگ، نماد همدلی و وحدت به چشم می خورد.

 

وی با بیان اینکه این روز را می توان نماد وحدت نامید، گفت: کسانی بر طبل تفرقه کوفتند و مردم در 9 دی همه پیمان بستند و ثابت کردند از راه خدا و رسول خدا دست بر نمی دارند.

 

صادقی با اشاره به اینکه پیش از 9 دی عده ای ناآگاه و عده ای آگاه تلاش کردند صف واحد مردم ایران را درهم شکنند، اضافه کرد: گروه هایی در داخل و خارج طمع کردند تا از درون این انقلاب را از بین ببرند.

 

معاون فرهنگی قوه قضائیه یادآور شد: دشمنان انقلاب تلاش کردند انتخاباتی که با حضور 40 میلیون نفر برگزار شد و می توانست بهترین قوت این مردم باشد، خواستند به تفرقه، اختلاف و صف شکنی و زمینه ای برای کودتا تبدیل کنند.

 

وی ضمن تاکید بر اینکه بعد از تلاشی هشت ماهه نقشه آنها در 9 دی نقش بر آب شد، اضافه کرد: تلاش کردند در این دوران به اوج اهدافشان برسند و آنها را به شیوه های مختلف بیان کردند.

 

صادقی ابراز داشت: ابتدا شعارهای ساختارشکنانه سر دادند و به ترتیب سخت تر کردند و به درگیری خیابانی، آشوب و بر هم زدن امنیت مردم تبدیل شد.

 

معاون فرهنگی قوه قضائیه ادامه داد: آنها تلاش کردند که صف واحد مردم ایران را درهم شکسته و با قشون کشی خیابانی با ادعای اینکه تقلب در انتخابات صورت گرفته، مردم را به خیابان ها بکشانند.

 

وی با اشاره به اینکه به هیچ وجه امکان جابجایی 13 میلیون رای وجود ندارد، خاطرنشان کرد: امکان جابجایی آرا در نظام جمهوری اسلامی وجود ندارد و این موضوع در همه انتخابات ها به اثبات رسیده است.

 

صادقی با بیان اینکه آنها اصل نظام را نشانه گرفته بودند، اظهار داشت: ادعای واهی تقلب را همه می دانستند دروغی بیش نیست ولی برخی ساده لوحانه و برخی ها عامدانه پذیرفتند.

 

معاون فرهنگی قوه قضائیه با بیان اینکه تلاش ها در راستای از بین بردن ارزش های اسلامی و عدم پیروی از رهبری صورت می گرفت، تاکید کرد: کسانی در روز عاشورا جشن و پایکوبی کردند، چهره آنها آشکار و پرده های شبهه ناک کنار رفت و همه فهمیدند قصه چیست و هوشیار شدند.

 

وی با اشاره به اینکه برخی ها که خواب نیمه سنگین داشتند بیدار شدند اما برخی ها هنوز خود را به خواب زده اند، یادآور شد: همان 40 میلیونی که رای دادند آمدند و در حماسه 9 دی شرکت کردند.

 

صادقی به آیه ای از قرآن مبنی بر اینکه «خدا می داند در دل ها چه می‌گذرد، از رهبری دینی تان پیروی کنید، از فتنه ای که دودش به چشم همه می رود بپرهیزید» اشاره و اضافه کرد: فتنه سال 88 خسارت ها و آسیب های بسیاری ایجاد، مایه قوت را به مایه خسارت تبدیل کرد و باعث شد ده ها قطعنامه علیه جمهوری اسلامی تشکیل شود.

 

معاون فرهنگی قوه قضائیه با اشاره به اینکه فتنه 88 طمع دشمنان را بیشتر و توطئه آنها را تقویت کرد، گفت: محاصره های اقتصادی دشمنان بیشتر و علیه مردم و کشور جمهوری اسلامی موضع گیری هایی داشته و سفارت خود را تعطیل کردند.

 

وی ضمن تاکید بر اینکه کسانی مایه قدرت را به مایه ضعف و فشار تبدیل و دود فتنه به چشم ملت ایران رفت، تصریح کرد: چرا برخی ها به دلیل هوای نفسانی، بی بصیرتی و ساده لوحی خود باید کاری کنند این مصیبت بر مردم پدید آید؟.

 

صادقی با اذعان به اینکه فتنه 88 فقط زیان نبود بلکه زمینه ای برای پاکسازی و خالص سازی شد، ابراز داشت: در گذشته چه کسی این کشور را به حساب می آورد؟ نه شاه پهلوی و نه هیج کشوری ایران را به حساب نمی آورد.

 

معاون فرهنگی قوه قضائیه به آیه ای از قرآن که می فرماید:« یاد بیاورید روزی را که ضعیف بودید و کسی از شما یادی نمی کرد، خدا برای شما ایمنی و مأوا ایجاد کرد و نعمت هایش را برای شما افزون کرد» اشاره کرد و گفت: باید شکرگذار نعمت هایی باشیم که خدا به ما داده و در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم و در این مدت، نظام ما در ابعاد مختلف پیشرفت های بسیاری داشته است.

 

وی ضمن تاکید بر اینکه باید مواظبت کرد تا فتنه زده نشویم، اضافه کرد: عده ای فتنه گر و آگاه مردم را آگاهانه وارد میدان کردند، اما عده ای فتنه زده بودند آگاه نبودند و خواب بودند.

 

صادقی نظام جمهوری اسلامی ایران را امانت و فرصتی الهی از طرف خداوند به مردم دانست و یادآور شد: ما امانت دار خون شهدا، زحمت انبیاء و اولیای معصوم هستیم، این انقلاب به برکت خون اباعبدالله الحسین (علیه السلام) پیروز شد و توانست تا امروز همه توطئه ها و فتنه ها را خنثی و فرصت برای ارتقا پیدا کند.

 

معاون فرهنگی قوه قضائیه توطئه بنی صدر، جنگ تحمیلی، ترور مسئولان عالی و بلندپایه نظام، فتنه 88 و ... را از این جمله دانست و خاطرنشان کرد: مردم در فتنه سال 88 یاد گرفتند چگونه مدارا کنند، وقتی این میوه نارس رسید و وقت رسیدنش شد، مردم در 9 دی به دست خود میوه های رسیده را چیدند.

 

وی با بیان اینکه این نظام ناخالصی هایی داشته و در هر مرحله این ناخالصی ها کنار رفته، اذعان کرد: امروز از گذشته خالص تر هستیم و در آینده نیز خالص تر از امروز خواهیم شد .

 

صادقی از اینکه فتنه جدید در راه است سخن به میان آورد و اظهار داشت: انتظار نداریم دشمنان بیکار بمانند، زیرا کار دشمن فتنه بوده و بیش از اینکه در فضای حقیقی باشد، امروز در فضای مجازی است.

 

معاون فرهنگی قوه قضائیه ضمن تاکید بر اینکه باید مراقب فتنه های جدید باشیم، ادامه داد: دشمنان ما در این فضا زمینه فتنه سازی و شبهاتی را فراهم می کنند.

 

وی گفت: توصیه من به جوانان این است از این شبهات بپرهیزیم و به دنبال شبهات نرویم، زیرا شبهه اندازی کار منافقین است.

 

صادقی با اشاره به اینکه اگر می خواهیم فتنه زده نشویم باید پشت سر رهبری حرکت کنیم، خاطرنشان کرد: دیدیم و درس گرفتیم، مراقب سایر فتنه ها نیز باشیم، مراقبت کنیم اصول و سیاست هایی که رهبر معظم انقلاب اعلام کردند را دنبال کنیم.

پایان پیام/82

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

سفره افطاری برای ۶۰۰ نفر از ایتام و نیازمندان گسترده شد

عباسی گفت: با حضور ۶۰۰ نفر از ایتام و نیازمندان تحت حمایت این نهاد سفره افطاری در حسینیه امام علی(علیه السلا) گسترده شد.

اخبار برگزیده شبستان